هود صنعتی

هود صنعتی یکی از مناسب ترین و پرکاربرد ترین تجهیزات تهویه آشپزخانه های صنعتی می باشد که با به دام انداختن دود، بخار، گازهای سوخته مضر و چربی های حاصل از پخت و پز غذا و هدایت آن به سمت سانتریفیوژ (اگزاست فن)، در نهایت آن را از محیط آشپزخانه صنعتی خارج می کند. این کار باعث می شود کیفیت هوای آشپزخانه صنعتی افزایش پیدا کند و دمای محیط کاهش یابد.

در آشپزخانه های صنعتی و کارخانه های بزرگ به دلیل اینکه حجم پخت و پز بالا است، در نتیجه بو، بخار، دود و چربی حاصل از پخت غذا به مقدار زیادی وجود دارد. به همین دلیل طراحی و تعبیه یک هود و سیستم تهویه مناسب، استاندارد و متناسب با فضای آشپزخانه و میزان دستگاه های پخت بسیار مهم است و اهمیت دارد.

از جمله متقاضیان هود صنعتی می توان به: آشپزخانه های صنعتی، هتل ها، رستوران ها، کترینگ ها، فود کورت ها، کافی شاپ ها، فست فود ها، کارخانه های پخت غذای آماده و کنسروها اشاره کرد. سالیان زیادی است که تجهیز گستر اقدام به ساخت انواع هود صنعتی و تجهیزات مورد نیاز برای آشپزخانه های صنعتی نموده است.

انواع هود صنعتی

هود مرکزی استیل بدون فیلتر

هود صنعتی انواع مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم. تفاوت عمده و اصلی بین انواع هودهای صنعتی، شکل ظاهری آنها است ولی در هود صنعتی دوجداره تفاوت در استراکچر و مکانیسم آن است.

هود صنعتی مرکزی
این هود به صورت مرکزی و بر روی سقف نصب می گردد. برای نصب و نگهداری آن باید از یک دستک و سقف کمک گرفت.

هود دیواری
این مدل از هودهای صنعتی با میخ و پیچ به دیوار محکم می شود.

هود ذوزنقه
این دستگاه تهویه به شکل ذوزنقه است و جنس آن استیل می باشد. کیفیت بالای این نوع باعث شده است از آن در آشپزخانه های صنعتی و کارخانه های بزرگ استفاده شود.

هود مکعبی
این نوع هود مکعبی شکل می باشد. جنس آن استیل است و بر روی دیوار نصب می شود.

هود تک جداره
این نوع ورود هوا ندارد و فقط هوای آشپزخانه را از طریق کانال های وصل شده به هود خارج می کند. همچنین از قیمت پایین و مناسبی برخوردار است.

هود دو جداره
جزء به روزترین و پیشرفته ترین نوع هودهای صنعتی در دنیا می باشد و بیشترین راندمان را در فضای آشپزخانه صنعتی ایجاد می کند. هود دو جداره هوای بیرون را وارد آشپزخانه می کند و به صورت پرده هوا عمل می نماید. با این کار هم سرعت تخلیه حرارت، دود و چربی از طریق هود بالا می رود و هم از انتشار دود و حرارت در فضای آشپزخانه جلوگیری می شود. این نوع از قیمت بالاتری برخوردار است اما باعث کاهش چشمگیر هزینه برق می شود.

هودهای صنعتی از نظر کنترل فرار آلاینده ها به 3 دسته نیز تقسیم می شوند:

هود صنعتی محصور کننده

هود محصور کننده به گونه ای طراحی شده است که آلاینده های حاصل از یک فرآیند را در درون هود آزاد می کند. این نوع هود از نظر مهندسان تهویه، مطلوب ترین و بهترین نوع می باشد زیرا آلاینده ها همیشه درون جداره های هود گیر می کنند. کنترل فرار آلاینده ها و انتشار آنها در این نوع خیلی موثرتر و آسان تر از هودهای غیر محصور می باشد. در هود صنعتی محصور کننده، آلاینده ها در درون هود آزاد می شوند و هود تمام مدت آلاینده را در بر می گیرد. در این حالت آشپز یا اپراتور در بیرون از سیستم با هیچ آلاینده ای مواجه نمی شود. هودهای محصور کننده بسته به کامل بودن پوشش خود طبقه بندی می شوند.

هود صنعتی غیر محصور (بیرونی)

هود صنعتی غیر محصور یا بیرونی نسبت به هود محصور کننده مطلوبیت و کاربرد کمتری دارد زیرا آلاینده ها را جمع آوری می کند و برای رها کردن آنها باید به هوای بیرون دست پیدا کند و هوای آلوده را به دام اندازد. در این نوع، آلاینده بیرون از هود تولید می شود و باید به وسیله هود به دام بیوفتد تا نتواند در محیط اطراف پخش شود. هود غیر محصور طراحی ضعیف و نامناسبی دارد و همین باعث می شود که اپراتور یا آشپز با آلاینده هایی که وارد محیط کار شده اند، مواجه شود و سر و کار داشته باشد. در طراحی هود بیرونی باید حتما و به اندازه کافی به سرعت آزاد شدن آلاینده ها، جریان هوای درون هود، شکل فیزیکی دستگاه تهویه و محل قرار گیری هود صنعتی بیرونی توجه شود.

هود صنعتی دریافت کننده (متحرک)

هودهای دریافت کننده که به آنها متحرک و یا مکنده نیز گفته می شود، نوعی از هودهای غیر محصور می باشند که دارای چند مزیت چشمگیر هستند. اگر آلاینده در جهت مطلوب و مورد نظر رها شود، هود دریافت کننده می تواند خیلی راحت آن را دریافت کند و گیر اندازد. این نوع با مکیدن هوای اطراف خود، آلاینده را به سمت هود هدایت می کند و باعث می شود وارد هود شود. یک هود دریافت کننده می تواند به گونه ای طراحی شود که فرایند کنترل فرار آلاینده ها را به طور کامل مدیریت کند و در عین حال در کار اپراتور و یا آشپز هیچ دخالتی صورت نگیرد.

طراحی هود صنعتی

برای حفظ کیفیت هوا یکی از فاکتورهای مهم طراحی مناسب و خوب هود صنعتی است. برای طراحی خوب و اصولی باید تجربه و علم کافی در زمینه طراحی سیستم های تهویه مطبوع داشت. همچنین باید به نکاتی مانند ابعاد خط پخت و ابعاد کلی آشپزخانه صنعتی توجه نمود. هود صنعتی گروه صنعتی تجهیز گستر از یک شاسی اصلی از جنس پروفیل آهنی ۲۵ در ۲۵ میلی متری تشکیل شده که ضد زنگ می باشد و رنگ آمیزی شده است، همچنین به شکل کلاف یکپارچه می باشد. (امکان ساخت شاسی از جنس استنلس استیل نیز وجود دارد).

قسمت بیرونی هود به وسیله یک ورق استیل ۳۰۴ با ضخامت های سفارشی پوشانده می شود که نمایی زیبا به آشپزخانه می بخشد. البته ابعاد پنج ضلعی هود از ویژگی های منحصر به فرد تولیدات تجهیز گستر می باشد. در داخل آن یک فیلتر چربی گیر قرار دارد که اندازه و نوع آن براساس نظر کارشناسان و طبق محاسبات مهندسی شده انتخاب می شود. البته شاسی این فیلتر از جنس استیل ۳۰۴ می باشد و دارای یک کشو برای تخلیه روغن است.

هود صنعتی دارای چراغ های تونلی ضد حریقی می باشد که برای کار در شب نیز در داخل آن تعبیه شده است. این چراغ ها همچنین نور کافی و لازم را برای دید آشپز در زمان پخت و پز و انجام عملیات آشپزی تامین می کنند. در دو طرف دیواره هود از ورق های شیب داری استفاده شده است که این ورق ها از تجمع روغن جلوگیری می کنند.

تمامی هودهای صنعتی دارای کانال هایی هستند که به سانتریفیوژ یا همان اگزاست فن متصل می شوند. این کانال ها در قسمت بالایی هودها قرار دارند. هر چقدر کانال ها به صورت عمودی حرکت کنند و حرکت افقی در آنها کمتر باشد، قدرت مکش سانتریفیوژ در هود صنعتی بیشتر خواهد بود.

همانطور که گفته شد، متخصصان این گروه صنعتی با توجه به طراحی و نحوه چیدمان خط آتش آشپزخانه صنعتی اقدام به طراحی هود و دستگاه تهویه می کنند و این وسیله را با متریال های مختلف و در ابعاد سفارشی ساخته و در محل نصب می نمایند.

متریال به کار رفته در ساخت هود صنعتی

هودهای صنعتی از متریال مختلفی ساخته می شوند که این متریال بسته به محل به کارگیری هود و میزان بودجه خریدار متفاوت است. متریال مورد استفاده قرار گرفته در ساخت هود صنعتی می تواند استنلس استیل ۳۰۴، آلومینیوم و یا ورق گالوانیزه باشد که هر کدام مشخصات و قیمت های مختلفی دارند.

ورق های استنلس استیل ۳۰۴ مناسب ترین و با کیفیت ترین متریال برای ساخت تجهیزات آشپزخانه به خصوص هود صنعتی می باشند زیرا دارای آلیاژهایی مانند کروم و نیکل استیل هستند که در اصطلاح رویین شده اند و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند و به هیچ عنوان زنگ نمی زنند. ورق های استنلس استیل در 2 مدل فیلتر دار و بدون فیلتر تولید می گردند که نوع فیلتر دار برای محیط های با چربی و حرارت بالا استفاده می شود و نوع بدون فیلتر صرفا بر روی تجهیزاتی که بخار بدون چربی تولید می کنند، تعبیه می شود. مدل فیلتر دار چربی های معلق در هوا را جذب کرده و به یک منبع که در کنار هود تعبیه شده و دارای یک خروجی شیردار است، انتقال می دهد.

این ورق ها مورد تایید نهادهای نظارتی بهداشت می باشند و آسودگی خیال را برای صاحبان آشپزخانه صنعتی به ارمغان می آورند. استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت بالایی در برابر حرارت، گرما، بخار و دود دارد که این مورد از مزیت های این نوع ورق می باشد. لازم به ذکر است که در آشپزخانه های صنعتی به دلیل وجود رطوبت بالا و بخار زیاد، استفاده از متریالی غیر از استنلس استیل ۳۰۴ ریسک بزرگی به حساب می آید و ممکن است یک هزینه مازاد و دوباره برای مجموعه به بار بیاید.

نوع دیگری از متریال که در ساخت هود صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، آلومینیوم است. آلومینیوم در محیط های خشک و با رطوبت پایین استفاده می شود. این نوع هود صنعتی سبک تر از نمونه های مشابه خود است ولی برای استفاده در محیط های خیلی مرطوب و گرم مناسب نمی باشد زیرا آلومینیوم در برابر گرما مقاومت پایینی دارد.

ورق گالوانیزه و ورق های فولاد رنگ شده برای محیط هایی بسیار گرم، دارای رطوبت بالا، دارای پخت حجیم و سنگین و شرایط آب و هوایی خاص مناسب نیست.

نحوه نصب هود صنعتی

هود استیل دیواری فیلتر دار

هود صنعتی از لحاظ نحوه نصب و محل قرارگیری به 2 نوع دیواری و مرکزی تقسیم می شود.

هود صنعتی دیواری با استفاده از پیچ به دیوار متصل می شود و معمولا بر روی کباب پز و دیگ که در کنار دیوار تعبیه می شوند، نصب می شود. هود صنعتی مرکزی با استفاده از تیرچه هایی در سقف که نگه دارنده هستند، نصب می شود و معمولا بر روی اجاق چهار شعله یا گریدل ها که در مرکز آشپزخانه صنعتی قرار دارند، نصب می گردد. در نصب هود صنعتی مرکزی نهایت دقت لازم را داشته باشید تا ایمنی و راحتی پرسنل شاغل در آشپزخانه صنعتی را فراهم کنید.

هودهای صنعتی باید حداقل ۲ متر از کف زمین فاصله داشته باشند و ارتفاع از کف تا سقف باید در حدود ۲،۵ متر باشد. البته این ابعاد و اندازه ها می توانند با توجه به شرایط محیطی تغییر کنند اما اندازه ها و ارتفاع استاندارد و مناسب اینگونه است.

مشخصات فنی هودهای صنعتی

هود صنعتی دارای مشخصات فنی و ویژگی های خاص و منحصر به فردی است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

 • اسکلت آن تماما از پروفیل آهنی رنگ آمیزی شده، ضد زنگ و کلاف شده ساخته شده است.
 • جنس بدنه خارجی آن استنلس استیل ۳۰۴ ضد خش ایتالیایی است که دارای 0.6 میلی متر الی 2 میلی متر ضخامت می باشد و کاملا به روش تیگ (TIG) جوشکاری شده است.
 • دارای اشکال پنج ضلعی و ابعاد خارجی با ارتفاع ۶۰ سانتی متر و طول و عرض متناسب با تجهیزات داخلی آشپزخانه می باشد.
 • فیلترهای چربی گیر به تعداد متناسب در هر متر دارد که جنس این فیلترها استنلس استیل ۳۰۴ ضد خش ایتالیا است.
 • دارای شاسی فیلتر از جنس استنلس استیل ۳۰۴ جهت نگهداری فیلترها به انضمام یک کشو جهت تخلیه روغن می باشد.
 • چراغ های تونلی از جنس باکالیت و سیم کشی نسوز دارد.
 • طرفین دیواره آن دارای ورق های شیب دار جهت جلوگیری از تجمع روغن است.
 • دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران می باشد.
 • با پیشرفته ترین و به روزترین ماشین آلات لوازم آشپزخانه صنعتی طراحی و ساخته شده است.
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است.
 • قابل طراحی و تولید در ابعاد استاندارد و سفارشی می باشد.

قیمت هود صنعتی

هود مرکزی استیل بدون فیلتر

قیمت هود صنعتی با توجه به کارایی و بازدهی آن نسبتا ارزان است. به همین دلیل صاحبان رستوران ها و آشپزخانه های بزرگ باید تهیه هود صنعتی را یکی از اولویت های خود در هنگام تجهیز آشپزخانه قرار دهند.

قیمت هود صنعتی به آیتم های مختلفی مانند متریال، ضخامت، نوع، کیفیت ورق به کار رفته و استراکچر مورد استفاده در داخل هود صنعتی بستگی دارد. هر چقدر ضخامت ورق و پروفیل استفاده شده بالا برود، قیمت هود نیز افزایش خواهد یافت. به طور کلی یکای هود صنعتی متر مربع است و هر چقدر متراژ هود افزایش یابد، در نتیجه قیمت نهایی آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

برای تعیین قیمت هود صنعتی علاوه بر توجه به متریال استفاده شده در ساخت آن باید حتما به ماشین آلات سازنده هود دقت شود. زیرا این ماشین آلات سازنده، تعیین کننده دقت و کیفیت هود می باشند. گاهی اوقات برخی از تولیدکنندگان با نداشتن ماشین آلات پیشرفته اقدام به ساخت هود صنعتی می نمایند و این کار باعث می شود هود کیفیت پایینی داشته باشد و از نظر زیبایی ظاهری و کارایی قابل قیاس با نمونه های تولید شده توسط ماشین آلات پیشرفته نباشد.

شما می توانید جهت استعلام قیمت هود صنعتی و ثبت سفارش خود با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید. همچنین اگر در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی اطلاعات کافی ندارید، می توانید با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

محصول پر فروش : میز کار صنعتی

چه مکان هایی به هود صنعتی نیاز دارند؟

هود صنعتی یک وسیله کاربردی و مهم در آشپزخانه های صنعتی و بزرگ است. از این سیستم تهویه در مکان های زیادی استفاده می شود که عبارتند از:

 • آشپزخانه های صنعتی
 • رستوران ها
 • کافی شاپ ها
 • فست فود ها
 • آزمایشگاه های صنعتی
 • بیمارستان ها
 • اتاق های شست و شوی ظروف
 • قسمت ماشین های ظرف شویی صنعتی، ریلی یا اتوماتیک
 • قسمت کباب پزهای سنتی، صنعتی یا ریلی
 • بخش اجاق های چهار شعله فردار، سه ردیفه و چهار ردیفه زمینی
 • بخش دیگ های دوجداره پخت برنج و پخت خورشت
 • قسمت قرار داشتن تابه گردان و سرخ کن های صنعتی
 • قسمت تجهیزات پخت فست فود

شرکت صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه با تولید سالانه بیش از ۱۰۰۰ متر مربع انواع هود صنعتی، سهم به سزایی در تجهیز آشپزخانه های صنعتی راه اندازی شده در سراسر کشور دارد که این مهم به دلیل کیفیت بالای محصولات تولیدی این شرکت به دست آمده است.

هودهای صنعتی دیواری و مرکزی در مدل های فیلتر دار و بدون فیلتر با بالاترین درجه کیفی استنلس استیل ۳۰۴ در شرکت ما تولید می گردند که آسودگی خیال را چه از نظر کیفیت و دوام و چه از نظر زیبایی برای خریداران به ارمغان می آورد. هود صنعتی فیلتر دار تولیدی شرکت تجهیز گستر خاورمیانه، دارای فیلتر سه لایه می باشد که تا ۹۰ درصد آلاینده ها، آلودگی ها و چربی های موجود در هوا را به دام می اندازد و همین باعث می شود عمر اگزاست فن بالا برود و بازدهی فن همیشه در بالاترین رده ممکن باشد.

از سوی دیگر این نوع هودها دارای مخزن جمع آوری روغن می باشند تا روغن و چربی در داخل هود انباشته نشود و ایجاد آلودگی نکند. این مورد گواهی بر مهندسی بودن و استاندارد بودن تولیدات شرکت ما می باشد. ما همواره سعی بر آن داشته ایم تا با ساخت جدیدترین، پیشرفته ترین و به روز ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رضایت مشتریان خود را جلب نماییم.

کاربردهای هود صنعتی

هود صنعتی در محیط آشپزخانه صنعتی وظیفه چاله و یا به اصلاح تله گرما ، دود و ذرات ناشی از پخت را دارد که با به دام انداختن این گرما و آلودگی عملیات تخلیه آلودگی های محیط آشپزخانه صنعتی تسریع میشود. کثیفی و آلودگی کلی آشپزخانه صنعتی به دلیل وجود روغن و دود در فضا که ناشی از پخت و پز است امری بی بدیل می باشد که با نصب هود صنعتی تا حدودی زیادی از این امر جلوگیری می گردد.

نکاتی مهم در نصب هود صنعتی

با توجه به کاربرد هود صنعتی که عرض شد، استاندارد هایی تعریف شده و به صاحبان رستوران، آشپزخانه های صنعتی، هتل، فست فود و کترینگ ها و همچنین سازندگاه هود صنعتی ابلاغ می گردد که از آنجمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. حد اکثر ارتفاع هود صنعتی از کف زمین 190 سانتیمتر باشد.
 2. هود صنعتی دارای فیلتر هود صنعتی باشد.
 3. ابعاد هود صنعتی بر اساس تجهیزات پخت طراحی شده بستگی دارد.
 4. هود صنعتی حتما از جنس استنلس استیل 304 باشد.
 5. دارای کابل کشی از جنس سیم نسوز باشد.
 6. دارای لامپ های تونلی نسوز باشد.
 7. استفاده از اتصالات پانچی به جای جوش
 8. استفاده از کانال های متناسب با فضای آشپزخانه جهت خروج هوا
 9. استفاده از سانتیفیوژ متناسب جهت تخلیه هوای داخل هود صنعتی و محیط آشپزخانه صنعتی

همانطور که ملاحظه می کنید در راستای ساختن و استفاده هود صنعتی باید موارد بسیاری را رعایت بفرمایید که نشان از اهمیت هود صنعتی در آشپزخانه صنعتی در بحث بهداشت و امینت می باشد.

فیلتر هود صنعتی حفره های بسیار ریزی دارد و این حفره ها جلوی عبور چربی و روغن را می گیرند. اکثر این فیلترها از جنس فلز هستند و بوی غذا و هوای موجود در آشپزخانه های صنعتی را به خوبی مکیده و به بیرون منتقل می کنند. برای راحت تر جدا شدن فیلترها و بهتر شسته شدن آنها، عموما به صورت پرتابل و جدا شونده طراحی و ساخته می شوند.

متریال به کار رفته در ساخت فیلتر هود صنعتی

فیلتر هود صنعتی یا از فلز ساخته می شود و یا از نمد و پارچه. فیلترهای فلزی برای اینکه بهتر و راحت تر شسته و تمیز شوند، یا از جنس آلومینیوم هستند یا استیل و در دو مدل 1 اینچ و 2 اینچ تولید می شوند. در زیر به طور کامل در مورد انواع فیلترهای هود صنعتی و متریال به کار رفته در ساخت آنها توضیح می دهیم.

فیلتر هود صنعتی استیل

فیلترهای استیل برای آشپزخانه های صنعتی خیلی بزرگ و کارخانه های دارای وسعت زیاد بسیار مناسب هستند. شست و شوی این نوع فیلتر خیلی راحت، آسان و سریع است و با دست و با استفاده از صابون قابل انجام می باشد. به همین دلیل با استفاده از فیلتر استیل می توان در زمان و وقت خیلی صرفه جویی کرد.

فیلتر هود صنعتی آلومینیومی

فیلترهای آلومینیومی برای آشپزخانه ها و مکان های کوچک مناسب هستند. شست و شوی این نوع فیلتر خیلی راحت نیست و کمی سخت می باشد. فیلتر آلومینیومی نسبت به فیلتر استیل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است و از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد.

فیلترهای نمدی یا پارچه ای

فیلترهای نمدی یا پارچه ای در قسمت خروجی هودها، هواسازها و فنکوئل ها نصب و تعبیه می شوند. این نوع فیلتر از ورود ذرات بسیار ریز به داخل دستگاه های تهویه و هودها جلوگیری می کند و برای محیط های آلوده و پر از گرد و غبار به شدت مناسب است. از فیلتر نمدی یا پارچه ای بیشتر در آزمایشگاه ها، کارگاه های صنعتی، هودهای خانگی و اتاقک های بزرگ استفاده می شود.

محصول جدید اضافه شده به تولیدات تجهیز گستر خاورمیانه : چرخ گوشت صنعتی

هود صنعتی از جنس توری

فیلترهای توری دارای صفحه مشبک توری هستند و از ورود ذرات معلق و گرد و غبار 1 الی 2 میلی متری به بالا به داخل هود و دستگاه تهویه جلوگیری می کند. ساختار این نوع فیلتر به شکلی است که ورقه های توری فلزی به صورت چین خورده و تخت بر روی هم قرار گرفته اند. توری های چین خورده به کار رفته در فیلتر از نوع گالوانیزه و یا آلومینیومی هستند که با توجه به نیاز و سفارش مشتری انتخاب می شوند.

فیلتر هود الیافی

فیلترهای الیافی معمولا برای هودهای کوچک و خانگی که زیر کابینتی هستند، مناسب می باشند. این نوع فیلتر رطوبت، بوی نامطبوع، چربی، روغن، دود و گرد و غبار موجود در محیط را جذب می کند. فیلترهای الیافی باید حتما هر 3 ماه یکبار تعویض یا شسته شوند زیرا محیطی مناسب برای رشد باکتری ها و کپک ها هستند. بهتر است هر 3 ماه یکبار فیلتر الیافی را چک نمایید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. برخی از هودهای خانگی جدید دارای نمایشگر هستند و در صورت کثیف شدن و یا خراب شدن فیلتر به شما هشدار داده و زمان تعویض را اطلاع می دهند.

فیلتر هود زغالی

فیلترهای زغالی معمولا به صورت سفارشی روی هودها نصب می شوند. این نوع فیلتر برای خانه ها و مکان هایی که پنجره و یا هواکش ندارند، بسیار مناسب است. فیلتر زغالی بو، بخار و چربی هوای وارد شده به داخل هود را گرفته، تصفیه و تهویه می کند و آن را دوباره به محیط آشپزخانه برمی گرداند. این فیلتردر دمای خیلی بالا نیز کار می کند و کابرد دارد. فیلتر زغالی قابل شست و شو نیست و باید هر 1 یا 2 سال تعویض شود.

* حتما به زمان شست و شو و تعویض فیلترهای هود صنعتی دقت کنید، زیرا اگر این کار به موقع انجام نشود باعث کاهش راندمان و کارایی هود می شود، به دستگاه آسیب وارد می کند و ممکن است موجب آتش سوزی شود.

فیلترهای هود صنعتی فارغ از جنس و نوع خود، می توانند فریم دار، بدون فریم و قلاب دار باشند.

فیلترهای فریم دار

فیلترهای فریم دار 20 اینچ ارتفاع، ۲۰ اینچ عرض و 2 اینچ ضخامت دارند. این مدل به راحتی و با دست شسته می شود و کارایی عالی و بالایی دارد.

فیلتر بدون فریم

فیلترهای بدون فریم 16 اینچ ارتفاع، 16 اینچ عرض و 2 اینچ ضخامت دارند. فیلترهای بدون فریم اصولا از جنس استیل هستند.

قلاب دار

فیلترهای قلاب دار 20 اینچ ارتفاع، 16 اینچ عرض و 2 اینچ ضخامت دارند. نصب و خارج کردن این مدل فیلترها بسیار راحت و آسان است.

طراحی فیلتر هود صنعتی

اگر به یک فیلتر هود صنعتی دقت کنید، خواهید دید که شیارهایی به صورت عمود بر روی آن وجود دارد که این شیارها بخارها، روغن ها و چربی های حاصل از پخت و پز را به دام انداخته و باعث می شود این چربی ها و آلودگی ها نتوانند به داخل هود و دستگاه تهویه نفوذ کنند. نفوذ چربی ها و روغن ها به داخل هود باعث می شود، کارایی و بازدهی آن کاهش یابد و آنطور که باید عمل نکند. این شیارها در نوع خود با طراحی های مختلفی تولید می شوند.

پیشنهاد می نمائیم این صفحه را مطالعه کنید .  طراحی آشپزخانه صنعتی

سایز فیلتر هود صنعتی

هنگام انتخاب فیلتر هود صنعتی برای اینکه بتوانید سایز مناسب و درست را انتخاب کنید، باید دید درستی نسبت به ارتفاع و عرض آن داشته باشید. به همین منظور باید فیلترها را طوری در دست بگیرید که شیارهای آن به صورت عمودی، روبروی شما قرار بگیرد. مانند تصویر زیر، ارتفاع باید دقیقا موازی با شیارهای موجود بر روی فیلتر باشد و سوی دیگر آن عرض باشد.

قیمت فیلتر هود صنعتی

قیمت فیلتر هود صنعتی به عواملی همچون جنس، مدل و ضخامت آن بستگی دارد. به طور مثال هر 1 سانتی متر مربع فیلتر آلومینیومی چربی گیر مدل نواری با ضخامت ۱ اینچ، 300 تومان است.

هر 1 سانتی متر مربع فیلتر استیل چربی گیر مدل نواری با ضخامت ۱ اینچ، 650 تومان است. هر 1 سانتی متر مربع فیلتر آلومینیومی گردگیر مدل توری با ضخامت ۱ اینچ، 250 تومان است و هر 1 سانتی متر مربع فیلتر استیل گردگیر مدل توری با ضخامت ۱ اینچ، 550 تومان است.

* بهتر است بدانید این قیمت ها بدون هزینه نصب می باشد و هزینه نصب فیلتر هود صنعتی به صورت جداگانه محاسبه می شود. هزینه نصب به ازای هر 1 سانتی متر مربع بین 100 تا 150 تومان می باشد.

شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت فیلتر هود صنعتی و ثبت سفارش خود با کارشناسان و مشاوران ما در بخش فروش تماس بگیرید تا آنها شما را راهنمایی نمایند.

فیلتر هود صنعتی در قسمت ورودی هود قرار می گیرد و چربی های معلق، روغن های موجود، بخار، دود، گرد و غبار و بوی غذا را جذب می کند. فیلترها باید به طور مرتب چک شوند و در صورت نیاز شسته و یا تعویض گردند. این فیلترهای انواع مختلفی دارند و بنا به نیاز مشتری انتخاب می شوند.

محصول مرتبطی که شاید علاقه داشته باشید آن را مطالعه کنید : چربی گیر رستوران

محصولات پیشنهادی : چرخ گوشت صنعتی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.9]
 1. لطفا قیمت هود های استیل دیواری و سقفی را در مدل های فیلتر دار و بدون فیلتر برای بنده نیز ارسال فرمایید

  1. با سلام
   جهت هر گونه مشاوره و استعلام قیمت هود صنعتی با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید
   تلفن تماس:
   021-44374283

 2. آیا شما هود صنعتی در ابعاد سفارشی هم تولید دارید ؟ در صورت امکان قیمت هود صنعتی رو برام ارسال کنید . در ضمن شما تجهیزات آشپزخانه صنعتی از قبیل یخساز حبه ای هم برای فروش دارید ؟

  1. با سلام بله ، امکان تولید هود صنعتی به صورت سفارشی وجود دارد . لطفا ابعاد مورد نیاز ، نوع هود ( دیواری ، مرکزی ) را اعلام تا برآورد قیمت انجام و پیش فاکتور ارسال شود . لیست قیمت و مشخصات فنی هود صنعتی تمام استیل در ابعاد استاندارد به همراه لیست قیمت یخساز حبه ای از طریق ایمیل ارسال شد . با تشکر

 3. سلام وقت بخیر قصد راه اندازی رستوران دارم لطفا یخساز صنعتی و کباب پز صنعتی و همچنین هود صنعتی همراه قیمت متشکر

 4. با سلام لطفا قیمت و مشخصات فنی هود آشپزخانه صنعتی را ارسال فرمائید . ضمناَ آیا امکان ساخت با ورق استیل 1 میل هم وجود دارد ؟ با تشکر

  1. با سلام
   ساخت ، فروش و ارسال هود صنعتی به همه نقاط کشور از جمله شهرهای بزرگی چون مشهد ، اصفهان و شیراز در کمترین زمان ممکن از شرکت تجهیز گستر خاورمیانه امکان پذیر است

 5. ابعاد استاندارد هود صنعتی فست فود چقدر است؟
  شما هود صنعتی گالوانیزه هم تولید میکنید؟
  ممنون میشم اگر لیست قیمت هود صنعتی رو هم برای بنده ارسال کنید

 6. سلام یه هود استیل یک میل استیل خش دار با طول ۴۰۰عرض۱۰۰ و ارتفاع ۶۰ سانت تقریبا چند در میاد

 7. با سلام
  ممنون میشم قیمت هود با مشخصات زیر را برایم بفرستید:
  هود دیواری سه شیب
  با ورق گالوانیزه
  ارتفاع 30 سانتی متر
  طول 70 سانتی متر و عرض 60 سانتی متر

 8. سلام
  لطفا لیست قیمت هود صنعتی مرکزی و فیلتر هود صنعتی را برای من ارسال کنید. سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.