تجهیزات پخت غذا

تجهیزات پخت غذا :
آشپزخانه صنعتی همانطور که مستحضرید دارای بخش های مختلفی است که بخش انبار و آماده سازی جزو اولین بخش آشپزخانه صنعتی است و مواد اولیه بعداز گذر از این بخش وارد بخش پخت می گردند.
واحد پخت غذا در واقع بزرگترین و مهمترین بخش از آشپزخانه صنعتی هر سازمانی است واز جمله قدیمی ترین بخش های آشپزخانه های صنعتی می باشد. لذا با توجه به این اهمیت تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز بخش پخت غذا نیز از گستردگی زیادی برخوردار است. به تجهیزات مورد استفاده در بخش پخت , تجهیزات پخت غذا می گویند .
تجهیزات پخت غذا با تحویل مواد اولیه از بخش آماده سازی شروع به پختن و آماده نمودن غذا جهت تحویل به مصرف کننده می کنند. تجهیزات پخت غذا امروزی بسیار مکانیزه می باشند هر چند که درگذشته تجهیزات پخت غذا همچنان جزو تجهیزات اصلی آشپزخانه بوده ولی تا این حد مکانیزه نبوده است .
همچنان که عرض شد تجهیزات آشپزخانه صنعتی تغییر و تحول فراوانی هم از لحاظ عملکرد و هم از لحاظ شکل و ظاهر داشته اند و در بین تجهیزات بخشهای مختلف آشپزخانه این سهم تجهیزات پخت غذا از لحاظ تغییر و تحول بسیار بیشتر از بقیه بخشها بوده است که دلیل آن هم گستردگی و اهمیت تجهیزات پخت غذا در آشپزخانه صنعتی می باشد .
تجهیزات پخت غذا دارای انواع و اقسام ماشین آلات می باشد که از جمله تجهیزات پخت غذا می توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱- دیگ چلو پز صنعتی

۲- دیگ خورشت پز صنعتی

۳- انواع اجاق گاز صنعتی

۴- اجاق پلو پز صنعتی

۵- کباب پز دستی

۶- کباب پز ریلی

۷- گرمخانه
و چندین مورد دیگرکه از جمله مهمترین تجهیزات پخت غذا محسوب می شوند .
گروه صنعتی تجهیز گستر در ابتدا فعالیت اقدام به تولید تجهیزات پخت غذا در تعداد محدود می نمود و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و شراکت با برندهای معتبر تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی از جمله شرکت FAGOV و FiREX وLotus اقدام به تولید پیشرفته ترین تجهیزات پخت غذا نمود. تجهیزات پخت غذا تولید شده توسط گروه صنعتی تجهیز گستر ضمن رعایت موارد ایمنی و ظاهری از لحاظ کارآیی جزو بهترین تجهیزات پخت غذا در دنیا می باشد. که دلیل این موفقیت در تولید تجهیزات پخت غذا را باید در تجربه و قدمت و تخصص این گروه جستجو کرد و البته از مشورت های سایر تولید کنندگان تجهیزات پخت خارجی نیز نباید غافل بود و همچنین به صورت دوره ای با دنبال کردن مقالات علمی روز دنیا این گروه نیز سعی در به روز کردن تجهیزات پخت غذا نموده و می نماید.

محصولات تجهیزات پخت غذا

تجهیزات آشپزخانه صنعتی