سردخانه صنعتی | قیمت سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی یکی از تجهیزات مورد نیاز در بخش نگهداری غذایی و … می باشد که با مقایسه قیمت صرفه جویی که ایجاد می کند استفاده از این محصول بسیار به صرفه تر از عدم استفاده آن است. در دنیای امروز که مسئله ی استفاده بهینه از منابع طبیعی به صورت ویژه ای مورد بحث است و از طرفی با افزایش جمعیت شاهد افزایش سرانه مصرف مواد غذایی هستیم، استفاده از انبارهای سرد اهمیت بیشتری پیدا می کند.

براساس آمار در کشور ما سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی ضایعات می شود که دلیل اصلی آن عدم دسترسی کشاورزان به سردخانه های صنعتی استاندارد می باشد و از طرفی در صنایع تبدیلی نیز نگهداری مواد اولیه نیازمند محلی مناسب با شرایط کنترل شده می باشد که گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه با طراحی سیستم های برودتی این شرایط را برای شما ایجاد می کنند.

انسان از دیرباز به این دانش دست پیدا نمود که برای نگهداری مواد غذایی با کیفیت بالاتر می تواند از سرما و یخ استفاده نماید که در این راه ابتدا با استفاده از یخچالهای طبیعی و آب انبارها نیاز خود را برطرف نمود و بعداز انقلاب صنعتی و سرعت گرفتن پیشرفت تکنولوژی با استفاده از توان الکتریکی و بواسطه کمپرسور های برودتی توانست به ساخت انواع سیستم های برودتی پیشرفته دست پیدا کند.

طراحی یخسازهای امروزی نشات گرفته از همان سیستم های قدیمی می باشد که شامل یک اتاقک عایق که هوای ورودی و خروجی  به آن قابل کنترل است و توسط یک یونیت برودت ساز هوای داخل این اتاقک خنک می گردد.

یونیت برودت ساز خود شامل کمپرسور، کندانسور، کنترل کننده های فشار و…  می باشد که وظیفه آن گرفتن گرمای اتاقک و انتقال آن به محیط بیرون می باشد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تجهیزات برودتی امکانات بیشتری به آن اضافه گردید که موجب افزایش کیفیت ، ایمنی ، بهداشت و از همه مهمتر صرفه جویی  گردید. البته از بالا رفتن کیفیت مواد نگهداری شده در سردخانه های صنعتی امروزی نسبت به سیستم های قدیمی نمی توان چشم پوشی کرد.

اتاقک این محصول تولیدی از دیواره های ساندویچ پنل می باشند که عایق بسیار بالای حرارت هستند و داخل اتاقک را کاملا نسبت به بیرون ایزوله می کنند. سیستم یونیت سردخانه  بالای صفر و زیر صفر بستگی به نوع آن متغیر می باشد.

این متغیرها شامل نوع کمپرسور: اسکرال یا اسکرو – نوع گاز مبرد: آمونیاک یا فریون – نوع کندانسور : هواخنک یا آب خنک و…. می باشد.

دلیل استفاده از سردخانه صنعتی را باید در تعریف و کاربرد  صنعتی و نیمه صنعتی جستجو کرد و دلیل پیدایش این محصول چراغ راه شما هستند.

سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی به اتاقکی گفته می شود که توسط سیستم و مکانیسم برودتی دمای داخل اتاقک به محدوده دمایی از قبل تعیین شده کاهش یافته تا فضایی مناسب برای نگهداری اقلام غذایی از جمله گوشت ، سبزیجات و نوشیدنی ها ایجاد گردد. در واقع این اتاقک با مشخصات فنی مخصوص به خود که از آنجمله می توان به دیواره های عایق اشاره کرد، فضایی مناسب برای نگهداری انواع مواد غذایی قابل نگهداری می باشد که این فضای مناسب توسط سیستم برودتی ایجاد می گردد.

کلمه صنعتی استفاده شده به دلیل حجم و استقامت آن است و از لحاظ مکانیسم همانند یخچالها می باشند و تفاوت در نوع سیستم برودتی و حجم آن می باشد.

اجزاء و ساختار سرد خانه صنعتی

همانطور که در بالا اشاره شده سردخانه صنعتی ، اتاقکهای ثابت یا سیار جهت نگهداری موادغذایی ، دارویی و … در انواع و دسته بندی های مختلف می باشد . به لحاظ ساختار درونی این تجهیزات ساختاری شبیه به چیلرها دارند که در ذیل به اختصار اجزا و قطعات سردخانه صنعتی را به همراه نقش هریک در فرآیند سرمایش مواد غذایی ، دارویی و … توصیف خواهیم نمود :

۱- الکتروموتور : موتور در حقیقت تامین کننده انرژی و محرک کمپرسور می باشد و بصورت برقی می باشد .
۲- کمپرسور : کمپرسور یا متراکم کننده وظیفه متراکم سازی گاز مبرد درون سردخانه صنعتی را بر عهده دارد ؛ با ایجاد فشار برروی گاز مبرد ، حرارت گاز را افزایش می دهد تا این گاز تبدیل به بخار گردد .
۳- کندانسور : کندانسور گاز متراکم جریان یافته از کمپرسور را خنک سازی می کند .
۴- گاز ذخیره : گاز ذخیره که در گذشته بیشتر از نوع ازت بود و درحال حاضر فریون می باشد گرمای مواد داخل سردخانه را جذب و به کندانسور منتقل می نماید و بدین سبب مواد درون سردخانه را خنک می کند . امروزه به دلیل تخریب های زیست محیطی این نوع گاز نیز ، از گازهای مبرد دوستدارمحیط زیست استفاده می کنند .
۵- اواپراتور : اواپراتور در حقیقت خنک کننده درون اتاقک سردخانه می باشد و گاز سرد شده توسط کندانسور را که از شیر انبساطی به سوی آن جاری شده است را توسط فن های دمنده وارد اتاقک می نماید .
۶- لوله های ارتباطی : لوله های ارتباطی موجب انتشار گاز سرد یا همان بخار سرد به بخشها و نقاط مختلف سردخانه صنعتی می گردد .
۷- اویل سپراتور : این قطعه که از یک بدنه توری و یک صفحه فلزی و فلوتر تشکیل شده موظف به جداسازی روغن نشتی کمپرسور می باشد .
۸- ریسیور : ریسیورها وظیفه ذخیره سازی مبرد مایع شده درون کندانسور را بر عهده دارند .
۹- فیلتر درایر : متشکل از دو قطعه پوسته و سنگ کر می باشد و جذب کننده رطوبت داخل سیستم و نوعی تصفیه کننده می باشد .
۱۰- اکسپنشن :شیر تمام اتومات اسپری کننده مبرد درون اواپراتور می باشد .
۱۱- آکومولاتور : در حقیقت تبدیل کننده مبرد به بخار می باشد و مانع برگشت مبرد بصورت مایع به سمت کمپرسور می باشد .

مکانیزم عملکرد سرد خانه صنعتی

پس از شناخت اجزا داخلی یونیت سردخانه صنعتی به بررسی چگونگی فرآیند خنک سازی و انجماد مواد درون سردخانه می پردازیم.

پس از روشن نمودن الکتروموتور سردخانه صنعتی ، کمپرسور نیز فعالیت خود را آغاز می نماید . مبرد از طریق کمپرسور از قسمت کم فشار یونیت مکیده شده و به سوی پرفشار یونیت حرکت می کند و در آنجا پرس می گردد و از طریق فشار وارده ، این مبرد تبدیل به گاز داغ و متراکم می گردد و به سوی اویل سپراتور جهت جداسازی روغنی که همراه مبرد از کمپرسور خارج شده می رود و بعد از فیلتر شدن ، فلوتر باز می گردد و روغن به کمپرسور بر می گردد .

مبرد متراکم شده به سوی کندانسور می رود و در آنجا خنک می گردد و تبدیل به مایع با دمای محیط می گردد و به سوی ریسیور جریان می یابد . سپس این مبرد یا همان مایع از طریق شیر انبساطی یا همان اکسپنشن داخل اواپراتور اسپری می گردد و بواسطه افت فشار ناگهانی مبرد به جوش آمده و گرمای مواد و هوای اطراف خود را جذب و لوله و فینها را سرد می نماید و این سرما درون فین ها توسط فن دمنده به داخل اتاقک دمیده می شود . مبرد اشباع شده بعد از گذر از آکومولاتور به سوی کمپرسور باز می گردد تا دوباره سیکل تبرید بر روی آن آغاز گردد . این سیکل بارها و بارها انجام می شود تا دمای درون سردخانه تنظیم گردد .

سردخانه صنعتی

انواع سردخانه های صنعتی

 1. سردخانه صنعتی بالای صفر
 2. فریزر صنعتی یا زیر صفر

که هرکدام از این تجهیزات خود به زیر مجموعه های وسیع تری تبدیل می شوند برای نمونه به موارد زیر می توان اشاره کرد.

 •  بالای صفر میوه ، سبزیجات و صیفیجات
 •  بالای صفر لبنیات تازه ( شیر و دوغ و … )
 •  بالای صفر گوشت تازه
 •  بالای صفر مواد غذایی خشک

و همچنین سردخانه صنعتی زیر صفر یا همان فریزر نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از :

 • زیر صفر مواد غذایی منجمد ( گوشت و مواد پروتئینی )
 • زیر صفر میوه ، سبزی و صیفیجات منجمد
 • زیر صفر بیمارستانی ( سردخانه جسد ، سردخانه نگهداری خون و ضایعات عفونی  )
 • زیر صفر دارویی و شیمیایی ( سردخانه دارو و سردخانه مواد قابل تبخیر و تصعید شیمیایی )

همانطور که دربالا عنوان شد بطور کلی سرخانه های صنعتی را می توان در دو دسته سرخانه صنعتی بالای صفر و سردخانه زیر صفر تقسیم کرد، البته به این دو دسته می توان تونل انجماد و سردخانه بستنی را اضافه نمود که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

سردخانه صنعتی بالای صفر

سرخانه بالای صفر همانطور که از نام آن مشخص است دمای بالای صفر دارند این دما معمولا بین ۰ تا ۵ درجه سانتیگراد می باشد، سردخانه صنعتی بالای صفر برای نگهداری مواد غذایی فساد پذیر که باید در دمای پایینو البته بدون یخ زدگی نگهداری شوند استفاده می شود، این مواد شامل انواع لبنیات (شیر، دوغ، پنیرو ماست) انواع سبزیجات و میوه و تره بار و مواد پروتئینی مانند سوسیس و کالباس و… می شود.
در سردخانه صنعتی بالای صفر یا همان سردخانه میوه و لبنیات با توجه به منطقه نصب سردخانه که میتواند سرد، معتدل یا گرم باشد از ساندویچ پنل های با ضخامت ۸ تا ۱۰ سانتیمتر می توان استفاده کرد. در ضمن با توجه به ظرفیت سردخانه میتوان از درب با طرحهای مختلف و با بازشوهای متنوع استفاده کرد. همچنین می توان از دو نوع درب لولایی و درب ریلی در سردخانه استفاده نمود، دیگر آپشنی که می توان در قسمت درب استفاده کرد تعبیه المنت جهت جلوگیری از یخ زدگی و چسبیدن در به بدنه سردخانه می باشد.

سردخانه صنعتی زیر صفر

این نوع سردخانه ها نیز همانگونه که از نام آن مشخص است دمای مورد نیاز محصولات را برای زیر صفر محیا میکند، دمای سردخانه زیر صفر بطور معمول از صفر درجه سانتیگراد تا ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد. سردخانه زیر صفر (Below zero refrigerators) نیز برای نگهداری محصولاتی ازقبیل گوشت قرمز، مرغ، ماهی و مواد غذایی مانند انواع بستنی، کره، پنیر پیتزا و خرما مورد استفاده قرار میگیرد.

این دسته از سرد خانه ها با توجه به نوع محصول، دمای مورد نظر را تا میزان مشخصی زیر صفر می آورند تا بتوان مواد مورد نظر را برای مدت طولانی در حالت منجمد نگهداری نمود و از فساد آنها جلوگیری کرد. در طراحی و ساخت سرد خانه زیر صفر از ساندویچ پنل های ۱۲ تا ۲۰ سانتیمتر استفاده میگردد و می توان از دربهای لولایی و کشویی همراه با المنت استفاده نمود، یکی از قسمتهای مهم در سردخانه های زیر صفر تجهیزات برودتی می باشد که مهمترین آن کمپرسور می باشد. معیار انتخاب کمپرسور در سردخانه زیر صفر میزان بار برودتی و دمای اواپراتور و کندانسور می باشد، دمای سردخانه زیر صفر می تاند تا ۴۰ درجه زیر صفر هم برسد در مواقعی که بار برودتی بالا باشد می توان از کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده نمود.

تونل انجماد

تونل انجماد یکی از روشهای انجماد سریع (iqf) در انواع صنایع غذایی می باشد، تونل انجماد معمولا برای سرد و منجمد کردن سریع مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. در این تونل با سرعت بالا دمای مواد غذایی به منفی ۱۸ درجه سانتیگراد می رسد البته دمای خود تونل به طور معمول در حدود منفی چهل درجه سانتیگراد می باشد. برای منجمد کردن مواد غذایی می توان از دو روش آهسته و سریع استفاده نمود که در روش آهسته به مرور با قرار گرفتن مواد در دمای پایین منجمد می شوند و در روش سریع می توان از طریق تماس مستقیم محصول با ماده منجمد کننده یا تماس غیر مستقیم و عبور هوای سرد استفاده نمود.

بطور کلی می توان از دو روش برای انجماد سریع مواد غذایی استفاده نمود، روش اول که از طریق عبور جریان هوای سرد می باشد با نام انجماد مکانیکی شناخته می شود، در این روش جریان هوای سرد به کمک فن در اطراف محصولات مورد نظر عبور داده میشود و باعث منجمد شدن آنها میشود. روش دوم انجماد سریع نیز از طریق وارد کردن محصول درون مایع نیتروژن با دمای بسیار پایین صورت میگیرد. باید بدانید که تجهیزات مورد استفاده در ساخت تونل انجماد تقریبا همانند سردخانه های صنعتی می باشد که شامل کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، تابلو برق و… می شود.

سرد خانه بستنی

شرایط نگهداری بستنی نیز بسیار حساس و وابسته به دمای مورد نیاز می باشد بطور معمول بستنی را در دمای ۱۸- درجه سانتیگراد نگهداری می نمایند. با توجه به اینکه بستنی از محصولات پر مصرف می باشد سردخانه‌های مخصوص برای این محصول طراحی و ساخته می شوند که به سردخانه بستنی معروف هستند. ساختار کلی این نوع سردخانه ها مانند سرد خانه های زیر صفر می باشد.

انواع سردخانه بر اساس ظرفیت و ابعاد

 • سردخانه اتاقی – سردخانه کوچک
 • سردخانه متحرک – سردخانه کانکسی
 • سردخانه های بزرگ ملقب به سردخانه صنعتی

سردخانه اتاقی یا کوچک

از این نوع سردخانه برای نگهداری مواد غذایی در رستورانها ، هتلها ، مراکز توزیع و ذخایر میوه جات باغ ها استفاده می گردد و در سایز کوچک یا متوسط طراحی و تولید می گردند . بعبارتی دیگر این نوع سردخانه ها همان اتاقکهای عایقکاری شده توسط ساندویچ پانل درون فضای یک ساختمان صنعتی یا تجاری می باشند .

سردخانه متحرک

این نوع سردخانه ها نیز در اندازه کوچک و متوسط طراحی و تولید می گردند و در کاربری هایی که فضایی مجزا جهت نصب موجود نیست مورد استفاده قرارمی گیرد و متشکل از کانتینر یا سازه فلزی می باشند .

سردخانه بزرگ صنعتی

سردخانه های بزرگ صنعتی در ظرفیتهای بالا جهت ذخیره و انبار موادغذایی انبوه استفاده می گردند و از تعداد اتاقهای سرمایشی بسیاری که هریک مختص نگهداری یک دسته از مواد غذایی می باشند تشکیل می شوند .

انواع سردخانه بر اساس نوع اتمسفر

اما در اینجا لازم است به این نکته اشاره نماییم که سردخانه ها به لحاظ میزان ماندگاری محصولات غذایی به دو دسته سردخانه های بلند مدت و سردخانه های کوتاه مدت تقسیم می گردند . سردخانه های کوتاه مدت همان سردخانه معمولی می باشند که تنها وظیفه کنترل هوای درون انبار موادغذایی را برعهده دارند اما سردخانه های بلند مدت سردخانه هایی هستند که باید از فرآیندهای خاصی استفاده کنند تا برخی از موادغذایی را که نیازمند نگهداری بلند مدت می باشند نگهداری و ذخیره نمایند . سردخانه های مذکور باید از طریق کاهش غلظت اکسیژن یا اتیلن از فساد مواغذایی جلوگیری نمایند و بدین منظور این سردخانه ها باید بصورت کاملا هوابند طراحی گردند . این نوع از سردخانه ها بر اساس نوع اتمسفر به دو دسته تقسیم می گردند :

۱-در نوع اول دی اکسید کربن از مخزن مجاور اتاق به داخل تزریق شده و ترکیب هوا را تغییر می‌دهد.
۲-در حالت دوم برخی ترکیبات هوا به کمک فیلترهایی خاص از هوا جدا شده و از اتاق خارج می‌شوند.

سرد خانه صنعتی دو مداره

سردخانه صنعتی دو مداره قابلیت تنظیم هوا در دو حالت بالای صفر درجه و زیر صفر درجه را دارا می باشد . استفاده از سردخانه صنعتی در دو حالت دمایی مجزا برای یک فضای صنعتی یا محیط کاربری هزینه هنگفتی بر دوش صاحبان آن صنایع یا کاربری ها را خواهد گذاشت . به منظور کاهش هزینه و بهره برداری لازم از فضا و یونیت اکثرا از سردخانه های دو مداره استفاده می کنند . به منظور تغییر فاز دمایی درون سردخانه دو مداره باید برنامه عملکردی سردخانه را مجدد تنظیم نمایید . مهمترین نکته در این فرآیند این است که برای بازتعریف مجدد سردخانه باید محتویات درون سردخانه که شاید مدت زمان طولانی نگهداری شده است و منجر به تولید بوی نامطبوع درون سردخانه گردیده است کاملا تخلیه گردد و بعد از شستشو و ضدعفونی کردن دیواره های آن، برنامه سرمایش مناسب آن محصولات راه اندازی گردد .

یکی از معایب استفاده از یخساز صنعتی دو مداره استفاده از انرژی بیشتر به دلیل تغییر فاز دمایی و همچنین اعمال فرآیند شستشو و ضدعفونی بعد از هر بار بارگیری محصولات جدید می گردد . اما به لحاظ صرفه جویی در قیمت ، این نوع از سردخانه های صنعتی امروزه رواج یافته است .

نمای داخلی سردخانه کانکسی

مشخصات فنی سردخانه صنعتی

 1. استفاده از ساندویچ پنل یا ساندویچ پنل سردخانه ایی ( sandwich panel for cold storage ) جهت ساخت سقف و دیوار از جنس های گالوانیزه، آلوزینک، استنلس استیل، آلومینیوم، فایبر گلاس و یا PVC بسته به نوع سردخانه ساخته می شود.
 2. دیواره های عایق از دو صفحه استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۱ میل در نظر گرفته می شود که ما بین آن ها فوم تزریق می گردد و بسته به نوع سردخانه و ظرفیت آن ضخامت و متریال آن قابل تغییر می باشد.
 3. عایق تزریقی بین صفحات فلزی فوم پلی یورتان با دانسیته ۳۴۰ می باشد که ضخامت این فوم به ظرفیت ،  زیر صفر یا بالای صفر بودن آن بسنگی دارد و از ۸ سانتی متر به بالا می باشد.
 4. لایه فوم پلی اورتان تزریقی با کلاس مقاومت در برابر آتش سوزی B1 و یا B2 در استاندارد Din4102 و فشردگی (دانسیته) ۴۰Kg/m3 در بین دو ورق تزریق میگردد.
 5. قفسه بندی داخل سردخانه صنعتی که از آلمینیوم یا استیل می تواند باشد و بسته به محصول که در داخل کانکس سرد قرار می گیرد طراحی و ساخته می شود.
 6. ارائه نقشه جهت ساختن فنداسیون سردخانه صنعتی جهت کارائی بیشتر
 7. اوپراتور که وظیفه گرفتن گرما از محیط  و انتقال برودت را از یونیت به داخل  برعهده دارد و بسته به ظرفیت  ، نوع آن ، تعداد و ابعاد آن مشخص می گردد که می توان از برندهای معتبر اروپایی مانند دانفوس یا برندهای کره ای استفاده نمود.
 8. دارای سیستم کنترل دیجیتالی دما یا همان ترموستات از برند مرغوب خارجی
 9. استفاده از کمپرسور مرغوب اروپایی متناسب با ظرفیت
  کمپرسور یکی از مهمترین قسمت های هر سیستم برودتی می باشد و سردخانه صنعتی ( بالای صفر و زیر صفر ) نیز از این قاعده مستثنی نیست ؛ کمپرسور وظیفه متراکم نمودن گاز مبرد را دارد که بسته به ظرفیت  در توان های مختلفی تولید می گردد.کمپرسور ها از لحاظ گاز مبرد به دو دسته کمپرسور های فریونی و کمپرسور های آمونیاکی تقسیم می شوند و لازم به ذکر است کمپرسورها در دو حالت زیر صفری و بالای صفری وجود دارند که نوع سردخانه صنعتی (بالای صفری یا زیر صفری) در انتخاب آن ها نقش اساسی را دارد.
 10. استفاده از کندانسور هوا خنک و آب خنک از برند مرغوب خارجی یا برند مرغوب داخلی با نشان استاندارد
  کندانسور نیز یکی از اصلی ترین قسمت های یونیت های برودتی می باشد که وظیفه آن خنک نمودن گاز مبرد و انتقال گرمای آن به هوای آزاد را دارد.خوشبختانه در کشورمان توانایی تولید کندانسور با کیفیت مناسب وجود دارد و در این مسئله بی نیاز از واردات هستیم. شرکت هایی مانند آرتمن ، آرشه ، نیک و … نام آشنا ترین برند ها در صنعت تولید کندانسور می باشند. البته لازم به ذکر است که کندانسورها نیز خود به دو دسته هوا خنک و آب خنک تقسیم می شوند.
 11. کنترل کننده های فشار بالا و فشار پایین که جهت کنترل روغن و گاز داخل کمپرسور می باشد و از برندهای معتبر دانفوس و بیتزر تهیه می شود.
 12. تابلو برق دستگاه که شامل کنتاکتور ها و بیمتال برای کنترل خاموش و روشن شدن کل یونیت استفاده می گردد از برندهای اشنایدر یا LS می باشد.
 13. یونیت برودتی سردخانه صنعتی به غیر از کمپرسور و کندانسور و تابلو برق شامل یک منبع ذخیره گاز، فیلتر درایر ،اکسپنشن ولو و… می باشد که از برندهای معتبری مانند دانفوس و کستل استفاده شده است.
 14. استفاده از لامپ های کم مصرف و دارای بار حرارتی پایین ( در سردخانه زیر صفر مقاومت لامپ ها در دماهای پایین حتما باید مورد توجه قرار گیرد که این مهم از شرکت های درجه یک چین تهیه می شود )
 15. درب دسترسی کاملا ایزوله که بعد از ورود و خروج مانع از ورود آلودگی و از دست رفتن سرما از داخل سردخانه صنعتی می گردد.
 16. استفاده از مخزن ازت
 17. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 18. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 19. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

قیمت سردخانه صنعتی

قیمت سردخانه صنعتی

قیمت سردخانه صنعتی یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری برای خریداران است زیرا بر اساس قدرت خرید و صرفه اقتصادی که ایجاد می کند اقدام به خرید نمایند. قیمت سردخانه صنعتی را عوامل مختلفی تعیین می کند که از آنجمله می توان به ظرفیت ، بالای صفر و زیر صفر بودن ، کیفیت سیستم برودتی ، کیفیت پنل و استراکچر و … اشاره کرد.

در محاسبه قیمت نمی توان به صورت ثابت اعلام نظر نمود و معمولا به شما توصیه می کنیم که برای استعلام قیمت سردخانه صنعتی با کارشناسان شرکت تماس بگیرید ولی برای راهنمایی بیشتر در این زمینه باید به شما عرض شود که در صورتی که قصد خرید دارید بهتر است به موارد اشاره شده که در ادامه نیز توضیح مختصری خواهیم داد، دقت کنید.

این محصول از ساندویچ پنل هایی در ابعاد مختلف ساخته می شود که کیفیت و نوع مربوطه این ساندویچ پنل ها تاثیر بسزایی بر قیمت سردخانه صنعتی می گذارد که در بازار کیفیت های مختلفی از آن وجود دارد ولی برای اطلاع بیشتر از نوع و کیفیت ساندویچ پنل باید حتما در این زمینه کارشناس باشید زیرا به راحتی و صرفا با دیدن نمی توانید تفاوت ساندویچ پنل با کیفیت و مناسب سردخانه بودن آن را از مدل بی کیفیت و غیر استاندارد تشخیص دهید به همین منظور به شما توصیه می شود در صورت عدم اطلاع دقیق بهتر است خرید سردخانه صنعتی را از یک شرکت معتبر انجام دهید تا هم در زمینه بحث کارشناسی خبره تر بوده و بتواند برای شما متریال مناسب با شرایط مهندسی را انتخاب کند و هم اینکه از اجناس بی کیفیت استفاده نکرده و خدمات پس از فروش مناسب با نظر شما را ارائه نماید.

از دیگر تجهیزات تاثیر گذار بر قیمت سردخانه صنعتی می توان به سیستم برودتی که شامل کمپرسور ، اواپراتور ، کندانسور و … اشاره کرد که این تجهیزات در واقع قلب سردخانه شما هستند و در صورت عدم استفاده از برندهای مرغوب طول عمر دستگاه شما کم شده و در واقع هزینه اقتصادی یا قیمت سردخانه صنعتی در بلندمدت افزایش پیدا میکند.

نکات بسیاری در انتخاب و خرید سردخانه صنعتی وجود دارد که برای اطلاع از آن و همچنین استعلام قیمت سردخانه صنعتی و کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

پارامترهای طراحی سردخانه‌های صنعتی

مهندسین گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه بهنگام طراحی برای تولید سردخانه صنعتی باید متغیرهای زیادی را مدنظر قرار دهند که در ابتدایی ترین قسمت ها باید به سراغ انتخاب نوع گاز مبرد برویم. گاز مبرد خود به دونوع آمونیاک و فریون در ساخت تجهیزات برودتی تقسیم می شود و هر کدام از این گاز ها به رده های مختلف گازی تقسیم بندی می شوند و برای انتخاب هر کدام از این رده های گازی در ساخت سردخانه صنعتی باید به مواردی از جمله شرایط آب و هوایی، ظرفیت برودتی، فاصله بین کانکس و موتور خانه و… دقت شود.

بعد از انتخاب گاز باید به سراغ متراژ لوله مسی و یا شاید انتخاب لوله مسی با ضخامت استاندارد برویم تا بتوانیم جهت بهینه سازی انرژی بهترین انتخاب را داشته باشیم و این مسئله مهم تماما توسط نرم افزار های پیشرفته مهندسی آنالیز می شوند و در انتها بهینه ترین دستگاه خدمت شما ارائه می گردد.
از دیگر مراحل ساخت یک سیستم برودتی نحوه انتخاب اواپراتور متناسب و کندانسور است. که تمامی این مراحل توسط تیم مهندسی بعد از آنالیز انجام می گردد تا شما از خرید خود اطمینان خاطر داشته باشید. در ضمن این آنالیز انجام شده با تجربه ۲۰ ساله این شرکت آمیخته شده و کمترین ضریب خطا را در بر دارد.

سردخانه کانکسی

همان طور که از تیتر این پارگراف معلوم هست این نوع به صورت کانکسی می باشند و شما می توانید بنابر نیاز خود در ابعاد مختلف اقدام به خرید سردخانه کانکسی نمایید . شرکت ما طراحی و تولید این کانکس ها را دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

✔✔ محصولات پیشنهادی :

یخچال صنعتی

یخچال فریزر صنعتی

آب سرد کن صنعتی

4.6/5 (5 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *