تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شاید اولین کلمه مورد توجه در تیتر تجهیزات آشپزخانه صنعتی کلمه صنعتی می باشد و سوال مورد نظر این باشد که تجهیزات آشپزخانه صنعتی با تجهیزات آشپزخانه معمولی چه تفاوتی دارند؟

برای این سوال لازم است ابتدا به توضیح کلمه صنعتی نماییم،آشپزخانه صنعتی در واقع به تجهیزاتی گفته می شود که میزان و نوع مصرف از آنها بیش از حد معمول بوده و به مراتب در تعداد خیلی بالا و حجم بالا از آنها استفاده می شود.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در واقع همان تجهیزات آشپزخانه هستند که از متریالی ساخته می شوند تا قابلیت کار در تعداد بالا و حجم مصرف بالاتر را داشته باشند که در ادامه خواهیم گفت بشر چطور به این متریال جهت ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی رسیده است.

تجهیزات آشپزخانه معمولا از متریالی مانند آهن و … که قابلیت کار با حرارت و آتش را داشته باشند ساخته شده و رفته رفته به زیبایی آن اهمیت داده شد و به شکل تجهیزات امروزی در آمدند و البته رفته رفته این فرآیند تکمیل شده و در حال پیشرفت است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیز از این مستثنی خارج نبوده ولی بر عکس لوازم خانگی به سمت متریال فانتزی مقاوم نرفته بلکه به سمت متریال مقاوم تر ولی به شرطی که از لحاظ زیبایی نیز قابل قبول باشند رفته است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی به دلیل اهمیت بالای غذا و پخت و پز به دسته های مختلفی تقسیم شده اند و تقریبا بعید است در دنیا سازندگان اقدام به تولید تمامی تجهیزات آشپزخانه صنعتی نمایند و معمولا هر یک از تولید کنندگان اقدام به تولید سری خاصی و دسته خاصی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی می نمایند.

دسته بندی مرسوم تجهیزات آشپزخانه صنعتی عبارتند از :(برای مشاهده هر کدام از تجهیزات کلیک کنید)

  1. تجهیزات برودتی و نگهداری
  2. تجهیزات آماده سازی
  3. تجهیزات پخت غذا
  4. تجهیزات سرو غذا
  5. تجهیزات نظافتی و شستشو
  6. تجهیزات کافی شاپ
  7. تجهیزات فست فود

میتوانید برای مشاهده هر کدام از تجهیزات کلیک کنید

هر کدام از این بخش های شامل تجهیزات خاصی در خصوص پخت غذا به صورت صنعتی می شوند که

به طور مداوم تولیدکنندگان گام در مسیر پیشرفت آنها می گذارند.

تولید کنندگان مختلف تجهیزات آشپزخانه صنعتی هر یک به نوبه خود اقدام به طراحی و پیشرف تجهیزات نموده و می نمایند و در ایران نیز از این قائده مستثنی نیستیم.

گروه صنعتی تجهیز گستر خاورمیانه به عنوان یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ابتدا با همکاری با شرکت های خارجی از جمله فاگور اسپانیا اقدام به تولید می نمود و با گذشت زمان با توجه به طبخ غذای ایرانی و منوی رستوران ایرانی بسیاری از تجهیزات آشپزخانه صنعتی مخصوص رستوران و غذاهای ایرانی را تولید نمود و در زمره بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی در خاورمیانه قرار گرفته است

 

مطالب مرتبط : راه اندازی فست فود

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *