سردخانه صنعتی | قیمت سردخانه صنعتی | سردخانه کانکسی

سردخانه صنعتی یکی از تجهیزات مورد نیاز در بخش نگهداری غذایی و … می باشد که با مقایسه قیمت  صرفه جویی که ایجاد می کند استفاده از این محصول بسیار به صرفه تر از عدم استفاده آن است. در دنیای امروز که مسئله ی استفاده بهینه از منابع طبیعی به صورت ویژه ای مورد بحث است و از طرفی با افزایش جمعیت شاهد افزایش سرانه مصرف مواد غذایی هستیم، استفاده از انبارهای سرد ( سردخانه های صنعتی ) اهمیت بیشتری پیدا می کند.

براساس آمار در کشور ما سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی ضایعات می شود که دلیل اصلی آن عدم دسترسی کشاورزان به سردخانه های صنعتی استاندارد می باشد و از طرفی در صنایع تبدیلی نیز نگهداری مواد اولیه نیازمند محلی مناسب با شرایط کنترل شده می باشد که سردخانه های صنعتی این شرایط را برای شما ایجاد می کنند.

انسان از دیرباز به این دانش دست پیدا نمود که برای نگهداری مواد غذایی با کیفیت بالاتر می تواند از سرما و یخ استفاده نماید که در این راه ابتدا با استفاده از یخچالهای طبیعی و آب انبارها نیاز خود را برطرف نمود و بعداز انقلاب صنعتی و سرعت گرفتن پیشرفت تکنولوژی با استفاده از توان الکتریکی و بواسطه کمپرسور های برودتی توانست به این مهم ( ساخت سرخانه صنعتی ) دست پیدا کند.

طراحی یخسازهای امروزی نشات گرفته از همان سیستم های قدیمی می باشد که شامل یک اتاقک عایق که هوای ورودی و خروجی  به آن قابل کنترل است و توسط یک یونیت برودت سازهوای داخل این اتاقک خنک می گردد.

یونیت برودت ساز خود شامل کمپرسور، کندانسور، کنترل کننده های فشار و…  می باشد که وظیفه آن گرفتن گرمای اتاقک و انتقال آن به محیط بیرون می باشد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تجهیزات برودتی امکانات بیشتری به آن اضافه گردید که موجب افزایش کیفیت ، ایمنی ، بهداشت و از همه مهمتر صرفه جویی  گردید. البته از بالا رفتن کیفیت مواد نگهداری شده در سردخانه های صنعتی امروزی نسبت به سردخانه های قدیمی نمی توان چشم پوشی کرد.

اتاقک سردخانه های صنعتی از دیواره های ساندویچ پنل می باشند که عایق بسیار بالای حرارت هستند و داخل اتاقک را کاملا نسبت به بیرون ایزوله می کنند. سیستم یونیت سردخانه  بالای صفر و چه سردخانه صنعتی زیر صفر بستگی به نوع سردخانه که زیر صفر باشد یا بالای صفر متغیر می باشد.

این متغیرها شامل نوع کمپرسور: اسکرال یا اسکرو – نوع گاز مبرد: آمونیاک یا فریون – نوع کندانسور : هواخنک یا آب خنک و…. می باشد.

دلیل استفاده از سردخانه صنعتی را باید در تعریف و کاربرد  صنعتی و نیمه صنعتی جستجو کرد و دلیل پیدایش این محصول چراغ راه شما هستند.

سردخانه صنعتی چیست ؟

سردخانه صنعتی به اتاقکی گفته می شود که توسط سیستم و مکانیسم برودتی دمای به مراتب کمتر از محیط خارجی دارد که این دما بر اساس محاسبات مهندسی از ۵ درجه تا ۲۰- قابل تنظیم است.

سردخانه صنعتی

انواع سردخانه صنعتی

 1. سردخانه صنعتی بالای صفر
 2. سردخانه صنعتی زیر صفر

که هرکدام از این تجهیزات خود به زیر مجموعه های وسیع تری تبدیل می شوند که برای نمونه می توان انواع سردخانه صنعتی بالای صفر را به صورت زیر توضیح داد.

 •  بالای صفر میوه ، سبزیجات و صیفیجات
 •  بالای صفر لبنیات تازه ( شیر و دوغ و … )
 •  بالای صفر گوشت تازه
 •  بالای صفر مواد غذایی خشک

و همچنین سردخانه صنعتی زیر صفر یا همان فریزر نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از :

 • زیر صفر مواد غذایی منجمد ( گوشت و مواد پروتئینی )
 • زیر صفر میوه ، سبزی و صیفیجات منجمد
 • زیر صفر بیمارستانی ( سردخانه جسد ، سردخانه نگهداری خون و ضایعات عفونی  )
 • زیر صفر دارویی و شیمیایی ( سردخانه دارو و سردخانه مواد قابل تبخیر و تصعید شیمیایی )
نمای داخلی سردخانه صنعتی

مشخصات فنی سردخانه صنعتی

 1. استفاده از ساندویچ پنل یا ساندویچ پنل سردخانه ایی ( sandwich panel for cold storage ) جهت ساخت سقف و دیوار سردخانه صنعتی از جنس های گالوانیزه، آلوزینک، استنلس استیل، آلومینیوم، فایبر گلاس و یا PVC بسته به نوع سردخانه ساخته می شود.
 2. دیواره های عایق از دو صفحه استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۱ میل در نظر گرفته می شود که ما بین آن ها فوم تزریق می گردد و بسته به نوع سردخانه و ظرفیت آن ضخامت و متریال آن قابل تغییر می باشد.
 3. عایق تزریقی بین صفحات فلزی فوم پلی یورتان با دانسیته ۳۴۰ می باشد که ضخامت این فوم به ظرفیت سردخانه صنعتی و زیر صفر یا بالای صفر بودن آن بسنگی دارد و از ۸ سانتی متر به بالا می باشد.
 4. لایه فوم پلی اورتان تزریقی با کلاس مقاومت در برابر آتش سوزی B1 و یا B2 در استاندارد Din4102 و فشردگی (دانسیته) ۴۰Kg/m3 در بین دو ورق تزریق میگردد.
 5. قفسه بندی داخل سردخانه صنعتی که از آلمینیوم یا استیل می تواند باشد و بسته به محصولی که در سر دخانه صنعتی قرار می گیرد طراحی و ساخته می شود.
 6. ارائه نقشه جهت ساختن فنداسیون سردخانه صنعتی جهت کارائی بیشتر سردخانه صنعتی
 7. اوپراتور که وظیفه گرفتن گرما از محیط  و انتقال برودت را از یونیت به داخل  برعهده دارد و بسته به ظرفیت  ، نوع آن ، تعداد و ابعاد آن مشخص می گردد که می توان از برندهای معتبر اروپایی مانند دانفوس یا برندهای کره ای استفاده نمود.
 8. سیستم کنترل دیجیتالی دما که وظیفه ی قطع و وصل خودکار اواپراتور را دارد و می توان دمای ماکسیموم و مینیموم مشخصی را برای آن تعریف نمود تا دمای محیط سردخانه صنعتی همیشه در آن بازه قرار بگیرد.
 9. استفاده از کمپرسور مرغوب اروپایی بر اساس ظرفیت سردخانه صنعتی
  کمپرسور یکی از مهمترین قسمت های هر سیستم برودتی می باشد و سردخانه صنعتی ( بالای صفر و زیر صفر ) نیز از این قاعده مستثنی نیست ؛ کمپرسور وظیفه متراکم نمودن گاز مبرد را دارد که بسته به ظرفیت  در توان های مختلفی تولید می گردد.کمپرسور ها از لحاظ گاز مبرد به دو دسته کمپرسور های فریونی و کمپرسور های آمونیاکی تقسیم می شوند و لازم به ذکر است کمپرسورها در دو حالت زیر صفری و بالای صفری وجود دارند که نوع سردخانه صنعتی (بالای صفری یا زیر صفری) در انتخاب آن ها نقش اساسی را دارد.
 10. استفاده از کندانسور هوا خنک و آب خنک از برند مرغوب خارجی یا برند مرغوب داخلی با نشان استاندارد
  کندانسور نیز یکی از اصلی ترین قسمت های یونیت های برودتی می باشد که وظیفه آن خنک نمودن گاز مبرد و انتقال گرمای آن به هوای آزاد را دارد.خوشبختانه در کشورمان توانایی تولید کندانسور با کیفیت مناسب وجود دارد و در این مسئله بی نیاز از واردات هستیم. شرکت هایی مانند آرتمن ، آرشه ، نیک و … نام آشنا ترین برند ها در صنعت تولید کندانسور می باشند. البته لازم به ذکر است که کندانسورها نیز خود به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می شوند.
 11. کنترل کننده های فشار بالا و فشار پایین که جهت کنترل رو غن و گاز داخل کمپرسور می باشد و از برندهای معتبر دانفوس و بیتزر تهیه می شود.
 12. تابلو برق دستگاه که شامل کنتاکتور ها و بیمتال برای کنترل خاموش و روشن شدن کل یونیت استفاده می گردد از برندهای اشنایدر یا LS می باشد.
 13. یونیت برودتی سردخانه صنعتی به غیر از کمپرسور و کندانسور و تابلو برق شامل یک منبع ذخیره گاز، فیلتر درایر ،اکسپنشن ولو و… می باشد که از برندهای معتبری مانند دانفوس و کستل استفاده شده است.
 14. در روشنایی سردخانه صنعتی باید از لامپ های کم مصرف و دارای بار حرارتی پایین استفاده گردند و اگر سردخانه زیر صفر است حتما مقاومت لامپ ها در دماهای پایین مورد توجه قرار گیرد که این مهم از شرکت های درجه یک چین تهیه می شود.
 15. درب دسترسی به سردخانه کاملا ایزوله که بعد از ورود و خروج مانع از ورود آلودگی و از دست رفتن سرما از داخل سردخانه صنعتی می گردد.
 16. استفاده از مخزن ازت برای سردخانه صنعتی اگر سردخانه با اتمسفر کنترل شده باشد.
 17. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 18. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 19. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
سردخانه صنعتی
سردخانه صنعتی

قیمت سردخانه صنعتی

قیمت سردخانه صنعتی کوچک و یا بزرگ یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری برای خریداران سردخانه است زیرا بر اساس قدرت خرید و صرفه اقتصادی که سردخانه صنعتی ایجاد می کند اقدام به خرید نمایند. قیمت سردخانه صنعتی را عوامل مختلفی تعیین می کند که از آنجمله می توان به ظرفیت سردخانه صنعتی ، بالای صفر و زیر صفر بودن سردخانه ، کیفیت سیستم برودتی سردخانه صنعتی ، کیفیت پنل و استراکچر سردخانه و … اشاره کرد.

در محاسبه قیمت سردخانه نمی توان به صورت ثابت اعلام نظر نمود و معمولا به شما توصیه می کنیم که برای استعلام قیمت سردخانه صنعتی با کارشناسان شرکت تماس بگیرید ولی برای راهنمایی بیشتر در این زمینه باید به شما عرض شود که در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است به موارد اشاره شده که در ادامه نیز توضیح مختصری خواهیم داد، دقت کنید.

سردخانه صنعتی از ساندویچ پنل هایی در ابعاد مختلف ساخته می شود که کیفیت و نوع مربوطه این ساندویچ پنل ها تاثیر بسزایی بر قیمت سردخانه صنعتی می گذارد که در بازار کیفیت های مختلفی از آن وجود دارد ولی برای اطلاع بیشتر از نوع و کیفیت ساندویچ پنل سردخانه باید حتما در این زمینه کارشناس باشید زیرا به راحتی و صرفا با دیدن نمی توانید تفاوت ساندویچ پنل با کیفیت و مناسب سردخانه بودن آن را از مدل بی کیفیت و غیر استاندارد تشخیص دهید به همین منظور به شما توصیه می شود در صورت عدم اطلاع دقیق بهتر است خرید سردخانه صنعتی را از یک شرکت معتبر انجام دهید تا هم در زمینه بحث کارشناسی خبره تر بوده و بتواند برای سردخانه شما متریال مناسب با شرایط مهندسی را انتخاب کند و هم اینکه از اجناس بی کیفیت استفاده نکند.

از دیگر تجهیزات تاثیر گذار بر قیمت سردخانه صنعتی می توان به سیستم برودتی که شامل کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور و … اشاره کرد که این تجهیزات در واقع قلب سردخانه شما هستند و در صورت عدم استفاده از برندهای مرغوب طول عمر دستگاه شما کم شده و در واقع هزینه اقتصادی یا قیمت سردخانه صنعتی در بلندمدت افزایش پیدا میکند.

نکات بسیاری در انتخاب و خرید سردخانه صنعتی وجود دارد که برای اطلاع از آن و همچنین استعلام قیمت سردخانه صنعتی و اطلاع از

لوازم سردخانه صنعتی بهتر است با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

سردخانه کانکسی

همان طور که از تیتر این پارگراف معلوم هست این نوع به صورت کانکسی می باشند و شما می توانید بنابر نیاز خود در ابعاد مختلف اقدام به خرید سردخانه کانکسی نمایید . شرکت ما طراحی و تولید این کانکس ها را دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیردد .

3/5 (1 Review)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *