میز کار صنعتی

میز کار صنعتی یک وسیله بسیار ساده و کاربردی است که در آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این میز یک تخته کار می باشد که بر روی چهار پایه سوار شده است و نقشی کلیدی و بسیار مهم در تمام مجموعه ها و زیر مجموعه های آشپزخانه های صنعتی دارد. میز کار صنعتی در واقع فعال ترین و اساسی ترین وسیله در آشپزخانه است و تقریبا می توان گفت بدون آن، فعالیت ها و کارها دچار اختلال می گردد. به دلیل اهمیت و کاربردی بودن این محصول، آن را با متریال های مختلف و در شکل ها و مدل های گوناگون تولید می کنند.

اولین بار از میز کار صنعتی در آشپزخانه و مطبخ دربار پادشاهان استفاده شد که این میزها تماما از جنس چوب بودند و روی آنها یک تکه سنگ قرار داشت. کم کم به مرور زمان و با افزایش درخواست و کاربرد این میزها، طرح های ساخت آنها پیشرفته تر و به روز تر شد و از مواد و متریال های گوناگونی برای تولید آنها استفاده گردید.

تا سال ۱۳۸۴ از میز کارهای پلاستیکی در آشپزخانه های صنعتی استفاده می شد اما وزارت بهداشت به دلیل بهداشتی نبودن پلاستیک، خرد شدن تکه های میز و مخلوط شدن آن با غذا، استفاده از این نوع میز کار صنعتی را ممنوع کرد. از آن به بعد از میز کار چوبی به جای میز کار پلاستیکی استفاده می شد تا اینکه میزهای استیل و پلی اتیلن تولید و روانه بازار شدند و به دلیل ایمنی بالا و حفظ بهداشت به شدت مورد توجه کارفرمایان و مشتریان قرار گرفتند.

انواع میز کار صنعتی

میز کار صنعتی براساس جنسی که دارد و کاربری و کارایی خود تقسیم بندی می شود و دارای انواع گوناگونی می باشد. میز کارها در جنس های مختلفی تولید می شوند که در زیر به 3 نوع اصلی از آنها اشاره کرده ایم که بسیار پر مصرف و پر کاربرد می باشند و در مورد هر یک مفصل توضیح داده ایم. مدل های مختلف میز کار صنعتی اصولا از نظر ظاهر، زیبایی و کارایی شبیه به هم هستند و بیشتر در جنس و متریال اولیه با یکدیگر تفاوت دارند.

میز کار صنعتی استیل

میز کار استیل
میز کار استیل

میز کار صنعتی استیل بهترین و بهداشتی ترین نوع میز کار صنعتی موجود در بازار می باشد. جنس این میز تماما از استیل است و از هیچ فلزی به غیر از استیل در آن استفاده نشده است. این میز کار کیفیت بالایی دارد، ضد زنگ است و شما می توانید به طور مستقیم سبزیجات و مواد غذایی دیگر را روی آن قرار داده و برش دهید. حتما سعی کنید بعد از هر بار استفاده از این میز آن را کاملا تمیز کنید تا از آسیب های غیر ضروری به آن جلوگیری شود و عمر مفید آن افزایش یابد.

یک ایراد و عیب بزرگ این مدل این است که رویه آن نیز از جنس استیل است و به همین دلیل از مقاومت خیلی بالایی در برابر کار برخوردار نیست و بعد از مدتی خش میوفتد. بنابراین بهتر است که از یک لایه پلی اتیلن در زیر رویه استیل آن استفاده شود که گروه صنعتی تجهیز گستر این کار را انجام داده است تا زیبایی میز کار استیل حفظ شود، عمر مفید آن افزایش یابد و این ایراد و عیب از بین برود. به طور کلی میزهای کار صنعتی شرکت تجهیز گستر با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات برش و جوش تولید می گردند.

مشخصات میز کار صنعتی استیل:

– رویه این میز از ورق استنلس استیل ۳۰۴ ساخته شده است و دارای ۱ الی ۲ میلی متر ضخامت می باشد.

– از جوشکاری TiG با گاز آرگون استفاده شده است تا دوام، استحکام و عمر بیشتری داشته باشد.

– دارای چهار پایه از جنس پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ می باشد و ضخامت هر پایه 40 در 40 است که به وسیله پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۲۵ در ۲۵ کلاف شده اند.

– می توان این میز کار را در ابعاد و اندازه های سفارشی و دلخواه سفارش داد.

– از پلی اتیلن با گرید ۱۰۰ در ضخامت های مختلف زیر رویه میز استفاده شده است.

– دارای پاتروکی می باشد.

– گارانتی و ضمانت بابت زنگ زدگی و خرابی به مدت طولانی دارد.

– این میز دارای ۸۵ سانتی متر ارتفاع، ۶۵ سانتی متر عرض و 90، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰، ۱۳۰، ۱۵۰، ۱۶۰، ۱۷۰، ۱۸۰ و یا 190 سانتی متر طول می باشد.

میز کار صنعتی استیل خود دارای 2 مدل بسیار پر کاربرد می باشد که در اکثر آشپزخانه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

میز کار برنج پاک کنی

میز کار صنعتی
میز کار صنعتی

برنج یکی از پر مصرف ترین محصولات ایرانی است که برای آماده سازی و پخت آن از ماشین آلات پیشرفته ای استفاده می شود. این ماشین آلات پخت برنج را با کیفیت بیشتر، سرعت بالاتر و بهداشتی تر انجام می دهند. یکی از تجهیزات ابتدایی که برای آماده سازی برنج از آن استفاده می شود و سرعت پخت را بالا می برد، میز کار برنج پاک کنی است. چندین کمک آشپز یا کارگر ساده در اطراف این میز کار قرار می گیرند و مشغول تمیز کردن برنج و آماده کردن آن جهت ریختن در دیگ چلوپز می شوند.

جنس میز کار برنج پاک کنی استیل است و از ورق استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۱ الی ۲ میلی متر ساخته شده و دارای 4 پایه از جنس پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ می باشد. این میز کار دارای 3 طرف لبه دار و 1 طرف باز جهت انجام کار است. میز کار برنج پاک کنی به گونه ای طراحی و ساخته شده است که وظیفه تمیز کردن و پاک کردن برنج را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. این میز دارای محفظه هایی است که آشغال جدا شده برنج از داخل آن را به خارج هدایت می کند.

شما هنگام خرید میز کار برنج پاک کنی باید به طراحی آن، نوع استیل به کار رفته در آن، قیمت و شرکت سازنده آن توجه کنید. هنگام خرید صرفا به قیمت توجه نکنید و تمام موارد را بررسی کنید. اگر میز کار شما از کیفیت بالا و خوبی برخوردار نباشد، بعد از گذشت مدتی متوجه می شوید و مجبور به هزینه دوباره هستید. پس قبل از اقدام به خرید خوب تحقیق کنید و کمک بگیرید.

میز کار جمع آوری زباله

میز کار جمع آوری زباله

برای جمع آوری زباله های ظروف و محیط آشپزخانه صنعتی و رعایت کامل بهداشت باید از سطل زباله و تجهیزاتی برای جمع آوری زباله استفاده شود. اکثر مواقع دیده می شود که آشغال ها، به دلیل عدم دقت کاربران، در اطراف سطل های زباله ریخته شده اند. به منظور حل این مشکل از میز کار جمع آوری زباله استفاده می شود که در قسمت زیرین این میز یک عدد سطل زباله قرار می گیرد. این میز کار در آشپزخانه های صنعتی مصرف و کاربرد بالایی دارد و در جمع آوری و نظم دهی محیط بسیار موثر است.

جنس میز کار جمع آوری زباله استیل است و وظیفه آن این است که زباله های ریخته شده روی میز را به داخل سطل زباله هدایت کند. این میز کار از ورق استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت ۱ الی ۲ میلی متر ساخته شده است و دارای 4 پایه از جنس پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ می باشد. میز کار جمع آوری زباله دارای یک وان و لگن مخصوص یک تکه به صورت کاملا پرسی و فابریک است و می توان آن را در ابعاد و اندازه های دلخواه سفارش داد.

میز کار جمع آوری زباله قیمت های مختلفی دارد زیرا با متریال های گوناگون و توسط شرکت های زیادی ساخته و تولید می شود. جنس و نوع ساخت لگن و وان استفاده شده روی این میز کار بسیار مهم است و در تعیین قیمت نهایی آن نقش مهمی دارد. بسیاری از شرکت های تولید کننده به دلیل نداشتن ماشین آلات پیشرفته، نمی توانند لگن و وان یکپارچه و یک تکه تولید کنند و لگن را با استفاده از چندین ورق و اتصال از نقاط خم می سازند که این مساله باعث می شود هم در هنگام تمیز کردن دچار مشکل شوید و هم به مرور زمان در نقاط جوش زنگ زدگی اتفاق بیوفتد. همین مساله در قیمت نهایی میز کار جمع آوری زباله بسیار تاثیرگذار است و شما باید هنگام خرید حتما به این مورد توجه کنید.

میز کار صنعتی تفلون یا پلی اتیلن

میز کار تفلون
میزکار پلی اتیلن

یکی از صنایعی که از پیدایش نفت و پیشرفت پتروشیمی، تاثیر زیادی گرفت و رشد کرد، تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی بود که در تولید و ساخت بسیاری از محصولات پیشرفت نمود. میز کار صنعتی در ابتدا از پلاستیک ساخته می شد، بعد از مدتی برای ساخت آن از چوب استفاده کردند. با گذر زمان و پیشرفت صنعت پتروشیمی برای ساخت این میزها از تفلون که نوعی پلی اتیلن است، استفاده شد. تفلون خیلی سریع جای چوب را در ساخت میز کار صنعتی گرفت و اکنون میز کار صنعتی تفلون یا همان میز کار صنعتی پلی اتیلن یکی از پر مصرف ترین و پر طرفدار ترین تجهیزات در آشپزخانه ها است. گروه صنعتی تجیهز گستر از پلی اتیلن مرغوب با دانسیته سنگین برای ساخت میز کار پلی اتیلنی استفاده می نماید.

مشخصات میز کار صنعتی تفلون یا پلی اتیلن:

– رویه این میز از تفلون که نوعی پلی اتیلن است، می باشد.

– دارای پاتروکی می باشد.

– این میز کار 4 پایه از جنس پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت 40 در 40 دارد که به وسیله پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت 25 در 25 کلاف شده اند.

– می توان این میز را در ابعاد و اندازه های دلخواه سفارش داد.

– در زیر رویه بالایی آن از پلی اتیلن با گرید ۱۰۰ در ضخامت های مختلف استفاده می شود.

– دارای ضمانت زنگ زدگی و خرابی می باشد.

– این میز کار دارای ۸۵ سانتی متر ارتفاع، ۶۵ سانتی متر عرض و 90، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰، ۱۳۰، ۱۵۰، ۱۶۰، ۱۷۰، ۱۸۰ و یا ۱۹۰ سانتی متر طول است.

میز کار صنعتی چوبی

میز کار صنعتی چوبی

یکی از پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین میزهای کار، میز کار صنعتی چوبی می باشد که با چوب ساخته شده است. این میز از نظر عملکرد و کارایی شبیه دیگر میزهای کار است اما رویه بالایی آن از چوب می باشد. البته نوع چوب و ضخامت چوب در هر مدل با دیگری متفاوت است. به میز کار صنعتی چوبی، تخت کار نیز گفته می شود اما این اطلاق درست نیست و تخت کار با میز کار کاملا متفاوت است. چوبی که در میز کار صنعتی چوبی عموما استفاده می شود، چوب راش است اما بسته به خواست و سفارش مشتری و نوع استفاده از میز می توان جنس چوب را تغییر داد.

بعد از استفاده از میز کار صنعتی چوبی حتما بلافاصله آن را تمیز و گندزدایی کنید زیرا به مرور زمان یک لایه از چوب برداشته می شود و از بین می رود. هنگام خرید این میز حتما به ظاهر چوب توجه کنید که صاف و صیقلی باشد و هیچ ترک، خراش و شکافی نداشته باشد.

مشخصات میز کار صنعتی چوبی:

– رویه این میز از چوب است و معمولا از چوب راش با ضخامت ۵ در ۷ در ۱۰ سانتی متر استفاده می شود.

– این میز کار 4 پایه از جنس پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت 40 در 40 دارد که به وسیله پروفیل فابریک استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت 25 در 25 کلاف شده اند.

– می توان این میز را در ابعاد و اندازه های دلخواه سفارش داد.

– پاتروکی دارد.

– این میز کار دارای ۸۵ سانتی متر ارتفاع، ۶۵ سانتی متر عرض و 90، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰، ۱۳۰، ۱۵۰، ۱۶۰، ۱۷۰، ۱۸۰ و یا ۱۹۰ سانتی متر طول است.

– دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

در چه جاهایی از میز کار صنعتی استفاده می شود؟

میز کار صنعتی یکی از پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین تجهیزات و وسایل آشپزخانه می باشد که در فرآیند آماده سازی نقش مهمی دارد. از این محصول در مکان ها و صنف های زیر استفاده می شود:

– آشپزخانه های صنعتی

– آشپزخانه های بیمارستان

– پادگان ها

– رستوران ها

– کترینگ ها

– فست فود ها

– کافی شاپ ها

– شیرینی پزی ها

– فود کورت ها

– آزمایشگاه ها

قیمت میز کار صنعتی

قیمت میز کار صنعتی براساس عوامل زیادی تعیین می شود. این عوامل عبارتند از: متریالی که در ساخت آن استفاده شده است، سایز، شرکت سازنده، کیفیت مواد اولیه و کیفیت ساخت. ممکن است شما در نگاه اول متوجه تفاوت های انواع میز کار صنعتی نشوید ولی با کمی دقت، تحقیق و توجه می توانید به راحتی متوجه این تفاوت ها و دلیل اختلاف قیمت ها شوید.

قیمت میز کار استیل، میز کار چوبی و میز کار تفلون هر کدام با دیگری متفاوت است و با توجه به متریال و مواد به کار رفته تعیین قیمت می شوند. مثلا در میز کار استیل ضخامت استیل به کار رفته و کیفیت آن بسیار مهم است. البته وجود یا عدم وجود قسمت هایی مانند پاتروکی در قیمت نهایی میز کار صنعتی تاثیرگذار است. عمدتا قیمت میز کار صنعتی از 500 هزار تومان شروع می شود و تا 5 میلیون تومان ادامه دارد.

قیمت میز کار استیل به موارد مختلفی وابسته است که شما هنگام خرید باید به آنها توجه کنید و آنها را بررسی نمایید. مواردی همچون نوع استیل، میزان ضخامت استیل، نوع پلی اتیلنی که در زیر رویه میز به کار رفته است، نحوه طراحی، اتصالات میز کار و مسایل فنی حتما باید بررسی شده و در مورد آنها تحقیق شود. برخی از شرکت ها به جای پلی اتیلن از ورق MDF زیر رویه میز کار استیل استفاده می کنند، که این کار کیفیت میز را پایین می آورد و باعث می شود به مرور زمان حشرات و سوسک ها زیر میز کار جمع شوند.

قیمت میز کار تفلون یا پلی اتیلن به عواملی همچون نوع پلی اتیلن به کار رفته، ضخامت استیل و تفلون، نوع جوش، اتصالات میز کار، نوع طراحی میز و از همه مهم تر نوع پلی اتیلن یا تفلون به کار رفته در زیر رویه میز کار تفلونی بستگی دارد. شما با یک نگاه اجمالی نمی توانید از همه این موارد سر در بیاورید و کیفیت نهایی میز کار پلی اتیلنی را بسنجید اما می توانید با راهنمایی گرفتن از کارشناس و خرید از یک شرکت مطمئن، انتخابی عالی و بی نقص داشته باشید.

قیمت میز کار چوبی نیز به مواردی همچون پایه ها، نوع استیل، ضخامت استیل به کار رفته، نحوه طراحی، اتصال قسمت ها، چوب استفاده شده و ضخامت آن بستگی دارد. هنگام خرید این میز کار حتما به این موارد به خصوص جنس و کیفیت چوب دقت نمایید زیرا اگر چوب به کار رفته کیفیت و جنس خوبی نداشته باشد، به مرور زمان و استفاده مداوم از میز، چوب دچار ترک و خراش می شود و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد.

گروه صنعتی تجهیز گستر همواره سعی بر این داشته است تا از بهترین متریال و مواد اولیه در ساخت بعنوان یک سازنده تجهیزات آشپرخانه صنعتی استفاده کند و همواره کیفیت در ساخت را بر قیمت ارجحیت می دهد. به همین دلیل شما می توانید به خیالی راحت و آسوده به ما اعتماد کنید و خرید خود را انجام دهید. همچنین می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت میزهای کار صنعتی با کارشناسان و مشاوران ما در بخش فروش تماس بگیرید و علاوه بر بررسی محصولات و تحقیق در مورد آنها، سفارش خود را نیز ثبت نمایید.

چرا باید از میز کار صنعتی استفاده کنیم؟

میز کار صنعتی سرعت و دقت آشپزی را بالا می برد و به آشپزخانه و محیط نظم و ترتیب می بخشد. این میز علاوه بر کابرد بسیار وسیع و زیادی که دارد، فضای زیادی را اشغال نمی کند و با قرار گرفتن در کمترین فضای ممکن، بیشترین و مهم ترین کارها را انجام می دهد. امروزه میز کار صنعتی به یکی از تجهیزات و وسایل کاربردی و مورد نیاز در هر آشپزخانه ای تبدیل شده است که در صورت نبود آن مشکلات زیادی پیش می آید و کارها به هم گره می خورد. به همین دلیل استفاده از میز کار صنعتی نیاز هر آشپزخانه و مجموعه ای است که با پخت و سرو غذا سر و کار دارد.

این میز کار هم ظاهر زیبا و شیکی دارد و هم از بهترین متریال و مواد اولیه برای ساخت آن استفاده شده است. به همین دلیل عمر مفید طولانی دارد و با گذشت سال ها دچار کوچکترین مشکلی نمی شود. میز کار صنعتی انواع و مدل های مختلفی دارد که در بالا توضیح داده ایم و شما می توانید با توجه به محیط کاری و نیاز خود، یکی از مدل های آن را انتخاب نمایید. البته کارشناسان ما می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کرده و به شما کمک کنند.

تخته کار

همانطور که در بالا ذکر شد تخته کار در برخی موارد با میزکار صنعتی اشتباه به کار برده می شود. از میزکار جهت آماده سازی و پاک کردن برخی از اقلام غذایی، جمع آوری زباله، حمل مواد خوراکی با اهداف معین در رستورانها، فست فودها، قصابی ها و …استفاده می گردد اما تخته کار جهت خرد کردن مواد غذایی از قبیل سبزیجات، گوشت، میوه ها، صیفی جات و …. استفاده می گردد.

تخته کارها یکی از تجهیزاتکاملا بهداشتی با اشکال مربع یا مستطیل در ابعاد مختلف می باشد و این دستگاه نیز همانند میزکار صنعتی دارای چهار پایه از جنس فلز استنلس استیل 304 می باشد. و یک تخته از جنس چوب، تفلون و پلی اتیلن می باشد. تخته گوشت نیز نوعی تخته کار از جنس پلی اتیلن ، چوب م یباشد که جهت خرد کردن گوشت گوسفند، مرغ، ماهی و حتی استیک نودن اینها استفاده می گردد. تخته کارهای چوبی با قطر 5 سانت و از چوب گردو ساخت می شوند و تخته کارهای پلی اتیلن ( پلاستیکی ) از مرغوبترین نوع پلی اتیلن با قطر 2 ، 3 و 5 سانت می باشد . میز تخته کار به صورت تمام استیل و ساخته شده از قوطی استیل 40*40 ضخامت 1.5 میلی متر می باشد .

تخته کار تفلون

تخت-کار-تفلون

تخت تفلون نوعی ابزار خرد کردن اقلام غذایی از جمله انواع گوشتهای قرمز و سفیدف سبزیجات و …. از جنس ورق پلی اتیلن ( مواد پلاستیکی) که ماده ای ارزان و ساده پلیمیری می باشد که مواد جامد مومی و غیرفعال ساخته می شود.

البته باید بگوییم که تخته تفلونهای بسیار ضعیفی نیز در بازار وجود دارد با قیمت کمتر و بدون تضمین کیفیت مواد غذایی توسط برخی شرکتهای نامعتبر به کارفرمایان آشپزخانه های صنعتی ، قصابی ها و … که قیمت را ملاک انتخاب قرار می دهند؛ عرضه می گردد. استفاده از تخته کارها و تخت تفلون مختص گوشت دارای مزیتهایی می باشد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم :

  1. جذب آب کمتر در خود که در پی آن جذب بو و باکتری توسط آنها کمتر خواهد بود.
  2. مواد اولیه به کار رفته در ساخت تخت کار های تفلونی از نوع مواد اولیه نو و بهداشتی و استاندارد و با کیفیت می باشد.
  3. تیغه های چاقو را در اثر کند نمی کنند.
  4. مقاومت بالایی در برابر ضربات چاقو و ساطور داشته و سریعا مستهلک نمی گردد.
  5. بسته به نوع اقلام غذایی گوشت قرمز و سفید و یا سبزیجات در رنگهای مختلف تولید می شوند.
  6. افزایش مهارت آشپز در حرفه ایی
  7. به راحتی و سریعا شستشو تمییز می شود.

✔✔ محصولات پیشنهادی :

میز کار استیل

میز کار تفلون

میز کار برنج پاک کنی

میز کار چوبی

تخت کار تفلونی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.