چربی گیر – قیمت چربی گیر – چربی گیر فایبرگلاس

چربی جزو لاینفک پساب یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی است که باید حتما با دستگاهی که بدان چربی گیر گفته می شود اقدام به گرفتن این چربی نمود، دلیل این عمل را شاید بتوان اینگونه بیان کرد : در صورتی که روغن وارد سیستم فاضلاب شود حجم عظیمی ماده جامد به وجود می آید و درون لوله ها سفت شده و باعث انسداد فاضلاب می گردد. برای جلوگیری از این اتفاق دستگاهی به نام چربی گیر که در قدیم از بتن بود و رفته رفته متریال دیگر نیز در ساخت آن به کار برده شده، استفاده کردند. هدف از تولید و استفاده از چربی گیر جمع آوری و در نتیجه کاهش چربی ها و روغن هاییست که وارد فاضلاب اصلی می شوند. چربی با ورود به سیستم فاضلاب اصلی به مرور زمان باعث ایجاد انسداد ، بوی بد و آلودگی می شود. چربی گیر رستورانی ها از قدیم الایام در حال استفاده بوده اند و به زبان ساده جعبه هایی هستند که در ابتدای ورودی فاضلاب اصلی قرار دارند و از زیر ظرفشویی و تجهیزات داخل آشپزخانه پساب را گرفته و تا سیستم فاضلاب اصلی منتقل می کنند. چربی گیرها فقط به گونه ای طراحی شده اند که فاضلاب آشپزخانه از طریق آن چربی زدایی شود و هرگز نباید از دیگر منابع مانند توالت فاضلاب وارد چربی گیر شود.

چربی گیر را می توان از مواد مختلفی از جمله فولاد ضد زنگ یا همان استیل ، فایبرگلاس ، پلی اتیلن ، بتن تولید کرد و موارد استفاده آن در مکان هایی مانند : رستوران ، آشپزخانه صنعتی ، هتل ، فست فود ، مجتمع تجاری و … می باشد و از لحاظ ظرفیت در ابعاد مختلفی بسته به میزان ظرفیت غذای محل مورد نظر از ۱۰ لیتر تا ۵۰۰۰۰ لیتر و در مدل های مختلف از لحاظ شکلی قابلیت تولید وجود دارد.

چربی گیرها می توانند بر روی زمین ، زیر زمین ، داخل آشپزخانه یا بیرون ساختمان واقع شوند و بر همین اساس نیز جنس و مقاومت آن تعیین میشود، که در این زمینه با توجه به پیشینه گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه اقدام به تولید انواع چربی گیر اعم از :

  1. چربی گیر استیل
  2. چربی گیر فایبرگلاس
  3. چربی گیر پلی اتیلن
  4. چربی گیر بتنی

می نماید.

چربی گیر \لی اتیلن

عملکرد چربی گیر رستورانی

اصلی ترین وظیفه ی چربی گیر رستورنی این است که چربی موجود در پساب ها را قبل از ورود به فاضلاب اصلی یا اگو ها از آن جدا کرده و مانع ورود چربی و روغن به محیظ زیست شود و ما ادامه اقدام به توضیح عملکرد چربی گیر رستورانی می نماییم تا آشنایی کاملی با این محصول پیدا نمایید.

حال این سوال پیش میاید که چگونه این کار انجام میشود؟

در ابتدا پساب یا همان فاضلاب رستورانی از طریق لوله ای وارد چربی گیر میشود در ابتدای سبدی به عنوان دانه گیر (آشغال گیر) تعبیه شده است که مانع ورود دانه های درشت به داخل چربی گیر میشود پس از ورود پساب به داخل دستگاه عمل آرام سازی آب انجام میشود که سبب پایین آمدن دمای آب نیز میگردد. با پایین آمدن دما چربیها تا حدود زیادی از آب جداشده و به سطح آب آمده و تجمع چربی در سطح انجام میشود و آبی که تا مقدار زیادی چربی از آن جدا شده است پس از عبور از فیلتر یا همان مدیای چربی گیر وارد قسمت دوم شده و آب عاری از هرگونه روغن و چربی از طریق لوله خروجی از چربی گیر خارج میشود و به سیستم فاضلاب سیالی بدون مواد چربی ، بو و جامد وارد می شود.

نقشه چربی گیر

در تصویر به صورت شماتیک شما می توانید عملکرد چربی گیر را ملاحظه کنید و تا حدود زیادی از اهمیت آن اطلاع پیدا کنید.

مزایا چربی گیر

اثربخشی چربی گیر به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل طراحی ، محل قرارگیری آشپزخانه ، سیستم زهکشی و اندازه و عملکرد آشپزخانه است. هر مکان شرایط منحصر به فرد خود را داراست، به طور معمول چربی گیرها در واحدهای تجاری مانند آشپزخانه های صنعتی تا ۹۰ درصد چربی را از پساب جدا کرده و کمک به سزایی در حفظ محیط زیست می نماید.

علاوه بر جدایی چربی می توان به از بین رفتن بو ناشی از فاضلاب مواد غذایی اشاره کرد و در آخر بحث بهداشت محل طبخ غذاست که بدون این دستگاه امکان این وجود ندارد که بتوان همه نکات بهداشتی را رعایت نمود.

مکان هایی که به چربی گیر نیاز دارند عبارتند از :

کلیه ساخت و سازهای جدید و نوسازی محل هایی که در آن غذای گرم پخته و یا سرو می شود به وسیله ای مؤثر برای از بین بردن چربی در محل نیاز دارند. چربی گیرها در کلیه مکانهایی که غذای گرم را برای عموم یا کارمندان تهیه می کنند مورد نیاز است. که این مکانها شامل موارد زیر است:

چربی گیر هتل ها

چربی گیر مدارس و دانشکده ها

چربی گیر رستوران ها

چربی گیر آشپزخانه های صنعتی

چربی گیر مسافرخانه ها

چربی گیر کافه ها

چربی گیر مراکز همایش

چربی گیر نانوایی ها

چربی گیر تولید کنندگان مواد غذایی

چربی گیر ناهارخوری ها در کارخانه ها و دفاتر

چربی گیر سالن های ورزشی

و…

گروه صنعتی تجهیزگستر خاورمیانه با تولید چربی گیر با متریال مختلف از جمله استیل ،  فایبرگاس و پلی اتیلن یکی از پیشگامان این صنعت قابل اهمیت و پیشرو در کمک به حفظ محیط زیست میباشد و آمادگی تولید مخزن چربی گیر با ظرفیت های ۱۰ لیتر تا ۵۰.۰۰۰ لیتر را داراست.

قیمت چربی گیر رستوران

از آنجایی که اکثر مردم با این محصول آشنایی کامل ندارند باید این توضیح را داد که قیمت چربی گیر رستوران بر اساس نوع جنس و مواد بکار رفته در بدنه و ضخامت آن تعیین میشود و اگر آشنایی کامل با مواد استیل ، فایبرگلاس و پلی اتیلن داشته باشید به راحتی میتوانید در قیمت گذاری چربی گیر تا اندازه ای خودتان محاسبه فرمایید اما یک چربی گیر از پارامترهای مختلف دیگری نیز برخوردار است مانند مدیای مابین بخش اول و دوم چربی گیر ، دریچه ونت و دریچه های بازدید و…

پیشنهاد ما این است که برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت چربی گیر رستوران همین حالا با کارشناسان ما در شرکت تجهیزگستر خاورمیانه تماس حاصل فرمایید.

✔✔ محصولات پیشنهادی :

شیر سرد کن صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی

5/5 (1 Review)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *