دیگ بخار – قیمت و فروش دیگ بخار

دیگ بخار یا بویلر که یکی از مهم ترین تجهیزات لاندری محسوب می شود، منبع بخار است و بخار مورد نیاز ماشین های لباسشویی صنعتی، دستگاه های خشک کن صنعتی و اتوهای مورد استفاده در لاندری را تامین می کند. این دستگاه تجهیزات شست و شو را گرم می نماید و در ضدعفونی کردن البسه و منسوجات نقش مهمی دارد. دیگ بخار یک مخزن و محفظه بسته است که آب درون آن، طی یک فرآیند حرارتی گرم می شود و به بخار خشک یا بخار مرطوب تبدیل می گردد. داخل دیگ بخار لاندری یا همان دیگ بخار خشکشویی، از 2 بخش آتش و آب تشکیل شده است.

دیگ بخار از نظر ظاهری به 2 نوع ایستاده و خوابیده تقسیم می شود و از نظر نوع جنس دارای 2 دسته چدنی و فولادی می باشد. دیگ بخار چدنی به دلیل تولید بخار کم فشار، بیشتر در سیستم‌ های گرمايش مركزي استفاده می شود. در اکثر صنایع، مراکز و لاندری ها از دیگ بخار فولادی استفاده می گردد. تمام بخش ‌های داخلی و تحت فشار دیگ بخار از آلیاژهای آهنی و مقاوم ساخته می ‌شوند.

فروش دبگ بخار

دیگ بخار دارای مدل ها و ظرفیت های مختلفی می باشد که این ظرفیت ها عبارت هستند از: 60 کیلویی، 90 کیلویی، 120 کیلویی، 150 کیلویی، 180 کیلویی، 225 کیلویی، 300 کیلویی، 375 کیلویی، 500 کیلویی، 1000 کیلویی، 1500 کیلویی، 2000 کیلویی، 3000 کیلویی، 4000 کیلویی، 5000 کیلویی و 10000 کیلویی.

* به این نکته دقت داشته باشید که اگر از دیگ بخار به درستی و اصولی استفاده نکنید، این دستگاه می تواند خطرات جانبی زیادی به همراه داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده دیگ بخار

دیگ بخار از اجزا و تجهیزات اصلی و جانبی زیادی تشکیل شده است که عبارتند از:

مشعل: مشعل حرارت و گرمای مورد نیاز برای به جوش آمدن آب را فراهم می کند و باعث گرم شدن آب می شود.

سختی گیر: قبل از ورود آب داخل دیگ و گرم شدن آن، ناخالصی ها، مواد جامد و ذرات معلق درون آب را از بین می برد.

لول کنترل: لول کنترل میزان آب را کنترل می کند و باعث رسوب گرفتگی کمتر دیگ بخار و در نتیجه کارکرد دقیق مشعل و افزایش عمر مفید دستگاه می شود.

سوپاپ اطمینان: به صورت اتوماتیک فشار را کاهش می دهد.

– پمپ آب

– پمپ تزریق

– آب نمای مغناطیسی

– تابلو برق فول اتوماتیک

– اتصالات فشار قوی

گرمکن، اکونومایزر و منبع کندانس از تجهیزات جانبی و اضافی دیگ بخار می باشند که در صورت درخواست مشتری روی دیگ بخار نصب و تعبیه می شوند.

قیمت دیگ بخار

مزایای دیگ بخار

دیگ بخار مزیت ها و ویژگی های خاص زیادی دارد و استفاده از آن بسیار مفید و موثر است. در زیر به مزایا و تاثیرهای مثبت این سیستم اشاره شده است.

– باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

– راندمان و بازدهی بالایی دارد.

– از ایمنی بالایی برخوردار است.

– کارایی بهتر و بهره وری بالاتری نسبت به سیستم های قدیمی مشابه دارد.

– از نظر قیمت مقرون به صرفه است و هزینه های جانبی پایینی دارد.

– دچار خوردگی، پوسیدگی یا زنگ زدگی نمی شود.

– خیلی به ندرت به تعمیر نیاز پیدا می کند.

– نصب و نگهداری آسان و راحتی دارد.

– دارای دوام و استقامت بالایی می باشد.

– عمر مفید طولانی دارد.

– باعث رسیدن شما به سود پایدار و کافی می ‌شود.

– از ظاهر زیبا و قابل قبولی برخوردار می باشد.

– تمام جوشکاری های انجام شده روی آن نفوذی و استقامتی می باشد.

– دارای سیستم کنترل و محافظت با ضریب اطمینان بالا می باشد.

دیگ

کاربردهای دیگ بخار

دیگ بخار در صنایع و سیستم های مختلفی استفاده می شود و کاربردهای گوناگونی دارد که در زیر به این کاربردها و موارد مصرف اشاره شده است.

– بیمارستان ‌ها

– هتل ‌ها

– رستوران‌ ها

– فروشگاه ‌های بزرگ و کوچک

– صنایع کاغذ سازی

– صنعت تولید پلاستیک

– کارخانجات تولید قطعات صنعتی و ماشین ‌آلات

– گلخانه ‌ها

– سالن ‌های پرورش قارچ

– مرغداری‌ ها

– تولید مواد غذایی

– تامین انرژی مولد و الکتریسیته

– تامین گرمایش

نحوه عملکرد دیگ بخار

دیگ بخار افقی

دیگ بخار همراه با قطعه ای به نام مشعل کار می کند که مشعل حرارت و شعله مورد نیاز برای به جوش آمدن آب را فراهم می نماید. آب سرد، از طریق لوله ها به دیگ که معمولا از جنس چدن یا فولاد می باشد، می رسد و به کمک شعله های مشعل گرم می شود. آب گرم شده دمایی نزدیک به 100 درجه دارد و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از سوی دیگر بخار تولید شده نیز به یک مخزن منتقل می شود.

نحوه انتخاب دیگ بخار

برای انتخاب دیگ بخار مناسب باید به چند نکته توجه کنید و با بررسی آنها اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

ظرفیت دیگ بخار: ظرفیت دیگ براساس منحنی بار گرمایشی یا نمودار تعادل حرارتی تعیین می شود. شما باید با توجه به نوع کاربری خود و استفاده ای که می خواهید از دستگاه بکنید، ظرفیت مورد نظر دیگ بخار را انتخاب نمایید.

فشار: هنگام انتخاب دیگ بخار به فشار خروجی آن توجه کنید و با توجه به فشار مورد نیاز در خشکشویی و مقدار حرارتی که برای خشکشویی خود در نظر گرفته‌ اید، آن را انتخاب کنید. فشار خروجی دیگ های بخار از 4 بار شروع می ‌شود و تا 12 بار افزایش می یابد.

دما: به دما و میزان گرمای دیگ بخار هنگام انتخاب و خرید آن دقت کنید. منظور از دما و میزان گرمای دیگ بخار همان دمای مورد نظر شما برای اتوکشی است که براساس ظرفیت دستگاه تعیین می شود. دمای خروجی دیگ های بخار در حدود 140 الی 180 درجه سانتی گراد است.

حجم: حجم بخار خروجی از دیگ بخار نشان دهنده کیفیت ساخت دستگاه می باشد و برحسب زمان سنجیده می شود. اگر دیگ بخار کیفیت ساخت بالایی داشته باشد، حجم بخار خروجی افزایش پیدا می کند.

بازده حرارتی: برای کارایی بهتر دیگ بخار و مصرف انرژی کمتر آن، دستگاهی را انتخاب کنید که از بازده حرارتی بالایی برخوردار باشد.

– هنگام انتخاب دیگ بخار و خرید آن حتما دقت کنید که نشان و پلاک استاندارد داشته باشد.

نگهداری از دیگ بخار

دیگ بخار به طور کلی دوام و استحکام بالایی دارد و به ندرت دچار زنگ زدگی و خوردگی می شود اما اگر می خواهید عمر مفید آن را بالا ببرید و هزینه های تعمیر و نگهداری از آن را کاهش دهید، بهتر است نکات زیر را دانسته و رعایت کنید.

– اپراتور و کسی که با دیگ بخار کار می کند، باید هرگونه تغییرات در فشار و دمای دستگاه را با دقت ثبت کند و در صورت نیاز آنها را تصحیح نماید.

– سعی کنید مشعل را همیشه تمیز نگه دارید و نشتی آن را روزانه تمیز نمایید.

– سختی گیر را به صورت روزانه چک کنید و در صورت نیاز آن را احیا نمایید.

– هرچه دیگ بخار رسوب کمتری بگیرد، عمر آن بیشتر می شود. برای رسوب گرفتگی کمتر دیگ باید بعد از اتمام کار، آن را با فشار بالا و در زمان بسیار کم، تخلیه کنید. با این کار هم دستگاه رسوب کمتری می گیرد و هم رسوب های موجود و ته نشین شده، خارج می گردند.

– لوله ‌ها و سایر تجهیزات دیگ را هر 3 ماه یک بار شست و شو دهید.

– هر ۷ روز حداقل یک بار تابلو برق و بخش های مکانیکی دیگ بخار را بررسی کنید.

قیمت دیگ بخار

قیمت دیگ بخار به عوامل و پارامترهایی مانند ظرفیت، نوع، مدل، لوازم جانبی، جنس و کیفیت اجزای اصلی، برند و کشور سازنده آن بستگی دارد. قطعات و اجزای تشکیل ‌دهنده دیگ بخار بر کیفیت و راندمان آن و در نتیجه قیمت نهایی دستگاه تاثیر دارد. همچنین هر چقدر قدرت تولید بخار و فشار بخار بیشتر باشد، دستگاه پر توان تر و پر قدرت تر می باشد و قیمت آن بالاتر می رود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت دقیق دیگ بخار انتخابی خود و ثبت سفارش، با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

دقت داشته باشید قیمت پایین تر از حد نرمال، نشان دهنده این است که از لوازم و اجناس بی کیفیت و ضعیف در دیگ بخار استفاده شده است. استفاده از قطعات و تجهیزات بی کیفیت و نامرغوب باعث می شود راندمان دیگ کاهش پیدا کند و امکان دارد هر لحظه مخزن منفجر شود و تمام فضای اطراف خود را نابود کند. بنابراین به دنبال جنس ارزان قیمت نباشید و اولویت برایتان کیفیت و مرغوبیت دیگ بخار باشد.

سایر محصولات »

اتوپرس صنعتی

خشک کن صنعتی لباس

ماشین لباس شویی صنعتی

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *