دیگ خورشت پز صنعتی

یکی دیگر از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که از گذشته تاکنون دچار تغییرات زیادی شده است دیگ خورشت پز صنعتی است و ما در اینجا سیر تکمیل این مورد از تجهیزات آشپزخانه صنعتی را که چگونه دیگ های آلومینیومی پخت خورشت تبدیل به دستگاه های اتوماتیک پخت خورشت صنعتی امروزه شده اند را توضیح می دهیم و قیمت دیگ خورشت پز صنعتی را به شما خواهیم گفت.

در گذشته های دور برای پخت انواع خورشت و سوپ و … از دیگ های آلومینیومی استفاده می شده است، دمای بالای منتقل شده از شعله به غذا باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود در خورشت و آش و سوپ می شود و همچنین خواص بسیار اعجاب انگیز استیل از جمله استحکام و زیبایی و راحتی کار و قراوانی آن باعث شده تا برای پخت خورشت و بقیه غذاهای آبکی از دیگ های خورشت پز استیل استفاده شود.

دیگ های خورشت پز صنعتی امروز ضمن اینکه از تکنولوژی خاصی برای درست شدن بهره می برد باعث شده است تا هم خیلی غذا زودتر طبخ شود و هم در میزان انرژی مصرف شده صرفه جویی به عمل آید و هم نحوه پخت و سرو آن با این دیگ های استیل بزرگ صنعتی امروزه بسیار آسان گردد.

دیگ پخت خورشت صنعتی

دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ خورشت پز صنعتی برای پخت انواع خورشت و سوپ و آش و سرخ کردن سیب زمینی و انواع لوبیا و … در حجم گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع دیگ خورشت پز صنعتی یک دستگاه مکعبی یا استوانه ایی است که به وسیله تکنولوژی های خاص درست شده است که با تعبیه امکاناتی از قبیل شیر تخلیه ، درب چند جداره ، شیر ورودی ، آتشکده مستقیم ، عایق های مختلف و بسیاری مسائل دیگر انواع خورشت را با کمترین انرژی و زمان طبخ و آماده ارائه به مشتریان می کند.

دیگ خورشت پز صنعتی مکانیسمی مطابق با دیگ چلوپز صنعتی دارد با این تفاوت که در این دیگ بخار غذای متفاوتی درست می شود و طبیعتا نحوه عملکرد دیگ خورشت پز صنعتی متفاوت است که در اینجا ضمن آشنایی با نحوه عملکرد با این دستگاه، شما را با مشخصات دیگ خورشت پز صنعتی و ویژگی های دیگ خورشت پز صنعتی گروه صنعتی تجهیز گستر آشنا می کنیم.

اجزای تشکیل دهنده دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ خورشت پز از یک محفظه استوانه ای برای قرار گرفتن خورشت ، شیر تخلیه ، آتشخانه ، درب لولایی ، پایه ، شیر ورودی آب و اگزوز خروجی دیگ خورشت پز صنعتی و چند بخش دیگر تشکیل شده است و هرکدام از این بخش های دیگ خورشت پز صنعتی خود وظایف متفاوت و مهمی را در طبخ غذا بر عهده دارند که باعث می شود نیاز به آشپز ماهر با این وسایل اتومات از بین برود.

مزیت و ویژگی های دیگ خورشت پز صنعتی تولید تجهیز گستر

محفظه استوانه ایی شکل دیگ خورشت پز توسط دستگاه های سی ان سی به صورت یک تکه تولید می شوند و پشت این لایه بیرونی چندین جداره از جمله لایه روغن یا آب (سفارشی) و لایه پشم سرامیک برای بحث عایق بندی دیگ خورشت پز صنعتی وجود دارد که در این بخش به دلیل عدم رویت می توان از جنس های دیگر فولادی که قیمت نسبتا کمتری به استنلس استیل 304 دارند استفاده شود که باعث می گردد به مرور زمان به دلیل مجاورت با حرارت و رطوبت تخریب گردد ولی شرکت تجهیز گستر تماما از استنلس استیل 304 (NO-4) در بخش های قابل رویت و غیر قابل رویت استفاده می کند که این مسئله باعث می گردد قیمت دیگ خورشت پز صنعتی تولیدی این شرکت نسبت به عرف بازار بالاتر باشد.

شیر تخلیه دیگ خورشت پز صنعتی تماما از جنس استنلس استیل 304 که ساخت کشور ایتالیا می باشد درست شده است که بسته به ظرفیت دیگ خورشت پز صنعتی و سفارش صنعتی می تواند متفاوت باشد ولی معمولا از شیر تخلیه 76 میلیمتری در ساخت دیگ خورشت پز صنعتی استفاده می شود و یک نکته مهم در مورد شیر تخلیه دیگ چلوپز صنعتی بحث لاستیک آب بندی است که در بسیاری از دیگ های بخار موجود به دلیل مجاورت در دمای بالا و آب جوش خیلی زود خراب می شوند به همین منظور باید از شیر تخلیه توپی استفاده کرد ولی به دلیل قیمت بالای آن از این شیر تخلیه ها در دیگ های خورشت پز استفاده نمی شود.

در بخش آتشخانه دیگ خورشت پز صنعتی نیز ما از برنرهای خطی ساخت ایتالیا با قوی ترین قدرت حرارتی و مشعل کوره ایی بسیار قوی استفاده کرده ایم تا در کمترین زمان ممکن بتوان غذای مورد نیاز را طبخ کرد.

بخش هایی از دیگ خورشت پز صنعتی وجود دارند اعم از لولای در و اگزوز و بخشهای زیرین دیگ صنعتی که هیچکدام در هنگام خرید جلب توجه نمی کنند در حالی که این بخش ها بسیار بر روی عملکرد و کارآیی و عمر دیگ خورشت پز تاثیر گذار هستند ولی به دلیل عدم اهمیت معمولا از جنس آهن در ساخت آنها استفاده می شود ولی گروه صنعتی تجهیز گستر در ساخت دیگ خورشت پز صنعتی در جزئیات بسیار دقت می کند و به همین دلیل قیمت دیگ خورشت پز صنعتی تولیدی این شرکت گران تمام می شود.

یکی از دلایلی که باعث می شود تا کیفیت پخت غذا در دیگ خورشت پز استیل بالا برود وجود یک جداره روغن یا آب می باشد که باعث می شود تا حرارت بالای آتشخانه را به صورت یکنواخت در تمامی بخش های بخش استوانه ای که غذا در آن قرار دارد پخش شود و همین مسئله بباعث بالا رفتن کیفیت غذا و جلوگیری از ته گرفتگی و سوختگی غذا می گردد.

درب خورشت پز صنعتی دوجداره طراحی شده که به وسیله سوپاپ و گیج فشار هم کیفیت غذا و هم امنیت آن را تضمین کرده است و در ضمن از پلاستیک های سیلیونی با گرید غذایی منطبق بر استانداردهای اروپا جهت اطراف درب دیگ استفاده شده است که بر اساس آزمایشات انجام شده تا حداکثر 120 درجه سانتیگراد توان مقاومت را دارند.

زمان پخت غذا بسته به نوع موادی که در داخل دیگ خورشت پز صنعتی است متفاوت است و نمی توان زمان پخت را دقیق تعیین کرد.

ظرفیت دیگ خورشت پز صنعتی نیز به صورت استاندارد 250 لیتر است که یعنی در واقع 250 لیتر خورشت یا سوپ یا هر غذایی که در آن طبخ می شود ظرفیت دارد که بر اساس تعداد نفرات باید به میزان خورشتی که قصد دارید سرو کنید توجه کنید و شما تعیین کننده ظرفیت دیگ خورشت پز استیل از لحاظ تعداد نفرات می باشید.

مشخصات دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ استیل بزرگ صنعتی

 1. چهار جداره مجزا
 2. محفظه پخت تمام پرسی بدون درز جوش از ورق استنلس استیلAISO316 که مقاومت بالای آن در برابر خوردگی های نمکی ، بازی ، اسیدی ، حرارت بالا و ثابت ماندن طعم غذا و عمر بالای محفظه پخت را گارانتی می کند.
 3. استفاده از پوشش جاذب ، کف کرومیکی و افزایش 80% راندمان بیشتر دستگاه در دیگ های گازی کف تخت جهت سهولت در پخت
 4. درب تمام پرسی دوجداره از ورق استنلس استیل 10/18 ، AISI304
 5. دیواره دیگ از دو لایه استنلس استیل ۳۰۴  که هرکدام به ضخامت 2mm ساخته شده که در مجموع ضخامت استیل به کار رفته 4mm  می باشد.
 6. محفظه پخت از آلیاژ استیل گروه ۳۰۰ یعنی ورق استنلس استیل ۳۰۴ با فیلر جوشکاری ۳۰۸ فرآیند جوشکاری TIG (جوشکاری آرگون) ، کف دیگ چلوپز یا ورق آتشخانه دیگ چلوپز صنعتی از ورق استنلس استیل دو لایه که قسمت بیرون از ورق ۱۷/۱۲ ، AISI316 مقاوم در برابر اسید و گازهای حاصل از احتراق جهت ماندگاری بالا به ضخامت ۳mm و قسمت درونی که در تماس با مواد غذایی است از ورق ۱۸/۱۰ ، AISI304 به ضخامت ۳mm و در نتیجه ضخات کف دیگ چلوپز صنعتی ۶mm می باشد  و پایه ها از لوله ۳۸-۴۰ از جنس اسنلس استیل ۳۰۴ و پروفیل کشی آتشخانه از استنلس استیل 304 با ضخامت 20*20
 7. سوپاپ اطمینان تعبیه شده در درب دیگ چلوپز صنعتی با دقت بالا برای تنظیم فشار بخار حاصله از درون دیگ خورشت پز و در نتیجه کنترل کامل روی عملیات پخت خورشت
 8. شیر گاز کارآ و و ایمن با ظرفیت ۵۰Kw برای فراهم ساختن بهترین حجم سوخت مشعلهای دیگ خورشت پز
 9. آبکاری کلیپس ها نیکل کروم تزئینی
 10. درب از دو جداره استینلس استیل ۳۰۴ ایتالیایی ساخته شده  که با عایق مخصوص (گسکت )با قابلیت ارتجاعی مناسب و مطابق برترین استاندارد بهداشتی با استفاده از پلیمر ویژه برای کارآترین آب بندی در و بدنه دیگ خورشت پز صنعتی
 11. لاستیک آب بندی کاملا بهداشتی از گرید غذایی و سیلیکونی در دور درب
 12. عایق حرارتی پتوی سرامیکی فشرده جهت ممانعت از داغ شدن بدنه و استفاده بهینه سوخت و جایگزین عایق های معمولی پشم سنگ یا پشم شیشه
 13. لولا دیگ خورشت پز صنعتی کاملا از استنلس استیل
 14. شیر تخلیه ایتالیایی از جنس استنلس استیل
 15. آتشخانه دیگ خورشت صنعتی از مشعل های تیوبی شکل با کارایی بالا و و اشتعال یکدست که این قسمت به صورت سفارش مشتری امکان تغییر آن وجود دارد.
 16. لوله کشی گاز بسیار مقاوم از جنس استنلس استیل یا مانیس مان گازی
 17. خروجی لوله گاز کشی از استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۵mm و متحمل فشار بالای گاز پایه کلیپس ۳۰۴ با ضخامت ۲mm  و از حنس استنلس استیل ۳۰۴
 18. در قسمت تحتانی و بدنه دیگ خورشت پز صنعتی با تکنولوژی خاصی فوم مخصوص تزریق شده است جهت ایجاد راندمان بالا در جذب انرژی گرمایشی تولید شده توسط مشعلها و در نتیجه صرفه جویی در انرژی مورد نیاز جهت تخلیه هوای آشپزخانه و همچنین توزیع یکنواخت حرارت در بخش های مختلف دیگ خورشت پز صنعتی جهت پخت یکدست و خوب غذا
 19. دارای نمایشگر دیجیتال جهت نمایش دمای دیگ ( سفارشی )
 20. دارای کنترلر و نمایش گر دمای روغن یا آب بین جداره
 21. دارای جرقه زن و  ترموکوپل ایتالیایی جهت قطع کردن خودکار گاز در صورت عدم وجود آب در دیگ جهت جلوگیری از ته گرفتگی و خطرات احتمالی ( سفارشی )
 22. قطع کن گاز ورودی در صورت نشت گاز در محیط آشپزخانه ( سفارشی )
 23. مجهز به دستگاه قطع كننده اتوماتيك گاز هنگام بي آب ماندن ديگ ( Safety Thermostat) (در صورت سفارش مشتري)
 24.  خورشت پز نسوز ونچسب ، جلوگيري از ته گرفتگي 100 %
 25. به دليل كنترل دماي جداره روغن يا آب توسط كنترلر الكتريكي هوشمند، قابليت پخت انواع خورشت و غذاهاي حساس نظير حليم و شله زرد را دارا ميباشد.
 26. صرفه جویی در مصرف روغن به میزان ۶۰ %
 27. کاهش چشمگیر زمان پخت
 28. استفاده از آشپزخانه و فضای آن به صورت بهینه و کاملا تمیز ، بهداشتی و مقاوم
 29. صرفه جویی در نیروی انسانی و کاهش وابستگی به آشپز ماهر
 30. قابلیت کار دیگ خورشت پز استیل با گاز شهری و گاز مایع
 31. صرفه جويي در سوخت تا ميزان ۴۰ % به دليل بسته بودن فضاي احتراق و استفاده از برنرهاي يكنواخت دیگ خورشت پز صنعتی
 32. كاهش انتشار حرارت و دما در محيط كار دیگ خورشت پز صنعتی تا ۶۵ % به دليل جذب بالاي حرارت و بازده بالاي خورشت پز صنعتی
 33. شستشو و تعمير آسان دیگ خورشت پز استیل به دليل تعبيه شير تخليه و مهندسي دقيق
 34. امنيت بالا دیگ خورشت پز صنعتی به دليل وجود سنسورها و كنترلرهاي هوشمند الكتريكي
 35. ارگونومی بالا و مفید و با کیفیت برای حجم های پخت بالا با استفاده کم نیروی انسانی که با حداکثر بهره وری و حداکثر صرفه جویی در زمان و انرژی از مزایا این دیگ خورشت پز می باشد و همچنین تخلیه کامل محتویات دیگ خورشت پز بدون دخالت دست و به صورت کاملا اتوماتیک باعث می گردد خطرات ناشی از برگرداندن برای تخلیه و غیره مرتفع گردد.

قیمت خورشت پز صنعتی

قیمت دیگ خورشت پز صنعتی

مشتریان عزیز جهت خرید دیگ بدون در نظر گرفتن مشخصات و نحوه ساخت آن اقدام به استعلام قیمت خورشت پز صنعتی می نمایند که باید به شما عزیزان عرض شود مسائل مهمی در تعیین قیمت خورشت پز صنعتی تاثیر دارند که از اولین مسائل می توان به جنس استیل و ضخامت آن در ساخت دیگ خورش اشاره کرد و در مرحله بعد پاتیل دیگ خورش می باشد که از جمله عوامل تعیین کننده قیمت خورشت پز صنعتی است، به عنوان مثال جهت روشن شدن بیشتر مسئله می توان به نوع پاتیل استفاده شده اشاره کرد که یکدست بودن و نبودن آن باعث تغییر قیمتی در حدود 5 میلیون تومان در قیمت خورشت پز صنعتی خواهد شد. این مسائل عرض شد که جهت تهیه دیگ صنعتی صرفا به سراغ قیمت آن نروید و حتما جهت تهیه تجهیزات مورد نیاز به مشخصات فنی آن توجه نمایید.

گروه صنعتی تجهیز گستر با وارد نمودن پاتیل یکدست پرسی این وسیله اقدام به تولید بروزترین دیگ خورش پز صنعتی نموده است؛ این دیگ قابلیت رقابت با انواع خارجی را دارا می باشد و هم اکنون به اقصی نقاط دنیا صادر می گردد.

جهت استعلام قیمت خورشت پز صنعتی با توجه به روز بودن قیمتها با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا به روزترین قیمت دیگ خورشت پز صنعتی را خدمت شما اعلام نمایند.

✔✔ محصولات پیشنهادی :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.