کانتر سرد – تاپینگ پیتزا – کانتر تاپینگ سرد

وظیفه تاپینگ پیتزا در فست فود محل قرار دادن موادی مانند خیارشور ، گوجه فرنگی ، زیتون و موادی که نیاز به دمای سرد جهت نگهداری دارند، می باشد. کانتر تاپینگ سرد یا همان تاپینگ پیتزا مانند کانتر ساده است ولی در قسمت بالای آن همانند یک مکعب مستطیل جهت قرار دادن ظروف بنماری تعبیه شده است. کانتر تایپنگ سرد از جمله تجهیزات برودتی می باشد و جزو تجهیزات برودتی بالای صفر است.

یکی از مشکلات بسیاری از فست فودها و فود کرت ها سرعت تفکیک ، دسته بندی و آماده سازی می باشد، جهت رفع این ایراد دستگاهی به نام کانتر تاپینگ سرد ( تاپینگ پیتزا ) طراحی و تولید گردید.

گروه صنعتی تجهیز گستر در تکمیل زنجیره تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی با مشورت با شریک تجاری اروپایی خود اقدام به طراحی چندین نوع کانتر تاپینگ سرد نموده است که با گارانتی 2 ساله به بازار عرضه می کند.

انواع کانتر سرد

انواع کانتر سرد

 1. کانتر سرد 10 لگن
 2. کانتر سرد 8 لگن
 3. کانتر سرد 7 لگن
 4. کانتر سرد 6 لگن
 5. کانتر سرد رومیزی

شرکت تجهیز گستر خاورمیانه علاوه بر مدلهای کانتر سرد نام برده، اقدام به طراحی و ساخت انواع تاپینگ سرد (در ابعاد و اشکال سفارشی شما) نیز می ‌نماید. درادامه به بررسی اجمالی برخی از مدلهای رایج این نوع تجهیزات فست فود خواهیم پرداخت.

تاپینگ پیتزا هشت لگن (8 لگنه)

تاپینگ پیتزا هشت لگن (8 لگنه)

کانتر 8 لگن پیتزا، پرکاربردترین مدل تجهیزات فست فود برای آماده سازی و تهیه پیتزا بشمار می‌رود. تاپینگ پیتزا 8 لگنه یخچال دار از چندین جهت دارای اهمیت ویژه ای است:

 1. برای تیم های آشپزی به مانند یک «معجزه در راحتی» می باشد. چرا که تمامی مخلفات مورد نیاز خود را در لگنها، در اختیار خواهند داشت.
 2. یخچال تعبیه‌شده در انواع تاپینگ پیتزا هشت لگن، موجب تازه ماندن مواد غذایی لگنها میشود. زیرا یخچالها، خنکای خود را به کف ظروف بنماری (لگنها) انتقال می دهند.
 3. این دستگاه ها دارای میزکار هستند. یعنی آشپز به راحتی میتواند بر روی میز، کارهای آماده سازی مواد را انجام دهد و به مواد غذایی موجود در لگنها دسترسی داشته باشد.
 4. آماده‌سازی و طبخ هریک از مدلهای پیتزا پپرونی، یونایی، قارچ و گوشت، مارگاریتا، سبزیجات و… متفاوت است. همچنین در هریک از لگنها میتوان نوع خاصی از مواد غذایی را (بصورت مجزا) ذخیره کرد. بنابراین درصورت ثبت سفارش، سریعاَ میتوان به مواد غذایی دسته بندی‌شده دسترسی داشت و پیتزا را آماده نمود.
 5. تاپینگ پیتزا 8 لگنه، دارای تمامی مزایای مدلهای دیگر می باشد. (یخچال، رف، بدنه استیل، کمپرسور قوی، درب کشو، لگن و ظروف بنماری، میز آماده سازی، ترمومتر دیجیتال و…)

کانتر تاپینگ سرد 10 لگنه

بزرگترین تاپینگ کانتر سرد

مکانیزم عملکردی و امکانات مدلهای 8 لگنه و 10 لگنه، هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. بااین تفاوت که مسلماَ تاپینگ پیتزا 10 لگن دارای میزکار و ابعاد بزرگتری می باشد. مغازه‌های فست فود بزرگی که توانایی پخت مدلهای مختلف پیتزا را داشته و حجم سفارش زیاد دارند، بهتر است از مدلهای ده لگن استفاده کنند. خرید تاپینگ‌های 10 لگن، کار تیم آشپزی را برای دسته بندی بیشتر و بهتر مواد غذایی راحت‌تر میکند.

تاپینگ پیتزا یخچال دار

تاپینگ پیتزا یخچال دار

کانتر سرد و تاپینگ پیتزا یخچال دار، به عنوان بهترین و کاملترین مدلهای تجهیزات فست فود بشمار میروند. اینگونه تجهیزات برودتی، به لحاظ ساختاری در انواع مدلهای:

 • کانتر رویه کورین،
 • تاپینگ‌های 2 درب با بدنه استیل
 • تک درب با بدنه استیل
 • کانتر و تاپینگ‌های سرد کشودار و…

طراحی و تولید میشوند. ساختار کلی این نوع از تجهیزات برودتی فست فود، متشکل از چند بخش است:

 1. میز رویه: آماده سازی مواد اولیه و انجام کارهای مختلف بر روی میز رویه. (همچنین در کانترهای با ارتفاع بلند، این میزها حتی میتوانند به عنوان پیشخوان استفاده شوند.)
 2. درب های کشویی یا درب کمدی: فضایی سرد برای نگهداری از مواد غذایی است. این مواد غذایی میتواند شامل مخلفات یا مواد اولیه برای پخت فست فود و پیتزا باشد.
 3. لگن مخلفات: لگنهایی بر روی یک سمت از کانتر سرد طراحی میشود. در درون این لگنها ظروف بنماری قرار میگیرد و در هریک از این ظروف، مخلفات متفاوتی ریخته میشود. تیم آشپزی در هنگام آماده سازی پیتزا برای پخت، میتواند مواد موردنظر خود را از درون لگنها بردارد. (خیارشور، گوجه، انواع ترشی، سالاد ریز، کاهو و کلم، پیاز و جعفری، گاهاَ سس های غلیظ و…)
 4. یخچال صنعتی: در بخش زیرین این نوع تاپینگ پیتزا، یک یخچال یا فریزر صنعتی قرار میگیرد. برودت این یخچال های صنعتی معمولاَ همیشه مناسب و قابل قبول است. تاپینگ‌ها به طورکلی در دسته‌ی تجهیزات برودتی بالای صفر قرار دارند. اما در برخی از مدلها تا دمای «منفی پنج درجه سانتیگراد» نیز قابلیت تنظیم دارند. (برای حفظ هرچه بهتر مواد غذایی)

تاپینگ پیتزا یخچال دار 120 و 150 سانتیمتری

تاپینگ پیتزا یخچال دار 120 و 150 سانتیمتری

اعداد 120 و 150، در واقع به سایز اسمی (طول دستگاه) اشاره دارد. بطوریکه سایز این نوع کانتر تاپینگ سرد به شرح زیر است:

ابعاد تاپینگ‌های پیتزا یخچال دار 120: (90 * 80 * 120 سانتیمتر)

ابعاد تاپینگ سرد پیتزا یخچال دار 150: (90 * 80 * 150 سانتی متر)

بدنه این دستگاه‌ها از جنس استنلس استیل نگیر با ضخامت 0.8 تا 1 می باشد. درصورتیکه که از متریال «استیل بگیر» در بدنه این تجهیزات استفاده شود، قیمت نهایی کمتر خواهد بود. استراکچر کلی این کانترها نیز با استفاده از قوطی‌های فولادی استوار شده است. لایه های عایق پلاستوفومی بکاررفته در بدنه و جداره های داخلی دستگاه، موجب میشود که اتلاف سرما و انرژی به حداقل ممکن برسد. یخچال صنعتی قرار گرفته در کانتر سرد پیتزا، دارای بازه دمایی بالای صفر بوده و قابل تنظیم است.

 تاپینگ پیتزا یخچال دار 190

 تاپینگ پیتزا یخچال دار 190

دستگاه تاپینگ پیتزا 190 به ابعاد «90 * 80 * 190 سانتیمتر» طراحی و تولید میگردد. مدلهای کانتر تاپینگ سرد سایز 190 دارای تمامی ویژگیهای مدلهای سایز 120 و 150 هستند و صرفاَ در ابعاد با یکدیگر متفاوتند. بدنه‌ی تمامی این مدلها، کاملاَ از متریال استنلس استیل (گرید 304 یا 316) می باشد.

جالب است بدانید که دلیل اصلی استفاده از یخچال در آنها، خنکسازی مواد غذایی (مخلفات) قرار گرفته در لگنهای بنماری است. بطوریکه سرمای یخچال (از بخش زیرین) به خوبی به کف این ظروف و لگنها انتقال می‌یابد و موجب تازه نگهداشتن مواد غذایی میشود. وجود یخچال صنعتی در تاپینگ پیتزا، به خنکسازی موادغذایی قرارگرفته در کشوهای دربدار این کانترها نیز کمک میکند. تمامی مدلهای یخچال دار، دارای مقاومت عالی در برابر «برفک زدن» می باشند.

تفاوت کانتر سرد پیتزا و کانتر گرم

کانتر تاپینگ سرد دارای یخچال یا یک فریزر صنعتی (و دیگر تجهیزات برودتی) در درون خود است. بنابراین بمنظور تازه نگهداشتن (عدم پلاسیدگی) مواد غذایی و مخلفات پیتزا، ساندویچ، بستنی ها و… مورد استفاده قرار میگیرد. کانترهای گرم اما بمنظور گرم نگهداشتن انواع خوراک گوشتی، خورشت، مرغ، سوپ‌ها، غذاهای فست فودی طبع گرم و… کاربرد دارند. درنتیجه بیشتر برای استفاده در رستورانهای مجهز، هتلها، کترینگ، فودکوردت و فست فود کاربرد دارند.

تفاوت کانتر سرد پیتزا و کانتر گرم

کانترهای گرم به‌ جای استفاده از تجهیزات برودتی، از «هیتر»، «برنر (مشعل)» و دیگر اجزای گرم‌کننده بهره میگیرند. تاپینگ پیتزا یخچال دار نیز به لحاظ مکانیزم، شبیه به «کانتر سرد» عمل میکند. یعنی یخچال قرارگرفته در آنها، وظیفه‌ی حفظ تازگی مواد غذایی موجود در لگنها و کشوها را برعهده دارد.

تاپینگ سرد رویه کورین

مکانیزم عملکردی این نوع کانتر سرد تاپینگ، هیچ فرقی با دیگر مدلها ندارد. بلکه فقط به لحاظ رویه‌ی میز کار با یکدیگر متفاوت می باشند. رویه کورین قرار گرفته بر روی این تجهیزات صنعتی آشپزخانه، از جنس سنگ مصنوعی است. مصنوعی بودن این سنگها، هم قابلیت تولید در رنگهای مختلف را ایجاد نموده؛ و هم بلحاظ قیمتی، کاملاَ مقرون بصرفه است. بطور کلی رویه کورین دارای مزایا و معایب زیر است:

مزایا:

 • ایستادگی عالی در مقابل تغییرات ناگهانی دمایی و دماهای متمرکز
 • بهداشت بالا؛ چرا که آنتی باکتریال است. همچنین شستشوی آن نیز راحت بوده و فاقد خلل و فرج برای گیر کردن آب می باشد.
 • پاک شدن پرسرعت لکه ها از روی آن
 • مقاومت مناسب کانتر سرد رویه کورین
 • بوسیله پولیش یا مواد جلا دهنده، قابلیت براق شدن را دارند.
 • یکپارچگی سطح تاپینگ سرد رویه کورین موجب شده است که به‌راحتی بتوان بر روی آن، کار انجام داد.
 • عدم زنگ زدگی
 • امکان تعمیر و ترمیم راحت
 • ایستادگی مناسب در برابر عناصر اسیدی و شیمیایی

معایب:

 • درصورت عدم استفاده دائمی از پولیش، رنگ رویه کورین به مرور زمان تضعیف میشود.
 • رنگ پریدگی در صورت چسباندن ظروف داغ به این رویه ها!
 • سایش پذیر می باشند.

تاپینگ پیتزا درب شیشه ای

تاپینگ پیتزا درب شیشه ای

مدلهای کانتر تاپینگ سرد یا تاپینگ‌های شیشه ای، تفاوت خاصی با دیگر مدلها ندارند. درواقع بیشتر به جهت زیبایی ظاهری و راحتی در انتخاب و عملکرد، مورد استفاده قرار میگیرند. دررابطه با مدلهای درب شیشه ای، میتوان به نکات زیر اشاره داشت:

 1. دربهای شیشه ای این کانترها به صورت دوجداره است تا اتلاف انرژی به حداقل ممکن برسد.
 2. درب ها دارای قفل می باشند.
 3. طراحی چندین طبقه در ویترین‌های انواع تاپینگ پیتزا درب شیشه ای
 4. سهولت در انتخاب مواد غذایی با توجه به شیشه ای بودن دربها
 5. کمپرسور برودتی بسیار قدرتمند
 6. مجهز به تجهیزات روشنایی در درون ویترین

نیاز به کانتر تاپینگ در کجا ها حس میشود؟!

از مکان هایی که کانتر سرد یا همان تاپینگ پیتزا مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به فست فودها، فود کورت ها، رستوران ها، آشپزخانه‌های صنعتی اداره جات و… اشاره کرد.

نحوه انتخاب و خرید کانتر تاپینگ سرد بر اساس فضا، ظرفیت و نیاز مکان مورد استفاده می‌باشد.

تاپینگ پیتزا

تاپینگ پیتزا

دستگاه تاپینگ پیتزا همانند کانتر سرد از یک شاسی فولادی رنگ آمیزی شده 30*30 به صورت کلاف، تولید شده است. پوشش خارجی ، رویه و دربها و داخل وان از جنس استنلس استیل 304 (NO-4) خش دار به ضخامت 1-2 میلیمتر می باشد و دربها و رویه تاپینگ پیتزا نیز جهت زیبایی و افزایش عمر از جنس استنلس استیل 304 ( NO-4 ) خش دار درست شده است.

مشخصات کانتر تاپینگ پیتزا

بین جداره داخلی و خارجی تایپنگ پیتزا به اندازه ۷-۱۰ سانتیمتر جهت عایق کاری فضا تعبیه شده و از نوعی عایق به نام پلاستفوم P-20 جهت افزایش کارآیی فریزر صنعتی استفاده شده است.

درب تایپنگ پیتزا به صورت استاندارد دو جداره قرار داده شده و ضخامت ورق به کاربرده شده بین 0.8 تا 1.5 میلیمتر به همراه عایق حرارتی می باشند.

کمپرسور، ترمومتر، ترموستات از نوع خارجی و براساس نوع تاپینگ فست فود روی آن نصب می گردد.

سیستم برودتی کانتر تاپینگ فست فود به صورت لوله کشی بین دو جداره می باشد و از لوله مسی و گاز های تبرید دوستدار لایه ازون استفاده شده است.

محصول پر فروش : سردخانه صنعتی

مشخصات فنی کانتر سرد

 1. کانتر سرد از اسکلت فولادی رنگ آمیزی شده و بدنه خارجی از استنلس استیل 304 ( NO-4) خش دار خارجی به ضخامت 1-2 میلیمتر درست شده و جوشکاری به روش TIG و با گاز آرگون
 2. درب های کانتر سرد به صورت دو جداره با عایق پلی یورتان با دانسیته 40 و ضخامت 5 و دستگیره ها به صورت توکار
 3. پوشش داخلی کانتر سرد از ورق استنلس استیل 304 (NO-4) خش دار به ضخامت 1-2 میلیمتر
 4. سیستم سرد کننده کانتر سرد: برقی
 5. موتور: سکاپ
 6. قدرت: 1/2HP
 7. خنک کن به صورت لوله مسی بین جداره ها
 8. اوپراتور مجهز به فن جهت چرخش هوا
 9. کلیه لوازم و قطعات برقی دارای استاندارد
 10. دارای یک وان به ابعاد: 33*17.5* به طول کانتر سرد تاپینگ
 11. وزن کانتر تاپینگ سرد پیتزا: 230Kg
 12. ولتاژ برق مورد نیاز: 220V
 13. محدوده دمایی کانتر تاپینگ سرد پیتزا: 2-5 سانتیگراد
 14. ظرفیت کانتر سرد: 410Lit
 15. ابعاد کانتر تاپینگ پیتزا 10 لگن: طول 220 * عرض 88 * ارتفاع 83 ( ابعاد به سانتیمتر )
 16. ابعاد کانتر تایپنگ پیتزا 8 لگن: طول 180 * عرض 88 * ارتفاع 83 ( ابعاد به سانتیمتر )
 17. دارای چهار عدد پایه قابل ریگلاژ
 18. قابیلت تمیز کردن و نگهداری آسان
 19. اواپراتور از نوع فین تیوپ
 20. پردازشگر دیجیتال هوشمند جهت برنامه ريزي و كنترل سيستم
 21. درب هاي ويتريني (شيشه اي) مطابق با سفارش
 22. قابليت سفارش بصورت ثابت و يا متحرك
 23. قابلیت تغییر طرح و نما مطابق سفارش
 24. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 25. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 26. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

محصولات جدید ناب تجهیز گستر را در این لینک مشاهده کنید : تجهیزات سلف سرویس

فروش و قیمت تاپینگ پیتزا

فروش و قیمت تاپینگ پیتزا

برای تعیین قیمت تاپینگ پیتزا شما باید به سراغ تولید کنندگان کانتر سرد و تجهیزات آشپزخانه صنعتی بروید. تاپینگ پیتزا سرد در چند مدل ساخته می شود که قیمت هر یک متفاوت است و شما جهت استعلام قیمت تاپینگ  ابتدا باید بر اساس فضا و ظرفیت آن مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

عوامل تاثیر گذار در قیمت کانتر سرد

متریال استفاده شده در ساخت تاپینگ پیتزا مهم ترین عامل در قیمت تاپینگ پیتزا می باشد ولی تنها عامل نمی باشد و به راحتی نمی توانید بدون تخصص نوع مواد به کار رفته را متوجه شوید، مسئله مهم دیگر نوع ساخت تاپینگ پیتزا می باشد، هر کدام از تولیدکنندگان تاپینگ پیتزا با توجه به تجهیزات ساخت اقدام به تولید تاپینگ پیتزا سرد متفاوتی می نمایند و هر قدر این تجهیزات پیشرفته تر باشند می توانند تاپینگ سرد با کیفیت تری تولید کنند.

جهت استعلام قیمت تاپینگ پیتزا و کسب مشاوره در زمینه خرید تاپینگ پیتزا با کارشناسان تجهیز گستر تماس حاصل فرمایید.

به دلیل عدم ثبات بازار و قیمت متریال نمی توان به صورت ثابت قیمت تاپینگ سرد را اعلام نمود، به همین منظور جهت دریافت لیست قیمت به روز تاپینگ پیتزا باید روزانه با کارشناسان تماس بگیرید.

نکات خرید کانتر تاپینگ سرد

خرید کانتر تاپینگ سرد

قیمت تاپینگ پیتزا غالباَ بیش از 20 میلیون تومان می باشد. بنابراین آشنایی بیشتر با این تجهیزات، میتواند خرید هوشمندانه  و بدون ضرری را برایتان به ارمغان بیاورد. بمنظور خرید کانتر سرد تاپینگ، به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. شرکتهای سازنده و وارد کننده معتبر، برای خرید انواع کانتر سرد ضمانت نامه ارائه میدهند. پس به هیچ عنوان ریسک نکنید و به خرید از مجموعه‌های نامعتبر نپردازید!
 2. چنانچه به پخت انواع پیتزا مسلط هستید و حجم سفارشهایتان نیز نسبتاَ بالاست، حتماَ به سراغ خرید تاپینگ‌ پیتزا 8 لگنه و 10 لگنه بروید.
 3. ممکن است که دارای یک فضای رستورانی – فودکورتی باشید. بنابراین به هردو مدل کانتر گرم و سرد نیاز خواهید داشت. البته این دو نوع کانتر گرم و سرد را میتوان در قالب یک دستگاه ترکیبی نیز خریداری نمود.
 4. حتماَ در هنگام خرید، یکبار وضعیت ظاهری، بدنه، چراغها و دیگر لوازم دستگاه را چک کنید.
 5. بیاد داشته باشید که تاپینگ‌ها میتوانند در مدلهای مختلفی طراحی شوند. مثلاَ کانتر سرد تاپینگ بستنی و فالوده دارای تفاوتهای ویژه ای با کانتر سرد پیتزا می باشد!
 6. توان و نوع قطعات برودتی (کمپرسور، کندانسور، نوع یخچال و…) را مورد بررسی قرار دهید.
 7. اصلا و ابدا به سراغ مدلهایی با بدنه غیراستیل نروید!
 8. بسته به فضای فیزیکی خود در رستوران و فست فود، به خرید سایزهای مختلف کانتر سرد پیتزا بپردازید. تجهیزات کانتر تاپینگ سرد عمدتاَ در سایزهای 120، 150، 180 و 190 تولید میشوند.

خرید بهترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی (گروه صنعتی تجهیز گستر)

قیمت تاپینگ پیتزا

گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه (https://industrial-kitchen.com) یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی در کل خاورمیانه است. بدیهی است که دستیابی به چنین جایگاه قابل توجهی، نیازمند برنامه ریزی و تعیین اهداف بزرگی است. ازهمین رو به برخی از مهمترین اهداف گروه صنعتی تجهیز گستر در18سال فعالیت خود، اشاره خواهیم نمود:

 • نوع طراحی: بکارگیری ترکیبی از مهندسین خبره و نخبه که بلحاظ خلاقیت و طراحی کیفی، سرآمد باشند.
 • کیفیت تولید: راه اندازی خطوط تولید ممتاز با در اختیارگیری مدنترین ماشین آلات تولید بین المللی. (و راه اندازی خطوط آزمایشگاهی و کنترل کیفیت)
 • کامل بودن: گروه صنعتی تجهیز گستر همواره در تلاش برای هرچه تکمیل تر شدن لیست تجهیزات فست فود (از جمله کانتر سرد و تاپینگ پیتزا)، تجهیزات کافی شاپ، تجهیزات سرو غذا، آماده سازی و… می‌باشد.
 • هدف گذاری بازاری: در گام اول، برطرف سازی تمامی نیازهای داخلی و در گام دوم صادرات به بازارهای کشورهای همسایه. (این هداف امروز محقق شده است).

از همین رو پیشنهاد میکنیم جهت دریافت مشاوره رایگان برای خرید انواع تاپینگ پیتزا، کانتر سرد پیتزا، تاپینگ سرد، مدلهای یخچال دار و…، با کارشناسان فنی مجموعه تجهیز گستر خاورمیانه تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس: 0212238056209128299793

آدرس دفتر فروش : سعادت آباد – ضلع شمال غربی – چهار راه خیابان نامی – ساختمان عمارت سرو – پلاک 9 – طبقه چهارم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.