هود صنعتی

در آشپزخانه های صنعتی به دلیل بالا بودن حجم پخت و پز و در نتیجه وجود بخار ، دود و چربی حاصل از پخت غذا به مقدار زیاد لزوم طراحی و تعبیه یک سیستم تهویه مناسب و استاندارد بسیار اهمیت دارد

هود صنعتی مناسب ترین و پر کاربرد ترین وسیله در تجهیزات تهویه مطبوع آشپزخانه های صنعتی می باشد که با به دام انداختن دود و چربی و بخارات حاصل از پخت غذا و هدایت آن به سمت سانتریفیوژ و در نهایت خارج از محیط آشپزخانه صنعتی موجب افزایش کیفیت هوای آشپزخانه و همچنین کاهش دمای محیط آشپزخانه های صنعتی می گردد.

برای حفظ کیفیت هوا طراحی هود مناسب یکی از فاکتور های مهم به شمار می آید،که این امر نیازمند داشتن تجربه و علم کافی در زمینه طراحی سیستم های تهویه مطبوع می باشد.
و در طراحی آن به نکاتی مانند ابعاد خط پخت و ابعاد کلی آشپزخانه صنعتی توجه نمود .

هود صنعتی گروه صنعتی تجهیز گستر از یک شاسی اصلی از جنس پروفیل آهنی ۲۵*۲۵ میلیمتری رنگ آمیزی شده توسط ضد زنگ رنگ شده و به شکل کلاف یکپارچه بهره می برد ( امکان ساخت شاسی  از جنس استنلس استیل نیز وجود دارد ) .

قسمت بیرونی به وسیله ورق استنلس استیل ۳۰۴ با ضخامت های سفارشی پوشانده می شود که نمایی زیبا به آشپزخانه شما می بخشد و البته ابعاد پنج ضلعی هود نیز از ویژگی های منحصر به فرد تولیدات تجهیز گستر می باشد.

در داخل آن فیلتر چربی گیر بر اساس نظر کارشناسان قرار می گیرد، تصمیم جهت انتخاب اندازه و نوع هود طبق محاسبات مهندسی شده می باشد و البته شاسی این فیلتر نیز از جنس استنلس استیل ۳۰۴ به انضمام کشو جهت تخلیه روغن است.

چراغهای تونلی ضد حریق جهت کار در شب نیز در داخل  تعبیه شده و در طرفین دیواره از ورقهای شیب دار جهت جلوگیری از تجمع روغن استفاده کرده ایم.

هود های صنعتی از متریال مختلفی ساخته می شوند که بسته به محل بکارگیری و میزان بودجه خریدار متغیر است .متریال مورد استفاده می تواند استنلس استیل ۳۰۴ ، آلومینیوم و ورق گالوانیزه باشد که هر کدام دارای مشخصات و قیمت های مختلفی هستند.

ورق های استنلس استیل ۳۰۴ مناسب ترین و با کیفیت ترین نوع ورق برای ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد زیرا با داشتن آلیاژ هایی مانند کروم و نیکل استیل در اصطلاح رویین شده و در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته و به هیچ عنوان زنگ نمی زنند.

این نوع از ورق ها مورد تایید نهادهای نظارتی بهداشت می باشند و آسودگی خیال را برای صاحبان آشپزخانه صنعتی به ارمغان می آورد.استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت بالایی در برابر حرارت ناشی از بخار و دود دارند که این مسئله نیز یکی دیگر از مزیت های این نوع ورق می باشد.

نوع دیگری از متریال که مورد استفاده قرار می گیرد آلومینیوم است. آلومینیوم در محیط های خشک و با رطوبت پایین مورد استفاده قرار می گیرد این نوع هود صنعتی سبک تر از نمونه های مشابه می باشد ولی در محیط های خیلی مرطوب و گرم مناسب نمی باشد.

زیرا آلومینیوم در برابر گرما مقاومت پایینی دارد ، البته ساخت با ورق گالوانیزه و حتی ورق های فولاد رنگ شده نیز قابل انجام است ولی برای محیط های با راندمان پخت بالا و دارای شرایط آب و هوایی خاص مانند رطوبت بالا مناسب نیست

 

از لحاظ نحوه نصب و محل قرارگیری به دو نوع هود صنعتی دیواری و هود صنعتی مرکزی و هود صنعتی مکعبی تقسیم می شوند .
هود صنعتی دیواری با استفاده از پیچ به دیوار متصل می گردد و معمولا بر روی کباب پز و دیگ که در کنار دیوار تعبیه می شوند نصب می شود .
برای نصب هود مرکزی صنعتی باید از تیرچه های سقف ساپورت نگه دارنده بگیریم و هود را به آن متصل کنیم ، هود صنعتی مرکزی معمولا بر روی اجاق چهار شعله یا گریدل ها که در مرکز آشپزخانه صنعتی قرار دارند نصب می گردد

لازم به ذکر است که در نصب هود صنعتی مرکزی باید دقت لازم را داشته باشیم تا موجب بالا رفتن ایمنی و راحتی پرسنل شاغل در آشپزخانه صنعتی می گردد

هود مرکزی استیل بدون فیلتر

 

هود مرکزی استیل بدون فیلتر

متریال استنلس استیل در دو مدل فیلتر دار و بدون فیلتر تولید می گردند که نوع فیلتر دار برای محیط های با چربی بالا استفاده می شوند که چربی های معلق در هوا را جذب کرده و به یک منبع که در کنار هود تعبیه شده و توسط یک خروجی شیردارامکان تخلیه آن وجود دارد انتقال می یابند.

مدل بدون فیلتر صرفا بر روی تجهیزاتی که بخار بدون چربی تولید می نمایند تعبیه می شود.

هود استیل دیواری فیلتر دار

 

لازم به ذکر است که در آشپزخانه های صنعتی به دلیل وجود رطوبت بالا و بخار زیاد متریالی غیر از استنلس استیل ۳۰۴ ریسک بزرگی به حساب می آید و یک هزینه دوباره را برای مجموعه به بار خواهد آورد.

.این نوع از ورق ها مورد تایید نهادهای نظارتی بهداشت می باشند و آسودگی خیال را برای صاحبان آشپزخانه صنعتی به ارمغان می آورد.استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت بالایی در برابر حرارت ناشی از بخار و دود دارند که این مسئله نیز یکی دیگر از مزیت های این نوع ورق می باشد

نوع دیگری از متریال که مورد استفاده قرار می گیرد آلومینیوم است.در محیط های خشک و با رطوبت پایین مورد استفاده قرار می گیرد این نوع هود سبک تر از نمونه های مشابه می باشد ولی در محیط های خیلی مرطوب و گرم مناسب نمی باشد.

زیرا آلومینیوم در برابر گرما مقاومت پایینی دارد ، البته ساخت با ورق گالوانیزه و حتی ورق های فولاد رنگ شده نیز قابل انجام است ولی برای محیط های با راندمان پخت بالا و دارای شرایط آب و هوایی خاص مانند رطوبت بالا مناسب نیست.

لازم به ذکر است که در آشپزخانه های صنعتی به دلیل وجود رطوبت بالا و بخار زیاد متریالی غیر از استنلس استیل ۳۰۴ ریسک بزرگی به حساب می آید و یک هزینه دوباره را برای مجموعه به بار خواهد آورد.

همانطور که نام برده شد متخصصان این گروه صنعتی با توجه به طراحی و نحوه چیدمان خط آتش آشپزخانه صنعتی اقدام به طراحی می نمایند و این وسیله با انواع متریال مختلف در ابعاد سفارشی ساخته شده و در محل نصب می گردد.

از جمله متقاضیان هود صنعتی می توان به : آشپزخانه صنعتی ، هتل ها ، رستوران ها ، کترینگ ها ، فود کورت ها ، کارخانجات پخت ، فست فود ها و … اشاره کرد که طی سالیان متمادی تجهیز گستر اقدام به ساخت انواع هود برای آنها نموده است.

مشخصات فنی

 1. اسکلت تماما از پروفیل آهنی رنگ آمیزی شده توسط ضد زنگ و کلاف شده.
 2. جنس بدنه خارجی قابل رویت یکپارچه ورق استنلس استیل ۳۰۴ خش دار ایتالیا با ضخامت ۰/۶-۲ میلمیتر و جوشکاری تمام با روش تیگ ( TIG ) از نوع آرگون می باشد.
 3. اشکال پنج ضلعی و ابعاد خارجی با ارتفاع ۶۰ سانتیمتر و طول و عرض متناسب با تجهیزات
 4. دارای فیلترهای چربی گیر به تعداد متناسب در هر متر طول از جنس استنلس استیل ۳۰۴ خش دار ایتالیا ( NO-4 )
 5. دارای شاسی فیلتر از جنس استنلس استیل ۳۰۴ خش دار ایتالیا جهت نگهداری فیلترها به انضمام کشو جهت تخلیه روغن
 6. دارای چراغ های تونلی از جنس باکالیت و سیم کشی نسوز
 7. طرفین دیواره دارای ورق های شیب دار جهت جلوگیری از تجمع روغن
 8. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 9. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 10. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

قیمت هود صنعتی

قیمت هود صنعتی با توجه به کارآیی آن نسبتا ارزان است و به همین منظور مسئولان رستوران ها تهیه هود صنعتی را یکی از اولویت های خود در هنگام تجهیز آشپزخانه صنعتی قرار می دهند.

برای تعیین قیمت هود صنعتی علاوه بر متریال استفاده شده باید حتما به ماشین آلات ساخت هود صنعتی سازنده آن دقت کنید

زیرا این ماشین آلات ساخت هستند که تعیین کننده دقت و کیفیت هود می باشند و بعضا مشاهده می گردد بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل دارا نبودن ماشین آلات پیشرفته اقدام به ساخت می نمایند و این باعث می گردد علی رغم قیمت پایین، هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کارآیی قابل قیاس با تجهیزات تولیدی توسط ماشین آلات پیشرفته نباشند.

متقاضیانی که اطلاعات کافی در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی ندارند می توانند جهت استعلام قیمت هود صنعتی به کارشناسان تجهیز گستر مراجعه کنند. در صورت نیاز می توانید به صورت ۲۴ ساعت اقدام به استعلام قیمت هود صنعتی نمایید.

قیمت هود صنعتی به آیتم های مانند ضخامت ورق بکار رفته و همینطور نوع و کیفیت ورق و استراکچر مورد استفاده در داخل هود صنعتی بستگی دارد.

هر چقدر ضخامت ورق و پروفیل استفاده شده بالاتر رود قیمت تمام شده نیز افزایش خواهد یافت. بصورت کلی یکای هود صنعتی متر مربع است و هر مقدار متراژ هود افزایش یابد در نتیجه قیمت هم افزایش خواهد یافت.

شرکت صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه با تولید سالانه بیش از ۱۰۰۰ متر مربع از انواع هود صنعتی سهم بسزایی در تجهیز آشپزخانه های صنعتی راه اندازی شده در کشور دارد که این مهم به دلیل کیفیت بالای محصولات تولیدی این شرکت بدست آمده است.

هود های صنعتی دیواری و مرکزی در مدل های فیلتر دار و بدون فیلتر با بالاترین درجه کیفی استنلس استیل ۳۰۴ در شرکت ما تولید می گردند که آسودگی خیال را چه ازنظر کیفیت و دوام و چه از نظر زیبایی برای خریداران به ارمغان می آورد .

هود صنعتی فیلتردار تولیدی شرکت تجهیز گستر خاورمیانه  دارای فیلتر سه لایه بوده که تا ۹۰ درصد چربی موجود در هوا را به دام می اندازد که باعث بالا رفتن عمر اگزاست فن گردیده و بازدهی فن را همیشه در بالاترین رده نگه می دارد.

از طرفی این نوع هودها دارای مخزن جمع آوری روغن می باشند تا روغن در داخل هود انباشته نشده و ایجاد آلودگی ننماید که این مسئله نیز گواهی بر مهندسی بودن تولیدات شرکت ماست.

انواع هود صنعتی

همواره سعی بر آن داشته ایم با ساخت جدیدترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رضایت مشتریان خود را جلب نماییم

و در همین راستا اقدام به ساخت انواع هود صنعتی از جمله هود صنعتی مرکزی ،  فست فود ، مکعبی ،هود صنعتی بدون دودکش ، هود صنعتی دیواری و از همه مهمتر هود صنعتی دو جداره است که جزء به روزترین نوع هود صنعتی در دنیا می باشد.

عمده تفاوت ها در بین انواع هود صنعتی به ظاهر آن مربوط می شود ولی در هود صنعتی دوجداره استراکچر و مکانیسم متفاوت است.

 محصولات پیشنهادی : چرخ گوشت صنعتی 

 

5/5 (146 Reviews)
 1. لطفا قیمت هود های استیل دیواری و سقفی را در مدل های فیلتر دار و بدون فیلتر برای بنده نیز ارسال فرمایید

  1. با سلام
   جهت هر گونه مشاوره و استعلام قیمت هود صنعتی با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید
   تلفن تماس:
   ۰۲۱-۴۴۳۷۴۲۸۳

 2. آیا شما هود صنعتی در ابعاد سفارشی هم تولید دارید ؟ در صورت امکان قیمت هود صنعتی رو برام ارسال کنید . در ضمن شما تجهیزات آشپزخانه صنعتی از قبیل یخساز حبه ای هم برای فروش دارید ؟

  1. با سلام بله ، امکان تولید هود صنعتی به صورت سفارشی وجود دارد . لطفا ابعاد مورد نیاز ، نوع هود ( دیواری ، مرکزی ) را اعلام تا برآورد قیمت انجام و پیش فاکتور ارسال شود . لیست قیمت و مشخصات فنی هود صنعتی تمام استیل در ابعاد استاندارد به همراه لیست قیمت یخساز حبه ای از طریق ایمیل ارسال شد . با تشکر

 3. سلام وقت بخیر قصد راه اندازی رستوران دارم لطفا یخساز صنعتی و کباب پز صنعتی و همچنین هود صنعتی همراه قیمت متشکر

 4. با سلام لطفا قیمت و مشخصات فنی هود آشپزخانه صنعتی را ارسال فرمائید . ضمناَ آیا امکان ساخت با ورق استیل ۱ میل هم وجود دارد ؟ با تشکر

  1. با سلام
   ساخت ، فروش و ارسال هود صنعتی به همه نقاط کشور از جمله شهرهای بزرگی چون مشهد ، اصفهان و شیراز در کمترین زمان ممکن از شرکت تجهیز گستر خاورمیانه امکان پذیر است

 5. ابعاد استاندارد هود صنعتی فست فود چقدر است؟
  شما هود صنعتی گالوانیزه هم تولید میکنید؟
  ممنون میشم اگر لیست قیمت هود صنعتی رو هم برای بنده ارسال کنید

 6. سلام یه هود استیل یک میل استیل خش دار با طول ۴۰۰عرض۱۰۰ و ارتفاع ۶۰ سانت تقریبا چند در میاد

 7. با سلام
  ممنون میشم قیمت هود با مشخصات زیر را برایم بفرستید:
  هود دیواری سه شیب
  با ورق گالوانیزه
  ارتفاع ۳۰ سانتی متر
  طول ۷۰ سانتی متر و عرض ۶۰ سانتی متر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *