تجهیزات فست فود | راه اندازی فست فود | لوازم فست فود

 

آیا تاکنون این سوال برایتان پیش آمده که  تجهیزات فست فود چه وسایلی هستند؟ 

یا برای راه اندازی فست فود چه کاری باید انجام داد؟

لوازم فست فود چه چیزهایی هستند؟

خرید تجهیزات فست فود به چه صورت میباشد؟

قیمت تجهیزات فست فود چقدر میباشد؟

در این مقاله قصد داریم تا حدی به این سوالات پاسخ دهیم و برخی از این تجهیزات را معرفی نماییم  

 

همچنین شما میتوانید جهت مشاهده اطلاعات دقیقتر محصولات بر روی نام آنها کلیک کنید

 

سینک ظرف شویی

همانطور که می دانید وظیفه سینک ظرف شویی در رستوران یا فست فود محل شستشو مواد اولیه می باشد. سینک ها در مدل های مختلف و ابعاد مختلف ساخته می شوند در اینجا به تشریح انواع مدل های سینک می پردازیم. از نظر تعداد لگن

 • سینک ظرف شویی تک لگن
 • سینک ظرف شویی دو لگن
 • سینک ظرف شویی سه لگن

  از نظر ابعاد و اندازه

 • سینک ظرف شویی ۵۰ سانت
 • سینک ظرف شویی ۸۰ سانت
 • سینک ظرف شویی ۱۰۰ سانت
 • سینک ظرف شویی ۱۲۰ سانت
 • سینک ظرف شویی ۱۵۰  سانت
 • سینک ظرف شویی ۱۹۰ سانت

  از نظر نوع رویه  

 • رویه جوشی
 • رویه پرسی

  هر مجموعه ای اعم از فست فود یا رستوران در مرحله راه اندازی  خود نیاز متفاوتی دارد. شما با توجه به ابعاد و فضای در اختیار خود و همچنین بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید اقدام به خرید سینک ظرف شویی مورد نظر می نمایید.  

 

آبچکان

معمولا همه افراد با آبچکان ها آشنا هستند، به طوری که در هر خانه ای بالای هر سینک ظرف شویی یک آبچکان وجود دارد. آبچکان ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند:  

 • آبچکان دیواری
 • آبچکان ایستاده

البته مدل دیواری نیز به دو دسته با درب و بدون درب تقسیم می شود.  

 

یخچال

یخچال ها یکی از کلیدی ترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی اعم از فست فود و رستوران می باشند. حتما شما با کاربرد

یخچال­ها آشنا هستید. اصولا یخچالها وظیفه نگهداری مواد غذایی را در دمای دو تا پنج درجه  بر عهده دارند. وگاها از یخچال­ها به عنوان دیس پلی نیز استفاده می شود تا مواد غذایی را که به دمای پایین برای نگهداری نیاز دارند را نشان بدهند. یخچال­ها در مدل های زیر در فست فود ها و رستوران ها وجود دارند:

 • یخچال ایستاده
 • یخچال تاپینگ
 • یخچال رو میز کار
 • یخچال دیس پلی – شو کیس

  یخچال های ایستاده در مدل های متفاوتی مثل موتور بالا یا موتور پایین و با ابعدا مختلف وجود دارند. به طور مثال ۸۰ سانت، ۱۵۰ سانت یا ۲۰۰ سانت که هر کدام می تواند درب های متفاوتی وجود داشته باشد. ولی به صورت عرف به دو درب، چهار درب و شش درب تقسیم می شوند. البته ممکن است یخچال ایستاده ۸۰ سانت با دو یا یک درب عرضه شود. البته ممکن است یخچال­ها تمام استیل باشند یا درب شیشه ای داشته باشند. تاپینگ­ها نیز ابعاد متفاوتی دارند که معمولا در ابعاد زیر ساخته می شوند:  

 • تاپینک زیر یخچال ۱۹۰ سانت
 • تاپینگ زیر یخچال ۱۵۰ سانت
 • تاپینگ زیر یخچال ۱۲۰ سانت
 • تاپینگ زیر یخچال ۱۰۰ سانت

البته تاپینگ ها جزء تجهیزات خط پیتزا و برگر ساندویچ  می باشند. با توجه به این که ما در بحث انواع یخچال­ها بودیم به صورت گذرا به این مورد نیز اشاره نمودیم.   یخچال های ویترینی برای نمایش دادن محصولات از جمله کیک و و نوشیدنی های مختلف استفاده می شود.

 

فریزر

فریزر ها یکی دیگر از از کلیدی ترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی اعم از فست فود و رستوران می باشند. حتما شما با کاربرد فریزرها آشنا هستید. اصولا فریزرها  وظیفه نگهداری به مدت طولانی مواد غذایی را در دمای منفی ده  تا هیجده درجه  بر عهده دارند. فریزرها در مدل های زیر در فست فود ها و رستوران ها وجود دارند:  

 • فریزر ایستاده
 • فریزر تاپینگ
 • فریزر رو میز کار

  فریزرهای ایستاده در مدل های متفاوتی مثل موتور بالا یا موتور پایین و با ابعدا مختلف وجود دارند. به طور مثال ۸۰ سانت، ۱۵۰ سانت یا ۲۰۰ سانت که هر کدام می تواند درب های متفاوتی وجود داشته باشد. ولی به صورت عرف به دو درب، چهار درب و شش درب تقسیم می شوند. البته ممکن است فریزر ایستاده ۸۰ سانت با دو یا یک درب عرضه شود. البته ممکن است فریزر تمام استیل باشند یا درب شیشه ای داشته باشند.  

 

میز کار: تمامی فعالیت های آماده سازی روی میزهای کار صورت می گیرد و همچنیین میزهای کار وسیله مناسبی برای نگهداری تجهیزات رو میزی می باشند. از آنجا که محیط آشپزخانه یک محیط مرطوب و بهداشتی می باشد، شما می بایست از میزهای مناسب این محیط که همان میزهای استیل می باشد استفاده نمایید. میزهای کار استیل در آشپزخانه های صنعتی فست فود و رستوران در ابعاد مختلفی بنا به کارایی و نیاز ساخته می شوند. این ابعاد ممکن است در طول، عرض و ارتفاع تفاوت را ایجاد نماید. البته گاها از میز کارهای استیل درب دار نیز استفاده می گردد که باعث بالا رفتن هزینه تجهیز آشپزخانه می گردد.

انواع میز کار جهت کاربردهای مختلف:

میز کار برنج پاک کنی

میز کار جمع آوری زباله

میز کار استیل    

 

کابینت استیل

کابینت ها باعث مرتب شدن و سازمان یافته تر شدن آشپزخانه های فست فود یا رستوران می گردند. کابینت ها معمولا از مدل دیواری بوده که برخی در پایین و برخی دیگر بالای دیوار ها نصب می گردند. کابینت های مورد استفاده در فست فود یا رستوران باید از جنس استیل باشد تا بتوان به سادگی آن را شست و از آن استفاده نمود. البته برخی از کابینت ها درب دار و برخی دیگر فاقد درب استیل می باشند.  

 

ماشین ظرف شویی

ماشین های ظرف شویی بیشتر برای رستوران ها و مکان هایی که شستشوی ظروف بالایی دارند استفاده می گردد. قطعا شما ماشین های ظرف شویی را در منازل دیده اید. ولی ماشین های ظرف شویی مورد استفاده در رستوران ها هم به صورت صنعتی ساخته شده اند و هم ظرفیت بسیار بالایی دارند. اصولا ماشین های ظرف شویی را بر اساس ظرفیت تقسیم بندی می نمایند. و با تغییر ظرفیت شکل ظاهری آنها نیز تغییر پیدا می کند. این ظرفیت ها معمولا ۵۴۰، ۱۲۰۰ یا ۲۰۰۰ بشقابی هستند.  

 

هود صنعتی

یکی از معضلات آشپزخانه های صنعتی بحث آلودگی محیط ناشی از دود و ذرات معلق ناشی از پخت غذا است و این موضوع باعث پیدایش هود صنعتی گردیده تا از طریق آن این حجم دود را از محیط برای بهتر شدن و تمیز شدن خارج کند.

یکی از تجهیزات مهم مورد استفاده در رستوران ها و فست فودها هود های صنعتی می باشد.  گروه صنعتی تجهیز گستر به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات استنلس استیل آشپزخانه صنعتی اقدام به تولید هود صنعتی کرده است.

انواع هود های صنعتی
 1. هود صنعتی دیواری
 2. هود صنعتی مرکزی
 3. هود صنعتی مکعبی

 هودهای صنعتی از نظر کاربرد در دو مدل میباشد :  

 • هود خشک
 • هود چربی

  اصولا هودهای خشک برای پخت هایی استفاده می شود که در آن روغن نقشی بازی نمی­کند. البته هودها در اشکال هندسی متفاوتی ساخته می شوند که جایی برای بحث در این مطلب ندارند. اما اگر بخواهیم در مورد هود های چربی گیر دار یا هودهای فیلتر دار صحبت کنیم ، می توانیم بگوییم که هودهای چربی گیر دار مجهز به فیلتر جذب روغن هستند. اصولا این فیلتر ها به صورت مکانیکی عمل کرده و.باعث تسویه هوای روغن دار شده تا بخارات روغن از هود نگذرد و به کانال تخلیه هوا و سانتریفیوژ برسد. که در این صورت باعث بسته شدن راه هوایی و کاهش قدرت سانتریفیوژ می گردد.  

 

هود صنعتی بر عکس آنچیزی که در هود خانگی مطرح است عملکرد متفاوتی دارد، هودی که در آشپزخانه های منازل مورد استفاده قرار می گیرد وظیفه مکش و جمع آوری گرما و بوی ناشی از غذا را داشته که از طریق یک کانال آن را به فضای بیرونی منزل انتقال می دهد ولی در محیط آشپزخانه صنعتی این وسیله یعنی همان هود صنعتی همانند هود خانگی عمل نمی کند و وظیفه مکش بر عهده سیستم مکنده یا همان فن و سانتریفیوژ که از طریق تعدادی کانال به هود صنعتی متصل شده اند، می باشد.   کاربرد هود صنعتی هود صنعتی در محیط آشپزخانه صنعتی وظیفه چاله و یا به اصلاح تله گرما ، دود و ذرات ناشی از پخت را دارد که با به دام انداختن این گرما و آلودگی وظیفه تخلیه محیط آشپزخانه صنعتی را تسریع می نمایند. کثیفی و آلودگی کلی آشپزخانه صنعتی به دلیل وجود روغن و دود در فضا که ناشی از پخت و پز است امری بی بدیل می باشد که با نصب هود صنعتی تا حدودی زیادی از این امر جلوگیری می گردد.  

 

فر مایکروفر

ماکروویو که امروزه با نام مایکروفر نیز شناخته می شود یکی از وسایل پرطرفدار دنیای مدرن می باشد زیرا در دنیای صنعتی امروز که زمان بیشترین اهمیت را برای انسان ها دارد این وسیله زمان پخت و آماده سازی غذا را به کمترین زمان ممکن کاهش می دهد و بعلاوه کمترین آسیب را به بافت مواد غذایی وارد می کند. همین امر باعث شده ساخت مایکروفر هر روز در حال پیشرفت باشد و هر روز شاهد تولید مایکروویو های جدید با ظاهر زیباتر و کوچک تر باشیم  

 

 

سردخانه

سردخانه صنعتی یکی از تجهیزات مورد نیاز در بخش نگهداری غذایی و … می باشد که با مقایسه قیمت  صرفه جویی که ایجاد می کند استفاده از این محصول بسیار به صرفه تر از عدم استفاده آن است. در دنیای امروز که مسئله ی استفاده بهینه از منابع طبیعی به صورت ویژه ای مورد بحث است و از طرفی با افزایش جمعیت شاهد افزایش سرانه مصرف مواد غذایی هستیم، استفاده از انبارهای سرد ( سردخانه های صنعتی ) اهمیت بیشتری پیدا می کند. براساس آمار در کشور ما سالانه حدود ۳۰ درصد از محصولات کشاورزی ضایعات می شود که دلیل اصلی آن عدم دسترسی کشاورزان به سردخانه های صنعتی استاندارد می باشد و از طرفی در صنایع تبدیلی نیز نگهداری مواد اولیه نیازمند محلی مناسب با شرایط کنترل شده می باشد که سردخانه های صنعتی این شرایط را برای شما ایجاد می کنند. انواع سردخانه صنعتی

 1. سردخانه صنعتی بالای صفر
 2. سردخانه صنعتی زیر صفر

که هرکدام از این تجهیزات خود به زیر مجموعه های وسیع تری تبدیل می شوند که برای نمونه می توان انواع سردخانه صنعتی بالای صفر را به صورت زیر توضیح داد.

 •  بالای صفر میوه ، سبزیجات و صیفیجات
 •  بالای صفر لبنیات تازه ( شیر و دوغ و … )
 •  بالای صفر گوشت تازه
 •  بالای صفر مواد غذایی خشک

و همچنین سردخانه صنعتی زیر صفر یا همان فریزر نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از :

 • زیر صفر مواد غذایی منجمد ( گوشت و مواد پروتئینی )
 • زیر صفر میوه ، سبزی و صیفیجات منجمد
 • زیر صفر بیمارستانی ( سردخانه جسد ، سردخانه نگهداری خون و ضایعات عفونی  )
 • زیر صفر دارویی و شیمیایی ( سردخانه دارو و سردخانه مواد قابل تبخیر و تصعید شیمیایی 

 

فر پیتزا

فر ریلی پیتزا بعد از فر صندوقی راه به فست فود ها پیدا کرد و عمدتا دلیل افزایش سرعت پخت پیتزا بود که باعث شد تا طراحان تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فکر طراحی و تولید فر پیتزا ریلی بیافتند، در واقع در فر ریلی پیتزا افزایش پخت پیتزا را تا چندین برابر نسبت به فر صندوقی و دیگر فرهای پیتزا افزایش داده است. برای هر پیتزا فروشی چه زنجیره ایی و چه مستقل بدون شک فر پیتزا از مهمترین تجهیزات خط پخت پیتزا است و به همین دلیل در انتخاب فر پیتزا باید دقت بیشتری نمایید. فر پیتزا در چند مدل در بین تجهیزات آشپزخانه صنعتی تولید و به بازار عرضه می شود که هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، انواع فر پیتزا عبارتند از :

 1. فر پیتزا تنوری یا همان فر پیتزا گردان
 2. فر پیتزا صندوقی یا همان فر صندوقی که به فر پیتزا ایتالیایی معروف است.
 3. فر پتیزا ریلی یا همان فر پیتزا آمریکایی
 4. فر پیتزا ترکیبی یا همان فر پیتزا کامبی

انواع فر پیتزا را همانطور که ملاحظه می کنید به مرور زمان باعث افزایش سرعت پخت پیتزا گردیده است و این مهم باید حتما کیفیت پخت پیتزا را در نظر بگیرد هرچند که با توجه به تمامی عوامل به نسبت افزایش سرعت باعث کاهش کیفیت می گردد. از فر ریلی پیتزا برای رستوران ، فست فود ، هتل فوت کرت هایی استفاده می شود که ظرفیت پخت پیتزا متوسط رو به بالا را دارند  

 

خمیر پهن کن

در حال حاضر پیتزا یکی از غذاهای بسیار محبوب در سراسر دنیا می باشد و طبیعتا تجهیزات فست فود به صورت روزانه در حال پیشرفت هستند، یکی از تجهیزات فست فود که پخت پیتزا را بسیار آسان نموده است خمیر پهن کن پیتزا ( Pizza Dough Roller Sheeter Machine  ) می باشد. عملیات آماده سازی پیتزا توسط خمیر پهن کن پیتزا بسیار سریع تر و البته دقیق تر شده است.

خمیر پهن کن پیتزا از جمله اختراعات سازندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی ایتالیایی است که در حال حاضر به دلیل جامعیت پیتزا اکثرا سازندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی اقدام به تولید خمیر پهن کن صنعتی می نمایند.

خمیر پهن کن پیتزا همانطور که از اسم آن مشخص است برای پهن کردن خمیر یا چانه گرفته شده پیتزا مورد استفاده قرار می گیرد و این عملیات ضمن افزایش سرعت باعث می گردد تا وزن و اندازه تمامی پیتزاها یکسان باشد و در ضمن میزان ضخامت خمیر نیز یکسان می گردد که باعث یکنواختی پخت فر صندوقی پیتزا گردیده و این مسئله کمک شایانی به کیفیت پیتزا می نماید و دید مثبت مشتریان را به همراه خواهد داشت.

خمیر پهن کن پیتزا یا همان خمیر پهن کن صنعتی از دو غلطک بهره می برد که هرکدام وظیفه ی جداگانه ایی را بر عهده دارند.  

 

اگزاست فن

شاید کلمه اگزاست فن در ابتدا کمی برای شنونده نا آشنا باشد ولی با کمی جستجو به ماهیت اگزاست فن تهویه و جامعیت آن  پی ببرد، باتوجه به اهمیت تهویه مطبوع و نیاز روزافزون بشر به این علم وهمچنین پیشرفتهای فراوانی که در این زمینه صورت گرفته است بر آن شدیم تا کارگروهی در راستای رفع نیاز جامعه گرد آوریم و اقدام به تولید انواع سیستم تهویه مطبوع و اگزاست فن ها نماییم.اگزاست  فن در واقع دستگاهی است که عمل مکش و دمش هوای محیطی را انجام می دهد و جزء اصلی ترین تجهیزات تهویه مطبوع به حساب می آید.  

 

دمکن برنج

یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که برای دم کردن برنج شسته شده مورد استفاده قرار می گیرد، دمکن برنج ایستاده است که توسط گروه صنعتی تجهیز گستر تولید می گردد. نحوه استفاده از دمکن برنج به این صورت است که بعد از آبکش کردن برنج توسط دیگ های پخت صنعتی،  برنج را به همراه دیگ داخل دمکن برنج صنعتی قرار داده و به مدت زمان ۱۰ الی ۲۰ دقیقه منتظر می مانیم تا کاملا برنج آماده سرو گردد. کاربردهای فر دمکن برنج دمکن برنج وسیله و ابزاری کاربردی برای رستوران ها ، کترینگ ها ، هتل ها ومجتمع های پذیرایی می باشد که امکان استفاده بهتری از انرژی و زمان را به اپراتور می دهد. رستوران داران و صاحبان مشاغل مرتبط با پخت برنج میتوانند از دمکن برنج برای پختن برنج های روزانه خود استفاده کنند و ازصرفه جویی زمانی و انرژی آن بیشترین بهره را ببرند. دمکن برنج با انرژی که از سوخت گاز به دست می آورد و با کمک یک مشعل خطی استیل به طول ۵۰ سانتی متر حرارت را به طور یکسان به تمام محیط داخلی منتقل میکند و انواع برنج های ایرانی و خارجی را به بهترین و بهینه ترین حالت ممکن پخت مینماید  

 

یخچال زیر گریلی

یخچال زیر گریلی و فریزر زیر گریلی جهت تجهیز یک فست فود و بهینه استفاده کردن از فضا و امکانات طراحی و ساخته شده است و همانطور که از نام آن مشخص است به عنوان یک یخچال زیر گریلی و فریزر زیر گریلی مورد استفاده قرار می گیرد.

در محیط فست فود به دلیل فضای کم بیشتر از اجاق و گریل صنعتی رومیزی استفاده می شود که دارای ارتفاع ۳۵ سانتیمتر می باشند و برای استاندارد کردن ارتفاع این اجاق های صنعتی باید از یک چهار پایه استفاده نمود که به نوعی فضای زیر گریل یک فضای غیر قابل استفاده محسوب می گردد 

به همین منظور تولید کنندگان تجهیزات فست فود به منظور استفاده از فضاهای مورد اشاره اقدام به طراحی یخچال زیر گریلی و فریزر زیر گریلی نموده اند تا از این فضا به صورت کاملا بهینه استفاده نمایند.

یخچال زیر گریل و فریزر زیر گریل بسته به طراحی محیط فست فود هر کدام جداگانه طراحی و ساخته می شود که معمولا دارای ارتفاعی ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتری از کف زمین هستند و درب یخچال زیر گریلی و فریزر زیر گریلی در طرح های مختلف ساخته می شود که بسته به استراتژی سازنده یخچال و فریزر زیر گریل می باشد

و ممکن است از درب کشویی یا لولایی برای ساخت یخچال زیر گریل و فریزر زیر گریل استفاده شود. گروه صنعتی تجهیز گستر نیز در راستای تکمیل تجهیزات فست فود اقدام به طراحی و ساخت یخچال زیر گریلی و فریزر زیر گریلی در دو سایز ۱۵۰ و ۱۸۰ که استاندارد جهانی هستند، نموده است  

 

فر پیتزا صندوقی

از جمله اقلام ضروری برای یک فست فود و رستوران ایتالیایی فر صندوقی پیتزا یا همان فر پیتزا صندوقی است که آشپز بدون خرید فر صندوقی پیتزا امکان پخت انواع پیتزا و ساندویچ را نخواهد داشت.

اجزای فر پیتزا صندوقی فر پیتزا صندوقی از یک محفظه پخت تشکیل شده است با توان بالای حرارتی که در قسمت زیرین فر صندوقی از شعله های برنر خطی جهت ایجاد گرمای داخل محفظه فر صندوقی استفاده می شود و البته این گرما به صورت غیر مستقیم و همه جانبه به پیتزا می خورد که همین مسئله باعث افزایش کیفیت پخت پیتزا در داخل فر صندوقی می گردد.

مدل های فر پیتزا صندوقی

 1. فر پیتزا صندوقی ۹ بشقاب
 2. فر پیتزا صندوقی ۱۸ بشقاب

 

سیخ شور

یکی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که جدیدا ابداع و تولید شده است  سیخ شور می باشد. سیخ شور اتوماتیک برای شستن سیخ های کباب و جوجه و … مورد استفاده قرار می گیرد

وظیفه  سیخ شور افزایش سرعت ، کیفیت . بهداشت و ایمنی در محیط آشپزخانه صنعتی است و نحوه عملکرد سیخ شور به گونه ایی است هر کاربری قابلیت کار با آن را دارد.

دستگاه سیخ شور صنعتی به شکل مکعبی ساخته شده و از قسمت بالایی سیخ شور تمام سیخ های مصرفی وارد میگردد و بعد از عملیات شستشو از قسمت زیرین سیخ شور سیخ های تمیز به داخل ترولی حمل سیخ ریخته می شود، کاربر با حمل ترولی حاوی سیخ چرخه را تکرار می کند.

از جمله مکان های مصرف کننده دستگاه سیخ شور می توان به رستوران ها ، هتل ها ، آشپزخانه های صنعتی اداره جات ، فود کرت ها و مکان هایی که کباب طبخ می کنند، اشاره کرد

 

 

ماهیتابه گردان

برای سرخ کردن بسیاری از اقلام آشپزخانه های صنعتی نیازمند نوعی دستگاه به نام ماهیتابه گردان یا همان تابه گردان هستیم که عملیات سرخ کردن سیب زمینی ، سوپ ها ، خورش ها ، خوراک ها و … را انجام بدهد.قیمت تابه گردان را در ادامه خدمت شما اعلام خواهیم نمود و در اینجا سعی در معرفی ماهیتابه گردان و نحوه استفاده تابه گردان خواهیم نمود.

 

تابه گردان چیست؟!

تابه گردان در واقع از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن است که برای سهولت آشپزی و رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی به آشپزخانه های صنعتی اضافه گردیده است.

گروه صنعتی تجهیز گستر با استفاده از تکنولوژی روز دنیا که ناشی از همکاری ۲۰ ساله با شرکت فاگور اسپانیا به دست آورده است اقدام به تولید تابه گردان صنعتی یا همان ماهیتابه گردان  نموده است.

 

کباب پز صنعتی

یکی از غذاهای ایرانی که نیازمند حرارت برای آماده شدن می باشد، کباب است. در واقع کباب در قدیم به وسیله منقل ها طبخ می شد ولی با گذر زمان و تولید کباب پز سنتی یا همان کباب پز صنعتی گازی کباب ها با این وسیله طبخ شد.

از لحاظ کیفیت کبابی که بر روی کباب پز سنتی درست می شود قابل مقایسه با ماشین آلات جدید همانند کباب پز ریلی نیست و به مراتب از لحاظ طعم و مزه بهتر از کبابی است که توسط کباب پز ریلی طبخ می گردد. کباب پز صنعتی گازی وسیله ایی کاملا ایرانی می باشد که توسط طراحان داخلی طراحی و تولید شده است،

البته در قسمت برنرها و شیرها از کشورهای پیشرفته در این زمینه استفاده شده ولی طراحی آن توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است

 

 

بویلر آب جوش

 

جهت مصارف صنعتی آب جوش معمولا از بویلر آب جوش استفاده می شود که در گذشته نه چندان دور از کتری های بزرگ و سپس سماورهای برقی و گازی و در زمان حال بویلر های تحت فشار آب جوش وظیفه جوشاندن آب را بر عهده دارند.

چرا باید از دستگاه بویلر آب جوش استفاده کنیم؟!

در واقع بویلر آبگرم به دلیل اینکه تحت فشار است و آب به صورت اتوماتیک وارد آن می شود و در صورت خروج آب بلافاصله این کسری آب تامین می شود بهترین گزینه برای مکان های پر تردد می باشد.

 

نکاتی چند در مورد خرید تجهیزات فست فود

یخچال ، یخچال و فریزر ، فر پیتزا ، اجاق گاز و غیره تجهیزات مهمی هستند رستوران و یا فست فود به کثرت استفاده میشود. بنابراین باید به کیفیت تجهیزات توجه زیادی داشته باشیم. در صورت بروز مشکل در این تجهیزات ، مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد. ما باید به نکات زیر توجه کنیم: 

۱ یک فروشنده صادقانه انتخاب کنید

یک فروشنده خوب می تواند کیفیت تجهیزات و لوازم را به دلیل قدرت عالی ، خدمات ملاحظه ، شهرت تجاری خوب ، سابقه طولانی در تجارت تضمین کند. برقراری رابطه مناسب برای عرضه و بازاریابی می تواند در رفع مشکلات توسط نفی در طی فرآیند استفاده کمک کند.

 

۲ یک مارک خوب ایجاد کنید

پس از انتخاب فروشنده ، قدم بعدی تعیین مارک تجهیزات و لوازم است. به طور کلی تجهیزات و لوازم مارک های خوب از کیفیت بالایی برخوردار هستند هرچند که بسیار گران هستند. علاوه بر این ، آنها خدمات پس از فروش را به خوبی انجام می دهند ، که می تواند به کاهش اضطراب اپراتورها کمک کند. مهندسان می توانند برای نگهداری پس از فروش به نقاط مختلف دنیا بروند. برخی از آیین می توانند خدمات نمایندگی های محلی خود را ارائه دهند.

 

۳ اطمینان حاصل کنید که از قیمت مناسب خرید اطمینان حاصل کنید

پولی که در خرید تجهیزات و لوازم فست فود مورد استفاده قرار می گیرد ، بخش بزرگی از سرمایه گذاری  فست فود را به خود اختصاص می دهد ، بنابراین باید مراقب باشیم. ما می توانیم پس از اطمینان از تجهیزات و لوازم خاص ، فروشنده ای را ارائه دهیم که بیشترین انواع را ارائه دهد تا بتوانیم تخفیف بخواهیم زیرا در یک مقیاس بزرگ برای پس انداز خریداری می کنیم.

 

۴ هنگام خرید پیشنهادات خود را از آشپز دریافت کنید

تجهیزات و تجهیزات آشپزخانه برای آشپزخانه استفاده می شود. برخی از آشپزها می خواهند با توجه به عادت و تجربه شخصی خود تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنند. اپراتورها می توانند وضعیت سرمایه را با توصیه آشپز برای خرید ترکیب کنند. بنابراین این هم می تواند عزم آشپز را برآورده کند و هم از تجهیزات و وظایف نگهداری به منظور افزایش عمر تجهیزات و ملزومات استفاده از آن را پاک کند.

 

چرا تجهیز گستر؟

گروه تجهیز گستر خاورمیانه تولید کننده تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به کشور عزیزمان ایران می باشد. شایان ذکر است بنا به دلایل خاص که در حوصله این مطلب نیست تعداد تولیدکنندگان در حوزه تجهیزات فست فود زیر انگشتان یک دست می باشد. و همچنین گروه تجهیز گستر خاورمیانه اقدام به تولید تجهیزات سرد و سازه های استیل در داخل کشور می نماید. 

قطعا خرید تجهیزات از گروه تجهیز گستر خاورمیانه می­تواند تا حدی هزینه شما را کاهش دهد. اما سوال دیگری که برای شما مطرح خواهد شد در مورد نیاز دقیق شما به تجهیزات آشپزخانه می باشد. قطعا فروش تجهیزات بیشتر سود بیشتری را به همراه خواهد داشت.

گروه تجهیز گستر خاورمیانه تعداد تجهیزات فروخته شده را برای مشتریان گارانتی می نماید. یعنی اگر شما به عنوان یک فردی که قصد راه اندازی فست فود را دارید و در این زمینه اطلاعات کافی را ندارید ، به دفتر مرکزی تجهیز گستر خاورمیانه  مراجعه نموده اید،

نباید نگران این موضوع باشید که تجهیزات بیشتر از نیاز شما، به شما فروخته خواهد شد. زیرا اگر گروه تجهیز گستر خاورمیانه تجهیزات فست فود را مازاد نیاز مجموعه شما به صورت سهوی  بفروشد این گروه مسئولیت اشتباه خود را می پذیرد و با توجه به گارانتی فروش که شامل قیمت و تعداد می باشد دستگاه اضافه را، حتی در صورت استفاده به قیمت روز اول از شما خریداری می نماید.

 

گروه تجهیز گستر خاورمیانهبه عنوان یکی از تولیدی های تجهیزات فست فود ، تجهیزات را با قیمت مناسب و دست اول در اختیار مشتریان قرار می دهد ، ولی در این مرحله قیمت همه چیز نیست. گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار مهم می باشد.

قویا به شما می گوییم که تنها گروهی که در داخل کشور عزیزمان اقدام به ارائه خدمات پس از فروش می نماید گروه تجهیز گستر خاورمیانه می باشد.

برخی از افراد  با معرفی تعمیر کاران از  خراب شدن تجهیزات شما سود می برند در حقیقت چیزی به نام خدمات پس از فروش وجود ندارد و زمانی که دستگاهی خراب می شود به شما یک تعمیر کار معمولی  معرفی می نمایند که با هزینه های هنگفت اقدام به تعمیر و نگهداری تجهیزات شما می نمایند.

ممکن است شرایط از این هم بدتر شود و  گاها با ساختن مشکلات غیر واقعی فاکتور شما را سنگین تر کنند. ولی گروه تجهیز گستر خاورمیانه بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای اقدام به تعمیر ماشین آلات شما می نماید و بعد از اتمام مدت گارانتی با شما همکاری های لازم را می نماید

 

5/5 (3 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *