کباب پز صنعتی استیل | کباب پز سنتی

کباب پز اعم از سنتی و صنعتی استیل به طور کلی از تعدادی لوله به صورت ردیفی که دارای سوراخ های ریزی برای خروج شعله های آتش و ایجاد حرارت تعبیه شده ساخته می شود که توسط توسط یک استراکچر مستطیل شکل از جنس آهن ، گالوانیزه یا استیل می باشد احاطه شده است.

روی این لوله ها که به برنر معروف هستند سنگ هایی از جنس چدن قرار دارد که وظیفه انتقال حرارت از برنر به کباب را برعهده دارند جنس این سنگ ها و ضخامت آن ها در کیفیت حرارت غیر مستقیم ایجاد شده در در کباب پز تاثیر مستقیم ایجاد می کند.

یکی از غذاهای ایرانی که نیازمند حرارت برای آماده شدن می باشد، کباب است. در واقع کباب در قدیم به وسیله منقل ها طبخ می شد ولی با گذر زمان و تولید کباب پز سنتی یا همان کباب پز صنعتی گازی کباب ها با این وسیله طبخ شد.

از لحاظ کیفیت کبابی که بر روی کباب پز سنتی درست می شود قابل مقایسه با ماشین آلات جدید همانند کباب پز ریلی نیست و به مراتب از لحاظ طعم و مزه بهتر از کبابی است که توسط کباب پز ریلی طبخ می گردد. کباب پز صنعتی گازی وسیله ایی کاملا ایرانی می باشد که توسط طراحان داخلی طراحی و تولید شده است، البته در قسمت برنرها و شیرها از کشورهای پیشرفته در این زمینه استفاده شده ولی طراحی آن توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است.

تهیه ی یک کباب خوب علاوه بر استفاده از مواد اولیه مناسب و مهارت آشپزی که کار طبخ را انجام می دهد، به استفاده از تجهیزات مناسب و استاندارد نیز بستگی دارد.

تجهیزات پخت کباب طیف بسیار وسیعی دارند. ولی مهمترین وسیله در پخت کباب اجاق کباب پز است. برای پخت یکنواخت و کامل کباب استفاده از کباب پز مناسب و استاندارد اهمیت بالایی دارد.کباب پزی برای پخت پخت کباب مناسب است که حرارت را به طور یکنواخت و یک اندازه در تمام نقاط کباب پز ایجاد نماید که این امر به کیفیت متریال مورد استفاده در در ساخت کباب پز بستگی دارد.

بمنظور آگاهی از لیست تجهیزات پخت غذا کلیک کنید.

یکی دیگر از ویژگی هایی که در تهیه کباب پز بسیار پر اهمیت است راحتی شستشو و تمیز کردن کباب پز می باشد. متریال مورد استفاده در کباب پز تاثیر مستقیم بر سهولت در نظافت آن دارد. کباب پز های ساخته شده از ورق استنلس استیل 304 به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن و دارا بودن خاصیت ضد خوردگی دارای سطح یک دست و بدون منافذ میکروسکوپی می باشند که باعث می شود لکه های چربی و دوده به راحتی از روی کباب پز پاک شود و آثاری از آلودگی روی کباب پز نماند. حال اگر بخواهیم برای یک آشپزخانه صنعتی کباب پز تهیه کنیم چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

کباب پز صنعتی در آشپزخانه های صنعتی در چند مدل وجود دارد کباب پز صنعتی ذغالی ، کباب پز صنعتی گازی و کباب پز صنعتی اتوماتیک یا ریلی. کباب پز صنعتی ذغالی معمولا در رستوران های با منوی سنتی کاربرد دارد وکاربرد عام ندارد ولی کباب پز های گازی به صورت برنر های با رویه چدن می باشد که تقریبا در تمامی رستوران ها کاربرد دارد . در زیر نمونه ای از کباب پز گازی استیل را مشاهده می کنید.

کباب پز گازی استیل

کباب پز صنعتی

در آشپزخانه های صنعتی دیگر نمی توان ریسک کرد و اقدام به خرید هر گونه تجهیزاتی نمود زیرا بی کیفیت بودن تجهیزات منجر به ارائه یک غذای بی کیفیت و در نتیجه بد نام شدن یک رستوران یا تالار و ….گردد که خسارات جبران ناپذیری را برای سرمایه گذار به بار می آورد.

کباب پز صنعتی که در آشپزخانه های صنعتی استفاده می گردد حتما باید دارای استاندارد باشد و کیفیت پختی را به طور یکنواخت ارائه دهد زیرا در آشپزخانه صنعتی حجم پخت بالا بوده و نمی توان به تبحر سر آشپز رستوران کفایت نمود چون همیشه احتمال بروز خطای انسانی وجود دارد از طرفی بحث بهداشت یک اولویت مهم در آشپزخانه های صنعتی می باشد و تنها محصولاتی مورد تایید نهاد های نظارتی بهداشت هستند که دارای استاندارد باشند یعنی حتما باید کباب پز مورد استفاده در آشپز خانه های صنعتی استنلس استیل 304 ضد زنگ باشد تا با استفاده دائمی باعث وارد شدن زنگ آب و آلودگی به غذای در حال طبخ نگردد.

با جمع بندی کلی این مقاله به این نتیجه می رسیم که همه این عوامل دست در دست هم می دهند تا کیفیت غذای یک آشپزخانه بهتر از نمونه های دیگر گردد.البته نمونه ی دیگری از کباب پز های صنعتی وجود دارند که در سازمان های با طبخ غذای بالا مانند ارگان های نظامی، دانشگاه ها و…. کاربرد دارند که بصورت کاملا اتوماتیک می باشند این کباب پز ها به نام کباب پز های ریلی شناخته می شوند که در مقاله ای جدا مفصلا راجبه کارکرد و کیفیت آن صحبت خواهیم نمود.

گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه یکی از اولین تولید کنندگان کباب پز صنعتی دارای نشان استاندارد ملی ساخت می باشد که با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های  CNC  و برش اقدام به ساخت انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی از جمله کباب پز صنعتی نموده است.

در بخش بدنه به دلیل جلوگیری از اتلاف انرژی از بدنه دوجداره که جنس بدنه خارجی از استنلس استیل خش دار 304 به ضخامت 1 میلیمتر و جنس بدنه داخلی از ورق لعاب کاری شده با ضخامت 1 میلیمتر که در صورت درخواست مشتری می توان از استنلس استیل نیز استفاده کرد.

پایه ها را با پروفیل های 25*25 مجهز به ته پایه سخت قابل تنظیم درست کرده ایم تا از لحاظ استقامت کباب پز سنتی مقاومی ارائه گردد، در قسمت زیرین مشعل ها از یک سینی آب از جنس استنلس استیل 304 خش دار عمیق جهت جلوگیری از ریختن روغن کباب به قسمت زیرین کباب پز صنعتی استیل قرار داده ایم.

کباب پز استیل

شیر گاز قرار داده شده بر روی کباب پز سنتی 1/2 اینچ از برندهای معتبر داخلی دارای استاندارد ملی می باشد که تا فشار 5 بار را تحمل می کنند و شمعک کباب پز صنعتی استیل تجهیز گستر از کشور ایتالیا به همراه ژیگلورهای برنجی به طول 1/5 سانتی متر و اتصالات برنجی وارد می شود.

تمامی لوله ها از نوع مانیسمان بدون درز به قطر یک اینچ می باشند و در قسمت رویه کار ( محل قرار گیری سیخ کباب ) از یکی لوله چهار پهلو از جنس فولاد با قابلیت تنظیم طول و ارتفاع کباب از شعله وجود دارد. تمامی مشعل ها از استنلس استیل و ناودانی ها از چدن با طرح خاص متناسب با مشعل ها می باشند.

این کباب پز صنعتی استیل که هم اکنون نحوه ساخت آن خدمت شما ارائه شد در دو سایز استاندارد یک و یک و نیم متری تولید می گردد ولی در صورت درخواست مشتری امکان ساخت در ابعاد مختلف نیز وجود دارد.

چه زمانی به کباب پز صنعتی گازی نیاز داریم؟

مکان هایی با ظرفیت بالا همچون هتل ها ، آشپزخانه های صنعتی اداره جات ، بیمارستان ها و … نیز حتما باید در کنار کباب پز ریلی از کباب پز صنعتی گازی استفاده کرد زیرا در صورت قطع برق یا گاز جهت جلوگیری از بی نظمی به ناچار باید کباب پز صنعتی گازی وجود داشته باشد.

کباب پز سنتی چه زمانی جوابگو خواهد بود؟

از کباب پز سنتی در رستوران ها، تالار ها و محل هایی با ظرفیت متوسط استفاده می شود

نحوه عملکرد کباب پز سنتی

از لحاظ عملکرد کباب پز سنتی باید عرض شود  کباب پز صنعتی استیل از محلی برای قرار دادن سیخ ها تشکیل شده که از قسمت زیرین توسط برنرهای خطی حرارت به چدن خورده و این چدن داغ شده باعث سرخ شدن کباب های سیخ شده می گردد.

هر کدام از تولید کنندگان اقدام به ارائه طرح مختص خود در هنگام تولید کباب پز صنعتی گازی می نمایند و هر یک نیز دلایلی برای طرح خود دارند.

مشخصات فنی کباب پز سنتی یک متری

 1. جنس بدنه خارجی کباب پز سنتی یک متری تماما از ورق استنلس استیل ۳۰۴ خش دار ایتالیا با ضخامت ۱-۲ میلمیتر و جوشکاری تماما با روش تیگ ( TIG ) از نوع آرگون می باشد.
 2. جنس بدنه داخلی از ورق لعاب کاری شده به ضخامت یک میلیمتر
 3. دارای بدنه دو جداره
 4. جنس پایه ها کباب پز از پروفیل استنلس استیل 304 خش دار ایتالیا با شخامت 1-2 میلیمتر و جوشکاری تماما با روش تیگ ( TIG) از نوع گاز آرگون می باشد.
 5. دارای سینی آب از جنس استنلس استیل 304 خش دار ایتالیا به ضخامت 1-2 میلیمتر با عمق 5 سانتیمتر در ابعاد کباب پز صنعتی
 6. مجهز به دو عدد شیر گاز 1.2 اینچی با برند ایرانی دارای استاندارد ملی با قابلیت مقاومت در برابر فشار 5بار
 7. شمعک دستگاه از نوع مرغوب و با کیفیت ساخت ایتالیا به همراه ژیگلورهای برنجی به طول 1/5 سانتیمتری و اتصالات برنجی
 8. لوله ها از نوع مانیسمان بدون درز به قطر یک اینچ
 9. رویه کار ( محل قرار گیری سیخ کباب ) دارای 4 پهلو 16*16 میلیمتر توپر از جنس فولاد با قابلیت تنظیم طول و ارتفاع کباب از شعله
 10. مشعل ها از جنس استنلس استیل به قطر 5 سانتیمتر و طول 50 سانتیمتر و ناودانیها متناسب با همین ابعاد
 11. ناودانی ها از جنس چدن می باشد.
 12. دارای ۴ پایه قابل ریگلاژ از جنس پلاستیک سخت
 13. ابعاد خارجی کباب پز سنتی یک متری : 100 طول * 65 عرض * 100 ارتفاع ( ابعاد به سانتیمتر )
 14. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 15. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 16. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

مشخصات فنی کباب پز صنعتی استیل 1/5 متری

کباب پز ایستاده استیل

 1. جنس بدنه خارجی کباب پز صنعتی استیل یک و نیم متری تماما از ورق استنلس استیل ۳۰۴ خش دار ایتالیا با ضخامت ۱-۲ میلمیتر و جوشکاری تماما با روش تیگ ( TIG ) از نوع آرگون می باشد.
 2. جنس بدنه داخلی از ورق لعاب کاری شده به ضخامت یک میلیمتر
 3. دارای بدنه دو جداره
 4. جنس پایه ها کباب پز از پروفیل استنلس استیل 304 خش دار ایتالیا با شخامت 1-2 میلیمتر و جوشکاری تماما با روش تیگ ( TIG) از نوع گاز آرگون می باشد.
 5. دارای سینی آب از جنس استنلس استیل 304 خش دار ایتالیا به ضخامت 1-2 میلیمتر با عمق 5 سانتیمتر در ابعاد کباب پز صنعتی
 6. مجهز به سه عدد شیر گاز 1.2 اینچی با برند ایرانی دارای استاندارد ملی با قابلیت مقاومت در برابر فشار 5بار
 7. شمعک دستگاه از نوع مرغوب و با کیفیت ساخت ایتالیا به همراه ژیگلورهای برنجی به طول 1/5 سانتیمتری و اتصالات برنجی
 8. لوله ها از نوع مانیسمان بدون درز به قطر یک اینچ
 9. رویه کار ( محل قرار گیری سیخ کباب ) دارای 4 پهلو 16*16 میلیمتر توپر از جنس فولاد با قابلیت تنظیم طول و ارتفاع کباب از شعله
 10. مشعل ها از جنس استنلس استیل به قطر 5 سانتیمتر و طول 50 سانتیمتر و ناودانیها متناسب با همین ابعاد
 11. ناودانی ها از جنس چدن می باشد.
 12. دارای ۴ پایه قابل ریگلاژ از جنس پلاستیک سخت
 13. ابعاد خارجی کباب پز سنتی یک متری : 150 طول * 65 عرض * 100 ارتفاع ( ابعاد به سانتیمتر )
 14. دارای گواهی استاندارد و نشان ملی استاندارد ایران
 15. طراحی و ساخت با پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تجهیزات آشپزخانه صنعتی
 16. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

کباب پز سنتی گازی با پایه استیل

مشخصات فنی :

 1. کباب پز سنتی گازی 150 با پایه استیل(Gas Barbecue) تولید شده در شرکت تجهیز گستر خاورمیانه مورد استفاده در رستورانها و آشپزخانه های صنعتی میباشد.
 2. بدنه کباب پز سنتی گازی از جنس ورق استنلس استیل AISI304 روکش دار خش دار میباشد.
 3. ناودانی های کباب پز گازی از جنس چدن ریختگی چند ضلعی که بر روی برنر قرار میگیرند و از حرارت مستقیم شعله جلوگیری مینماید.
 4. شیرهای گازی در کباب پز سنتی صنعتی تولید شده در شرکت تجهیز گستر خاورمیانه از نوع ضربه ای 3/8  اینچ میباشد.
 5. فشارگاز ورودی مورد نیاز برای کباب پز (PSI) ¼ میباشد.
 6. تمامی کباب پز های گازی سنتی دارای پایه از جنس پروفیل استنلس استیل 304 قابل رگلاژ میباشد.
 7. کباب پز با پایه استیل دارای سینی چربی گیر از جنس استنلس استیل 304 میباشد.
 8. در کباب پز شرکت تجهیز گستر خاورمیانه تمامی برنرها از نوع استیل میباشد.
 9. کباب پز سنتی گازی تولید شده در شرکت تجهیز گستر خاورمیانه با طراحی و ساخت بوسیله پیشرفته ترین و به روز ترین ماشین آلات تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی قابل ارائه خواهد بود.
 10. تمامی محصولات ارائه شده دارای گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
 11. کشور سازنده ایران
 12. ابعاد کباب پز سنتی  برابر ارتفاع 90 سانتیمتر  × عرض 60 سانتیمتر × طول 150 سانتیمتر میباشد

قیمت کباب پز گازی استیل

قیمت کباب پز صنعتی

به دلیل به روز بودن قیمت متریال نمی توان قیمت کباب پز گازی استیل را به صورت مقطوع اعلام نمود ولی می شود موارد تاثیر گذار در تعیین قیمت کباب پز گازی استیل را برای متقاضیان کباب پز شرح داد تا در هنگام خرید کباب پز سنتی مورد نظر مدنظر قرار دهند.

همانطور که در بالا در مورد نحوه ساخت و متریال کباب پز گاز استیل توضیح داده شد متریال اصلی این وسیله استیل می باشد، استیل از گریدهای مختلفی درست شده و هرکدام دارای قیمت های متفاوتی هستند و بسته به استفاده از ورق های مختلف استیل قیمت کباب پز گازی استیل متفاوت می شود، کباب پز گازی استیل تجهیز گستر همانطور که عرض شد از استنلس استیل 304 خش دار ایتالیایی درست شده و شما می توانید با تحقیق در این مورد استیل به کیفیت دستگاه پی ببرید. از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت کباب پز استیل گازی باید به شیرها و چدن به کار برده شده اشاره کرد.

البته این مسائل جدای ابعاد و متراژ کباب پز سنتی هستند که تاثیر گذار بر قیمت می باشند و دلیل تفاوت کباب پز صنعتی در ابعاد یکسان بین تولیدکنندگان مختلف می باشند.

گروه صنعتی تجهیز گستر با گردآوری متخصصان دانشگاهی و با تجربه در این زمینه سعی در ارائه کباب پز گازی استیل کاملا بهینه و کارآ نموده است، از لحاظ کیفیت تضمین دوساله جهت کسب اعتماد شما را ارائه می دهیم و شما می توانید در هنگام خرید با بررسی مشخصات کباب پز و سابقه شرکت سعی در انتخاب بهترین محصول نمایید.

جهت کسب مشورت و استعلام قیمت کباب پز گازی استیل ابتدا بهتر است با مشاوران خبره در این زمینه تماس حاصل فرمایید ، مشاوران گروه صنعتی تجهیز گستر به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند و کافی است با برقراری ارتباط و ارائه مشخصات محصول مورد نیاز تمامی موارد مورد نیاز را کسب نمایید.

✔✔ محصولات پیشنهادی :

لیست قیمت ماشین ظرفشویی صنعتی

بویلر آب جوش

کباب پز ریلی

هود صنعتی

سینک صنعتی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
  1. با سلام
   لیست قیمت انواع کباب پز اعم از سنتی و ریلی به ایمیلتان ارسال گردید
   همچنین میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ۰۲۱۴۴۳۷۴۲۸۳
   تماس بگیرید

 1. سلام و با ارزوي موفقيت براي شما لطفا ليست قيمت انواع كباب پز و گريل رو برام ارسال كنيد سپاس از شما

  1. جناب کاشانی برای دریافت لیست قیمت باید درخواست کتبی خود را از طریق تلگرام یا واتساپ بفرستید

 2. باسلام کباب پز به طول 55 یا 60 سانت چدنها بدون فاصله و یک نرده استیل برای گریل . لطفا قیمت را اعلام فرمایید . با تشکر

 3. سلام وقت بخیر لطف میکنید راهنمایی بفرمایید برای تعداد همزمان ۳۰عدد سیخ کباب کوبیده منقل از نظر طولی چند سانتی باید باشِ؟؟؟

 4. با سلام نياز به يك دستگاه منقل كباب پز گازي صنعتي ترجيحاً مجهز به پيلوت.
  سايز مورد نياز با دهنه ٥٠ سانت و طول ١/٥٠ متر ميباشد.
  لطفاً قيمت اعلام بفرماييد
  تلفن تماس 09121168936

  1. سلام . قیمت اجاق کباب پز گازی مجهز به برنر خطی استنلس استیل و چدن نشکن، بدنه تماما از استنلس استیل 304 خش دار کره ای، مجهز به شیرآلات استاندارد با این ابعاد در تاریخ 13 آبان سال 1400 معادل بدون پایه 80.000.000 ریال و با پایه 90.000.000 ریال می باشد.

  1. سلام
   سینی آب در کباب پز گازی هم باعث می شود کباب خشک نشود و هم از ریختن چربی کباب بر روی زمین جلوگیری کرده و باعث راحت تر شدن نظافت رستوران می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.