یخساز پولکی | قیمت یخساز پولکی | دستگاه یخساز پولکی

نیاز به یخ و سرد سازی از گذشته های دور انسان را به ابتکارات فراوانی واداشته است و از مهمترین بخش ها که نیازمند یخ و سردسازی می باشد بخش صنعت است این بخش نیازمند یخ در ابعاد زیاد است.

برای برآورده کردن تقاضای یخ بخش صنعت به دستگاه های یخ ساز صنعتی نیاز است که به مرور زمان با تخصصی شدن کارها، این دستگاه های یخساز صنعتی نیز به صورت تخصصی اقدام به تولید یخ می نمایند. یکی از این دستگاه یخساز که بیشترین مصرف را در بخش صنعتی دارد دستگاه یخساز پولکی است که با توجه به خصوصیات دستگاه یخساز پولکی نیاز بسیاری از صنایع را بر طرف کرده است. در ادامه شما را با دستگاه یخساز پولکی آشنا می کنیم و به شما خواص دستگاه یخساز پولکی ، نحوه عملکرد دستگاه یخساز پولکی ، موارد استفاده دستگاه یخساز پولکی ، تولید کنندگان دستگاه یخساز پولکی و… را معرفی خواهیم کرد.

دستگاه یخساز پولکی

یکی از بزرگترین و پیچیده ترین دستگاه های یخساز صنعتی ، دستگاه یخساز پولکی است که با توجه به قطعات و عملکرد خاص آن قابلیت ساخت آن در دست کشور های محدودی است که به لطف خدا با همت متخصصان ایرانی یکی از آن کشورها ، کشور عزیزمان ایران است. گروه صنعتی تجهیز گستر با همکاری گسترده با کشور آلمان در سالهای متمادی و با مهندس معکوس توسط متخصصان خبره داخلی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه یخساز پولکی نموده است و به عنوان تنها تولید کننده دستگاه یخساز پولکی در خاورمیانه قادر به تولید انواع دستگاه یخساز پولکی در ظرفیت های مختلف می باشد، شرکت تجهیز گستر با تولید یخساز پولکی از ظرفیت ۵۰۰ کیلو در روز تا ۲۰۰۰۰۰ کیلو در روز در سراسر دنیا شناخته شده است و مفتخریم در سراسر جهان با برندی ایرانی باعث سر افرازی کشور عزیزمان در صنعت یخسازی گردیده ایم.

مطالعات مختلف و آزمون و خطای چندین باره در جهت به نتیجه رسانیدن برنامه طراحی و ساخت درام فریزر دستگاه یخساز پولکی و همچنین پکیج یخساز صنعتی پولکی با توجه به نیاز فزاینده داخلی به این نوع یخساز ، ضمن بکارگیری توانایی صنعتی و استعداد فنی کاملا بومی از افتخارات بزرگ و شگرف این مجموعه مهندسی می باشد. لازم به ذکر است درام دستگاه یخساز به عنوان مجموعه اصلی دستگاه یخساز پولکی از کشورهای دیگر وارد و سایر اجزا و قطعات سیستم تبرید در کنار دستگاه درام مونتاژ می گردید و به عنوان دستگاه یخساز پولکی به بازار عرضه می گردید لذا یخساز پولکی تولیدی توانایی رقابت قیمتی با نمونه مشابه خارجی را دارا نبود ضمن معضلات در گارانتی و خدمات پس از فروش کیفیت لازم را نیز نداشت ، گروه صنعتی تجهیز گستر در ایران اقدام به تولید درام فریزر کاملا بومی در ظرفیت های مختلف نموده و از لحاظ گارانتی و کیفیت هم طراز با مشابه های اروپایی می باشد. استفاده از پیشرفته ترین روش های تست و نشت یابی این توانایی را در شرکت تجهیز گستر ایجاد کرده تا با اطمینان کامل نسبت به تضمین کیفیت دستگاه های تولیدی خود اقدام نموده و موجبات آسودگی خیال مشتریان را فراهم آورد. درام تولیدی شرکت تجهیز گستر از ظرفیت ۵/۰ تا ۲۰۰ تن در روز را ساپورت می کند و از متریال مختلفی از جمله کربن استیل و استینلس استیل ساخته می شود.

در واقع دستگاه یخساز پولکی یکی از انواع دستگاه یخساز صنعتی می باشد که به روش زیر اقدام به تولید نوعی یخ می کند که بسیار شبیه پولک است و به همین منظور به آن یخساز پولکی می گویند.

عملکرد یخساز پولکی

اینکه دستگاه یخساز پولکی چگونه یخ پولکی می سازد یکی از سوالاتی است که در صورت علم به آن هم به دلیل موارد استفاده آن و هم به دلیل خرید دستگاه یخساز پولکی برای متقاضیان یخ بسیار مفید است و متقاضیان یخ و دستگاه یخساز صنعتی را در خرید یخساز کمک می کند. یکی از مهمترین بخش های دستگاه یخساز پولکی که تعداد محدودی از کشور های دنیا قادر به تولید آن هستند درام یخساز است که به دلیل آلیاژ درام یخساز و نحوه طراحی و تولید درام یخساز، کشورهای محدودی قادر به تولید آن هستند که خوشبختانه به همت متخصصان گروه صنعتی تجهیز گستر یکی از آن کشورها ، کشور عزیزمان ایران می باشد. در واقع درام نقشه اواپراتور را در دستگاه یخساز بازی می کند با این تفاوت که به وسیله یک تیغ یخ های چسبیده به بدنه درام را می تراشد و یخی شبیه پولک تولید می کند، به این صورت که با جذب گرمای داخلی درام یخساز و ریختن آب روی بدنه داخلی درام بروی بدنه داخلی درام لایه یخی تشکیل می شود که به وسیله تیغه متحرکی که آلیاژ آن به صورت کاملا سری در محل امنی نگه داری می گردد تراشیده می شود و از زیر این درام این یخ های پولکی که در محیطی زیر ۱۵ درجه تشکیل شده اند و به صورت کاملا خشک هستند به بیرون ریخته شده و تا مدت ۲۴ ساعت قابلیت نگه داری آنها به دلیل خشک بودن یخ وجود دارد و این یکی از مزیت های درام های یخساز گروه صنعتی تجهیز گستر می باشد. در قدیم دو نوع درام با نام های های درام فریزر متحرک و درام فریزر ثابت که به دلیل مشکلات درام متحرک دیگر تصمیم بر آن گرفتیم که فقط یخساز پولکی با درام فریزر ثابت تولید کنیم .

یخساز

نمونه ایی شماتیک از درام دستگاه یخساز پولکی را در عکس مشاهده می کنید که در واقع از بخش های مختلفی درست شده است.

بقیه عملیات یخسازی در دستگاه یخساز همانند بقیه دستگاه یخساز به روش سیستم های تبرید صورت می گیرد و فقط این بخش از دستگاه یخساز پولکی باعث تفاوت این دستگاه یخساز پولکی و نوع یخ تولیدی می گردد.

مزایای یخساز پولکی و موارد مصرف یخساز پولکی

از جمله مزایای دستگاه یخساز پولکی که باید به آنها اشاره کنیم خشکی و تمیزی یخ تولیدی دستگاه یخساز پولکی ، عدم چسبندگی ، برخورداری از استاندارد بهداشتی ، انحنای سطوح و زوایای یخ ، سهولت انتقال و … می باشد . هر کدام از این مزایا کار بخش های مختلفی را آسان تر می کنند و باعث می گردند تا صنایع مختلف جهت بر طرف کردن نیازهای خود از این دستگاه یخساز یعنی همان دستگاه یخساز پولکی استفاده کنند و دستگاه یخساز پولکی به مرور زمان به صورت گسترده تری در سطح جامعه جهانی مورد استقبال قرار بگیرد که از جمله موارد مصرف دستگاه یخساز پولکی یا به عبارتی موارد استفاده از یخ پولکی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. سیستم های برودتی بتن و تجهیزات بچینگ پلنت : جهت کنترل دمای بتن در زمان هیدراته شدن بتن که حاصل از فعل و انفعالات داخلی بتن افزایش دمای آنی صورت می گیرد و همچنین برای جلوگیری از ترک خوردگی سطوح بتنی نیاز است که بتن در دمای معینی باقی بماند با توجه به این مسئله تمامی صنایعی که در حال حاضر از بتن استفاده می کنند از متقاضیان دستگاه یخساز پولکی می باشند که البته قبل از وجود یخساز پولکی از دستگاه یخساز قالبی استفاده می شده است که بوسیله یک دستگاه یخ خرد کن یخ خرد مورد نیاز را تهیه می کرده اند ولی به دلیل تلف شدن انرژی و زمان زیاد، مصرف این دستگاه یخساز قالبی و دستگاه یخ خرد کن به صرفه نبوده و هم اکنون از دستگاه یخساز پولکی استفاده می شود برای سهولت صنایعی که مصرف بتن زیادی دارند را به صورت تیتر وار نام می بریم : صنایع سد سازی ، ساختمانی ، عمرانی و…
  2. نگهداری و حمل و نقل مواد فاسد شدنی : استفاده از یخ پولکی در حفظ و نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی کمک شایانی نموده و این نوع یخ به دلیل خشکی ، تمیزی ، عدم چسبندگی و بهداشتی بودن یخ تولیدی دستگاه یخساز پولکی و از همه مهمتر ظرفیت تولید یخ دستگاه یخساز پولکی قادر به نگهداری مواد غذایی به مدت طولانی می باشد و در نتیجه باعث صرفه جویی در صنعت غذایی و همچنین بهبود در موضوع حمل و توزیع استاندارد می گردد.
  3. صنایع شیلات و آبزیان : از مهمترین صنایعی که از یخ پولکی تولیدی دستگاه یخساز پولکی استفاده می کنند صنایع شیلات می باشد، دلیل این عمر حساسیت بالای در تازه ماندن ماهی می باشد که باعث کیفیت ان می گردد. همانطور که مستحضرید ماهی بعد از صید باید مصرف گردد در صورت عدم استفاده کیفیت خود را از دست داده و به این منظور صیادان بعد از صید ماهی آن را بلافاصله با انواع یخ پوشش می دهند که به صورت تازه بماند تا زمانی که به مشتری نهایی صید خود را تحویل می دهند لذا برای پوشش ماهی بوسیله یخ نیازمند نوع یخ هستند که اولا به صورت خرد و ریز باشد دوما قابلیت ماندگاری بالایی داشته باشد و سوما بهداشتی باشد و به یکدگیر نچسبند. این خواص جز در یخ پولکی تولیدی دستگاه یخساز پولکی در دستگاه یخساز دیگری تولید نمی گردند. لازم به ذکر است این نوع دستگاه یخساز صنعتی به راحتی روی کشتی های ماهیگیری نصب و با استفاده از آب دریا اقدام به تولید یخ پولکی می نماید و فرآیند نگهداری صید را تسهیل و امکان پذیر م یکند
  4. صنایع شیمیایی : در صنعت دارو و داروخانه ایی و آزمایشگاهی از یخساز پولکی به فراوانی استفاده می کنند چون هم یخ پولکی قدرت کاهش سریع دما را دارد و مهمتر برخورداری یخ تولیدی از استانداردهای بهداشتی می باشد.
  5. فرآورده های گوشتی : در کشتار گاهها بعد از کشتار دام و طیور نیاز به محیطی سرد بهداشتی جهت نگهداری کشتار می باشند و نرخ بالای تبادل برودتی در کنترل و جلوگیری از انتقال آلایش با توجه به حجم بالای کشتار و سرعت خط تولید بسیار موثر است و با توجه انرژی بر بودن دستگاه یخساز حتما باید دستگاه یخساز بسیار از لحاظ توان بالا بوده که یکی از کارآترین دستگاه ها ، یخساز پولکی می باشد.
  6. شرب و مصارف معمولی : یخ تولید دستگاه یخساز پولکی به دلیل دارایی از استاندارد های بهداشتی و قدرت سرمایشی بالا و سریع برای مصارف معمولی در سطح کارخانجات مناسب می باشد.

و البته در حال حاضر موارد مصرف یخ پولکی تولیدی دستگاه یخساز پولکی به صورت گسترده تری در حال افزایش است.

قیمت یخساز پولکی | قیمت دستگاه یخساز پولکی

برای اطلاع از قیمت دستگاه یخساز پولکی باید عوامل بسیاری را در نظر بگیرید و البته شرکت تجهیز گستر تولید کننده انحصاری دستگاه یخساز پولکی در ایران می باشد و شما برای مقایسه قیمت یخساز پولکی باید سراغ قیمت یخساز پولکی خارجی بروید. دستگاه یخساز پولکی از قسمت های مختلفی تولید شده است که به راحتی می تواند باعث تفاوت قیمت دستگاه یخساز پولکی گردد، از پمپ و کمپرسور دستگاه یخساز پولکی گرفته تا کندانسور و نوع خنک سازی و از همه مهمتر درام فریزر است که در دو نوع درام ثابت و درام متحرک باعث تغییر قیمت دستکاه یخساز پولکی می گردند البته هم اکنون گروه صنعتی تجیهز گستر فقط یخساز پولکی با درام فریزر ثابت تولید می کند و قیمت درام ثابت را نیز می توانید از نحوه طراحی و مواد ساخته شده آن متوجه شوید و به صورت جداگانه این درام را می توانید خریداری کنید. قیمت یخساز پولکی از چند بخش تشکیل شده است : قیمت درام فریزر دستگاه یخساز پولکی و قیمت تجهیزات برودتی به غیر از درام فریزر که البته باید خدمت شما عزیزان عرض شود بقیه تجهیزات برودتی را غیر از  گروه صنعتی تجهیز گستر نیز می توانید تهیه کنید ولی درام فقط در انحضار این گروه صنعتی می باشد.

✔✔ محصولات پیشنهادی :

یخساز صنعتی

یخساز حبه ایی

یخساز رستورانی

دیگ چلوپز صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی

4.5/5 (2 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *