چربی گیر – قیمت چربی گیر – چربی گیر فایبرگلاس

چربی جزو لاینفک پساب یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی است که باید حتما با دستگاهی که بدان چربی گیر گفته می شود اقدام به گرفتن این چربی نمود، دلیل این عمل را شاید بتوان اینگونه بیان کرد : در صورتی که روغن وارد سیستم فاضلاب شود حجم عظیمی ماده جامد به وجود می آید و درون لوله ها سفت شده و باعث انسداد فاضلاب می گردد. برای جلوگیری از این اتفاق دستگاهی به نام چربی گیر که در قدیم از بتن بود و رفته رفته متریال دیگر نیز در ساخت آن به کار برده شده، استفاده کردند.

هدف از تولید و استفاده از چربی گیر جمع آوری و در نتیجه کاهش چربی ها و روغن هاییست که وارد فاضلاب اصلی می شوند. چربی با ورود به سیستم فاضلاب اصلی به مرور زمان باعث ایجاد انسداد ، بوی بد و آلودگی می شود. چربیگیرهای رستورانی از قدیم الایام در حال استفاده بوده اند و به زبان ساده جعبه هایی هستند که در ابتدای ورودی فاضلاب اصلی قرار دارند و از زیر ظرفشویی و تجهیزات داخل آشپزخانه پساب را گرفته و تا سیستم فاضلاب اصلی منتقل می کنند. چربی گیرها فقط به گونه ای طراحی شده اند که فاضلاب آشپزخانه از طریق آن چربی زدایی شود و هرگز نباید از دیگر منابع مانند توالت فاضلاب وارد چربی گیر شود.

چربی گیر را می توان از مواد مختلفی از جمله فولاد ضد زنگ یا همان استیل ، فایبرگلاس ، پلی اتیلن ، بتن تولید کرد و موارد استفاده آن در مکان هایی مانند : رستوران ، آشپزخانه صنعتی ، هتل ، فست فود ، مجتمع تجاری و … می باشد و از لحاظ ظرفیت در ابعاد مختلفی بسته به میزان ظرفیت غذای محل مورد نظر از ۱۰ لیتر تا ۵۰۰۰۰ لیتر و در مدل های مختلف از لحاظ شکلی قابلیت تولید وجود دارد.

چربیگیرها می توانند بر روی زمین ، زیر زمین ، داخل آشپزخانه یا بیرون ساختمان واقع شوند و بر همین اساس نیز جنس و مقاومت آن تعیین میشود، که در این زمینه با توجه به پیشینه گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه اقدام به تولید انواع چربی گیر اعم از :

 1. استیل
 2. فایبرگلاس
 3. پلی اتیلن
 4. بتنی

می نماید.

چربی گیر \لی اتیلن

عملکرد چربی گیر رستورانی

اصلی ترین وظیفه چربی گیر رستورنی این است که چربی موجود در پساب ها را قبل از ورود به فاضلاب اصلی یا اگو ها از آن جدا کرده و مانع ورود چربی و روغن به محیظ زیست شود و ما ادامه اقدام به توضیح عملکرد چربیگیر رستورانی می نماییم تا آشنایی کاملی با این محصول پیدا نمایید.

حال این سوال پیش میاید که چگونه این کار انجام میشود؟

در ابتدا پساب یا همان فاضلاب رستورانی از طریق لوله ای وارد چربیگیر میشود در ابتدای سبدی به عنوان دانه گیر (آشغال گیر) تعبیه شده است که مانع ورود دانه های درشت به داخل چربی گیر میشود پس از ورود پساب به داخل دستگاه عمل آرام سازی آب انجام میشود که سبب پایین آمدن دمای آب نیز میگردد. با پایین آمدن دما چربیها تا حدود زیادی از آب جداشده و به سطح آب آمده و تجمع چربی در سطح انجام میشود و آبی که تا مقدار زیادی چربی از آن جدا شده است پس از عبور از فیلتر یا همان مدیای چربی گیر وارد قسمت دوم شده و آب عاری از هرگونه روغن و چربی از طریق لوله خروجی از چربیگیر خارج میشود و به سیستم فاضلاب سیالی بدون مواد چربی ، بو و جامد وارد می شود.

نقشه چربی گیر

در تصویر به صورت شماتیک شما می توانید عملکرد چربی گیر را ملاحظه کنید و تا حدود زیادی از اهمیت آن اطلاع پیدا کنید.

مزایای چربی گیر

اثربخشی چربی گیر به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل طراحی ، محل قرارگیری آشپزخانه ، سیستم زهکشی و اندازه و عملکرد آشپزخانه است. هر مکان شرایط منحصر به فرد خود را داراست، به طور معمول چربیگیرها در واحدهای تجاری مانند آشپزخانه های صنعتی تا ۹۰ درصد چربی را از پساب جدا کرده و کمک به سزایی در حفظ محیط زیست می نماید.

علاوه بر جدایی چربی می توان به از بین رفتن بو ناشی از فاضلاب مواد غذایی اشاره کرد و در آخر بحث بهداشت محل طبخ غذاست که بدون این دستگاه امکان این وجود ندارد که بتوان همه نکات بهداشتی را رعایت نمود.

مکان هایی که به چربی گیر نیاز دارند عبارتند از :

کلیه ساخت و سازهای جدید و نوسازی محل هایی که در آن غذای گرم پخته و یا سرو می شود به وسیله ای مؤثر برای از بین بردن چربی در محل نیاز دارند. چربی گیرها در کلیه مکانهایی که غذای گرم را برای عموم یا کارمندان تهیه می کنند مورد نیاز است. که این مکانها شامل موارد زیر است:

هتل ها ، مدارس و دانشکده ها ، چربی گیر رستوران ها ، چربی گیر آشپزخانه های صنعتی، مسافرخانه ها ، کافه ها ، مراکز همایش ، نانوایی ها ، تولید کنندگان مواد غذایی ، ناهارخوری ها در کارخانه ها و دفاتر ، سالن های ورزشی ، قصابیها ، فنادی ها و قسمت تمیزکاری و بسته بندی هایپرمارکت ها و توزیع پخش آماده

گروه صنعتی تجهیزگستر خاورمیانه با تولید چربی گیر با متریال مختلف از جمله استیل ، فایبرگاس و پلی اتیلن یکی از پیشگامان این صنعت قابل اهمیت و پیشرو در کمک به حفظ محیط زیست میباشد و آمادگی تولید مخزن چربیگیر با ظرفیت های ۱۰ لیتر تا ۵۰.۰۰۰ لیتر را داراست.

مشخصات فنی چربیگیر رستورانی

 1. چربی گیر رستورانی جهت جداسازی روغن حاصل از پخت و پز و شستشوی ظروف از جنس فایبرگلاس با پخت کاملا اتوماتبک بدون دخالت دست
 2. فایبر گلاس تولید شده با مواد رزینی ارتو کره جنوبی
 3. استفاده از حسیر سوزنی و حصیری ( باتوجه به  نوع و اندازه چربی گیر ) از جنس پلیمر
 4. کاملا بدون بو و بخار آزار دهنده
 5. قابلیت ۱۰۰ درصد جداسازی چربی از فاضلاب
 6. دارای تحمل گرما تا دمای ۹۸ درجه سانتیگراد
 7. استفاده از یک سبد آشغال گیر(دانه گیر) در قسمت ورودی فاضلاب چربی گیر رستورانی
 8. دارای دو دریچه ی بازدید به همراه دستگیره برای سهولت در جابجایی
 9. دارای ونت هوادهی در بالای مخزن چربی گیر رستورانی
 10. دارای مکانیسم دو دیوایدر جهت تفکیک
 11. استفاده از  مدیای متراکم جهت آشغال گیری بهنر
 12. تعبیه دریچه های هوابند
 13. دارای ورودی پساب فاضلاب
 14. دارای خروجی چربی به صورت جداگانه
 15. دارای خروجی آب پاکیزه و هدایت به سمت فاضلاب
 16. پساب خروجی با کیفیت و متراکم جهت راحت شدن کاربر
 17. پکینگ ها چربی گیر رستورانی تماما از جنس پلی پروپیلن
 18. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 19. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

قیمت چربی گیر رستوران

از آنجایی که اکثر مردم با این محصول آشنایی کامل ندارند باید این توضیح را داد که قیمت چربی گیر رستوران بر اساس نوع جنس و مواد بکار رفته در بدنه و ضخامت آن تعیین میشود و اگر آشنایی کامل با مواد استیل ، فایبرگلاس و پلی اتیلن داشته باشید به راحتی میتوانید در قیمت گذاری چربی گیر تا اندازه ای خودتان محاسبه فرمایید اما یک چربی گیر از پارامترهای مختلف دیگری نیز برخوردار است مانند مدیای مابین بخش اول و دوم چربی گیر ، دریچه ونت و دریچه های بازدید و…

پیشنهاد ما این است که برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از لیست قیمت بروز چربی گیر رستوران همین حالا با کارشناسان ما در شرکت تجهیزگستر خاورمیانه تماس حاصل فرمایید.

البته دقت کنید حتما قبل از تماس بمنظور اتسعلام قیمت می بایست ظرفیت مورد نیاز توسط یک مهندس با تجربه استخراج گردد. در محاسبات سرانگشتی ظرفیت دستگاه گیرنده چربی در رستوران ها معادل ۵ لیتر به ازای هر پس غذا در یک وعده غذایی است.

بظور مثال رستورانی که ۳۰۰۰ پرس غذا سرو میکند چنانچه شلوغ ترین وعده را ناهار در نظر بگیریم باید ببنیم در وعده نهار چند پرس غذا سرو می شود که در این صورت چنانچه ۱۵۰۰ پرس غذا در دو تا سه ساعت نهار سرو شود ظرفیت دستگاه چربیگیر معادل است با ۱۵۰۰ ضربدر عدد ۵ که می شود ۷٫۵ مترمکعب .

✔✔ محصولات پیشنهادی :

شیر سرد کن صنعتی

ماشین لباسشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی

5/5 (2 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *